/
/
/
Nová ikona crossoverov Nissan: už vo výrobe

Nová ikona crossoverov Nissan: už vo výrobe

Reklama

  • Model Qashqai novej generácie predvedený v závode Nissan v Sunderlande
  • Investície do výroby modelu Qashqai vo Veľkej Británii dosahujú 500 miliónov libier
  • Počet zamestnancov v Sunderlande prvýkrát prekonal 7 000. V celej Británii závod podporuje 40 000 pracovných miest

Sunderland, Veľká Británia, 22. januára 2014: Od základu prepracovaný Nissan Qashqai novej generácie schádza z výrobnej linky v rekordnom závode spoločnosti v Sunderlande.

Nissan Qashqai, ktorý bol navrhnutý, skonštruovaný a vyrába sa vo Veľkej Británii, je v Európe najlepšie predávaným crossoverom a najlepšie predávaným modelom značky na európskom trhu. Svojím uvedením v roku 2006 vytvoril úplne nový segment vozidiel.

Po všeobecnom úspechu, ktorý zaznamenal pri novembrovom odhalení, prechádza model novej generácie do fázy plnej výroby. Z linky č. 1, na ktorej sa v Sunderlande vyrába, zíde nový Qashqai každých 61 sekúnd.

Trevor Mann CBE, riaditeľ spoločnosti Nissan pre oblasť výkonu, počas dnešného ceremoniálu v závode uviedol:

Keď sme v roku 2006 začali výrobu, udal Nissan Qashqai nový smer. Stojí na počiatku celého segmentu crossoverov, vyniesol značku Nissan v Európe na vyššiu úroveň a pomohol nášmu závodu v Sunderlande zaviesť nové štandardy produktivity a kvality.

Vďaka výraznému dizajnu a najpokročilejšej technológii v segmente pozdvihne nový Qashqai značku Nissan na ešte vyššiu úroveň. Urobí z nej štandard pre druhú generáciu crossoverov a bude našou vlajkovou loďou pre Európu.

V hlavných úlohách nového filmu nakrúteného pre dnešný ceremoniál účinkujú pracovníci spoločnosti Nissan. Tá má prvý raz za 28-ročnú históriu závodu viac ako 7 000 zamestnancov a v britskom automobilovom priemysle v sektoroch návrhu, konštrukcie, výroby, marketingu a predaja prispieva k udržaniu celkovo viac ako 40 000 pracovných miest.

Medzinárodný ekonomický vplyv modelu Qashqai sa teraz zo Sunderlandu šíri do celého sveta. Do vývoja a výroby už spoločnosť Nissan investovala 534 miliónov libier, ktorými v 22 štátoch podporuje viac ako 224 dodávateľov, ktorých výrobky sa nakoniec dostanú na viac ako 130 globálnych trhov.

Ministerský predseda Veľkej Británie, The Rt. Hon. David Cameron, poznamenal:

Že z výrobnej linky v Sunderlande schádza nový model Qashqai, je vynikajúca správa. V celej Británii spoločnosť Nissan prispieva k udržaniu viac ako 40 000 pracovných miest. Keď k tomu pridáte pol miliardy libier, ktoré spoločnosť v tejto krajine do nového modelu investovala, ukazuje sa, ako náš dlhodobý plán dáva firmám dôveru investovať a vytvárať pracovné miesta v Británii.

Výkonný viceprezident Mann dodal:

Za vzostupom modelu Qashqai stojí dokonalosť dizajnu, konštrukcie a výroby spoločnosti Nissan. S veľkou radosťou sa dnes do Sunderlandu vraciam, aby som sa poďakoval a vzdal hold mnohým tisícom kolegov v spoločnosti Nissan i v našom dodávateľskom reťazci, ktorí k tomuto úspechu prispeli.

Nový Nissan Qashqai sa v Sunderlande vyrába na linke č. 1, ktorá od roku 2010 beží v 24-hodinovej prevádzke, aby uspokojila dopyt. Vyrába sa tu aj 100% elektromobil Nissan LEAF. Je to tiež prvé vozidlo Nissan vyrábané v Európe, ktoré je postavené na platforme CMF (Common Module Family) – spoločnom projekte aliancie Renault a Nissan.

Zdroj: Nissan

Prečítať celý text

Reklama