6.9 C
Bratislava
utorok, 5 marca, 2024
Reklama

Nová vysoko výkonná modelová línia ‘N’ bude stredobodom expozície Hyundai na autosalóne vo Frankfurte

Odporúčame

  • Modelová línia N prinesie vozidlá so vzrušujúcim výkonom, ktoré poskytnú zákazníkom vysoko emocionálny zážitok z jazdy
  • Na frankfurtskom autosalóne bude vystavený najnovší súťažný špeciál a dve dynamické štúdie

Spoločnosť Hyundai Motor na frankfurtskom autosalóne 2015 predstaví svoju novú modelovú líniu N. Táto línia je výsledkom intenzívneho testovania a vývoja produktov, pričom využíva skúsenosti Hyundai získané v automobilovom športe. Kumuluje technológie umožňujúce vytvorenie budúcich vysoko výkonných sériových modelov, spôsobilých pre jazdu po pretekovom okruhu, a  skutočným automobilovým nadšencom prináša pôžitok z ‘najvzrušujúcejšej kľukatej cesty’.

2242_originalModelová línia N nadväzuje na úspešné pôsobenie Hyundai Motor v najvyššej kategórii majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach FIA World Rally Championship (WRC) a predstavuje ambície značky vytvárať vzrušujúce a priekopnícke vysoko výkonné automobily. Zúročuje kontinuálne rastúcu silu značky Hyundai a dokumentuje jej vnútorný prerod a ambície vytvoriť trvalé a emocionálne väzby so zákazníkmi.

Jedným z dôkazov technickej kompetencie značky Hyundai bude prototyp Hyundai i20 WRC novej generácie. Súťažný špeciál konštrukčne vychádza zo sériového modelu i20 novej generácie a bude nasadený na majstrovstvá sveta WRC v sezóne 2016. Nový automobil už počas vývoja absolvoval náročné testy a modifikácie, konečná konfigurácia bude dokončená pred jeho súťažným debutom na Rally Monte Carlo 2016.

Víziu vysoko výkonného automobilu budúcnosti predstavuje štúdia ‘Hyundai N 2025 Vision Gran Turismo’*. Táto štúdia prezentuje ekologické technológie a evolučný dizajn, ktoré demonštrujú budúci potenciál modelovej línie N. Novou štúdiu sa Hyundai usiluje viac priblížiť k fanúšikom a online komunite sprístupnením vášne a výkonnosti Hyundai miliónom ľudí na celom svete.

Okrem toho bude na frankfurtskom autosalóne vystavená aj štúdia Hyundai RM15, ktorá zhmotňuje vášeň značky pre výkon. Štúdia pretekového kupé s motorom pred zadnou nápravou s objemom 2,0 litra a výkonom 221 kW (300 k) konštrukčne vychádza z modelu Veloster a demonštruje možnosti aplikácie vysoko výkonných technológií Hyundai N do sériových modelov.

Tlačová konferencia Hyundai Motor sa uskutoční v utorok 15. septembra 2015 o 11:30 (SEČ) v Hale 6.

*Hyundai N 2025 Vision Gran Turismo: Táto štúdia je nový projekt by Hyundai Motor pre počítačovú hru “Gran Turismo” pre konzolu Sony PlayStation®.

Zdroj: Hyundai

Reklama