/
/
/
Nissan na autosalóne v Bratislave

Nissan na autosalóne v Bratislave

Reklama

Portfólio najnovších modelov plných pokročilých technológií a inovácií

  • • Stredoeurópska premiéra koncepčného vozidla TeRRA
  • • Stredoeurópska premiéra Juke Nismo
  • • Stredoeurópska premiéra európskeho vozidla LEAF
  • • Celé portfólio crossoverov aSUV
  • • Superšport GT-R a Nissan 370Z
  • • Vonkajší polygón svozidlami 4×4 a špeciál Navara Dakar

Značka Nissan v zastúpení svojho najsilnejšieho dílera, spoločnosti Auto-Impex, si pripravila vo svojom stánku v hale D pre návštevníkov hneď niekoľko stredoeurópskych modelových premiér. Od premiéry novej verzie svetovo najobľúbenejšieho elektromobilu Nissan LEAF až po exkluzívnu premiéru koncepčného vozidla TeRRA – návštevníci si určite našli v širokom portfóliu značky Nissan svojich favoritov.

V rámci stánku si návštevníci okrem prezerania vozidiel mohli odskúšať na simulátore jazdenia hru Grand Turismo 5, vďaka ktorej sa v súťaži GT Academy stávajú z hráčov počítačových hier skutoční pretekárski jazdci, či pohrať sa s rozšírenou realitou a spoznať prémiové modely značky Nissan.

Nissan sa však neprezentoval len vo svojom stánku. Vonkajší polygón v areály výstaviska ponúkol milovníkom vozidiel 4×4 možnosť zoznámiť a previesť sa vozidlami X-Trail, Navara či Pathfinder. Perličkou bolo vozidlo Navara Dakar, ktoré bolo pripravované ako sprievodné vozidlo pre svetoznámu relly.

Vystavené modely podrobnejšie:

Koncepčné vozidlo TeRRA

V centre pozornosti stánku bolo koncepčné vozidlo TeRRA, pre ktoré tohtoročný bratislavský autosalón znamenal stredoeurópsky debut. Dramaticky riešený štvormiestny SUV preberá filozofiu vozidiel s nulovými emisiami a dáva jej úplne nový vzrušujúci rozmer. Je poháňaný vodíkovými palivovými článkami, ponúka jazdné schopnosti silných vozidiel s pohonom všetkých kolies a dokazuje tak, že bezemisné vozidlá nie sú určené len do mestského prostredia. Celosvetový debut malo vozidlo TeRRA minulý rok na parížskom autosalóne.

Juke Nismo

Vzrušujúcu novú éru vo výkone spoločnosti Nissan na poli motorizmu odštartovalo oficiálne predstavenie  vozidla  Juke Nismo. Vozidlo je poháňaný upravenou verziou uznávaného 1,6-litrového zážihového preplňovaného motora s priamym vstrekovaním, ktorý pochádza z modelu DiG-T. Juke Nismo sa pýši aerodynamickým vzhľadom na mieru ušitým jeho potrebám a vylepšeným podvozkom, ktorý poskytuje ešte podmanivejší zážitok z jazdy.

Nový LEAF

Viac ako 50 000 vozidiel na cestách po celom svete a už dva roky jazdy skutočne bez emisií. Svetovo najobľúbenejší elektromobil značky Nissan prichádza na trh so 100 zmenami oproti pôvodnej verzii. Medzi nové výhody patrí dlhší dojazd, väčšia recyklovateľnosť, priestrannejší interiér a výkonnejšie nabíjanie. Drobné zmeny štýlu prednej masky vozidla ešte vylepšili jeho už aj tak pôsobivé aerodynamické vlastnosti. Vykonané zmeny sa dotkli od nového návrhu hnacej sústavy, vďaka ktorému je vozidlo oveľa praktickejšie, až po jednoduché úpravy, ako napríklad pridanie LED kontrolky do nabíjacieho portu, ktorá veľmi uľahčuje nočné nabíjanie.

Navara Dakar

Špeciálna úprava obľúbeného pick-upu značky Nissan bola pripravovaná na svetoznámu relly pre rok 2007. Vozidlo bolo upravené tak, aby vyhovovalo všetkým bezpečnostným požiadavkám súťaže a malo slúžiť ako sprievodné vozidlo pre motorkársky tím.

Zdroj: Nissan

Fotogaléria

 

Prečítať celý text

Reklama