6.9 C
Bratislava
piatok, 1 marca, 2024
Reklama

Nová Dacia Duster

Odporúčame

Nová Dacia Duster, ktorá bude predstavená na nadchádzajúcom autosalóne vo Frankfurte, je vylepšením úspešného modelu, ktorý ostáva aj naďalej verný hodnotám značky Dacia. Dizajn Novej Dacie Duster je športovejší a kladie väčší dôraz na charakter SUV vozidiel.

Dôrazný 4×4 styling

Prednej časti auta dominuje nová mriežka chladiča, ktorá je dotvorená dvomi chrómovanými prúžkami. Nasávanie vzduchu je osadené nižšie a nová je aj dvojica svetlometov s dennými svetlami. Tieto vylepšenia podčiarkujú robustnosť auta na ceste a jeho charakter „go anywhere“.

Vychádzali sme z dizajnu pôvodného modelu. Prvky určujúce identitu vozidla boli zmodernizované. Taktiež sme sa sústredili na charakter vozidla s pohonom 4×4. Nový Duster má oveľa výraznejšiu vizáž, a pritom si zachováva svoje pôvodné DNA

povedal David Durand, dizajnér modelov radu Entry.

DACIA DUSTER (H79) - PHASE 2
© Dacia

Nové nosiče s označením modelu Duster opäť podčiarkujú  SUV charakter vozidla, zatiaľ čo nové 16 – palcové disky z ľahkých zliatin a „Mud and Snow“ pneumatiky oživili jeho profil.

Zadná časť auta ladí s prednou a dolaďujú ju pochrómované prvky – pochrómovaný výfuk a nové nápisy „4WD“ završujú exteriérové zmeny na Novej Dacii Duster a potvrdzujú nový charakter auta.

Zdroj: Dacia

Reklama