/
/
/
Nissan LEAF patrí v roku 2016 medzi trojicu najúspešnejších osobných vozidiel v Nórsku

Nissan LEAF patrí v roku 2016 medzi trojicu najúspešnejších osobných vozidiel v Nórsku

Reklama

  • Nissan LEAF je v roku 2016 tretím najpredávanejším osobným vozidlom a najpredávanejším elektromobilom v Nórsku
  • Predaj vozidla Nissan LEAF v Nórsku od minulého roka výrazne vzrástol – dosiaľ sa v roku 2016 predalo 2 450 vozidiel, čo predstavuje oproti rovnakému obdobiu minulého roka nárast o 58,7 percenta
  • Tento model si udržiava svoju pozíciu najpredávanejšieho elektromobilu všetkých čias – po celom svete sa ho predalo vyše 224 000 kusov

Podľa najnovších údajov je vozidlo Nissan LEAF v roku 2016 zatiaľ nielen najpredávanejším elektromobilom, ale aj tretím najpredávanejším zo všetkých osobných vozidiel v Nórsku.

Po nórskych cestách jazdí už takmer 25 000 vozidiel Nissan LEAF a jeho predaje v tejto krajine prudko rastú – dosiaľ sa ho v roku 2016 predalo 2 450 kusov, čo predstavuje oproti rovnakému obdobiu minulého roka nárast o 58,7 %. Tieto údaje prichádzajú po tom, čo spoločnosť Nissan oznámila za hospodársky rok 2015–16 predaj 16 916 elektromobilov v Európe – teda nový ročný rekord.

Spoločnosť Nissan sa už od začiatku zaviazala k technológii nulových emisií a uznáva ju ako udržateľné a praktické riešenie prepravy. Spoločnosť Nissan podporuje 100 % elektrickú mobilitu už od roku 2010, oveľa skôr než na tento trh vstúpili konkurenti, a predáva vozidlo Nissan LEAF ako svetovo prvý sériovo vyrábaný elektromobil a model e-NV200, úžitkové vozidlo s plne elektrickým pohonom.

Nórsky trh s elektromobilmi je jeden z najväčších v Európe. Od začiatku roka 2016 predstavuje podiel elektromobilov na objeme predaja nových vozidiel 15 percent. Spoločnosť Nissan v Nórsku podporuje rozvoj infraštruktúry rýchlodobíjacích staníc pre elektromobily. V spolupráci s reťazcom supermarketov KIWI inštalovala spoločnosť Nissan pri predajniach KIWI po celej krajine 50 rýchlodobíjacích staníc.

Gareth Dunsmore, riaditeľ divízie elektromobilov v spoločnosti Nissan Europe, uvádza: „Nórsko je priekopníkom prechodu na udržateľnú mobilitu. Teší nás, že vozidlo Nissan LEAF je i naďalej jedným z najobľúbenejších automobilov v krajine. Spoločnosť Nissan stojí na čele hnutia elektrickej mobility už od uvedenia vozidla Nissan LEAF v roku 2010. Teraz, keď je v predaji už jeho tretia generácia, veríme, že si na stále rastúcom trhu elektromobilov udrží vedúcu pozíciu.“

Nissan LEAF 30 kWh, ktorý sa predáva v Európe od tohto roka, má dojazd na jedno nabitie až 250 km*, čo je o 26 percent viac než predchádzajúci model. Spolu s nízkymi prevádzkovými nákladmi, priestrannosťou, inovatívnymi technológiami a bezpečnostnými funkciami ponúka Nissan LEAF zábavné a praktické riešenie mobility s nulovými emisiami pre každého.

Zdroj: Nissan

Prečítať celý text

Reklama