/
/
/
NISSAN 370Z NISMO: Najlepšie Z-ko

NISSAN 370Z NISMO: Najlepšie Z-ko

Reklama

  • Druhý model v európskom sortimente vozidiel Nissan Nismo
  • Skvelý výkon a vynikajúce jazdné vlastnosti za dostupnú cenu
  • Výkon sa zvýšil z 328 na 344 k
  • Rýchlejšia akcelerácia, zvýšená flexibilita a reálna výkonnosť
  • Prepracovaný podvozok, brzdová sústava a výfukový systém
  • Vzrušujúci nový dizajn Nismo s vylepšeniami zameranými na výkonnosť
  • V Európe v predaji od júna 2013

A zrazu boli dva… Ambiciózne plány spoločnosti Nissan s novým strhujúcim radom Nismo boli v Ženeve predstavené verejným debutom nového modelu 370Z Nismo. Tento doteraz najšportovejší cestný model Z bol potvrdený do výroby a bol vystavený spolu s modelom Juke Nismo na tejto výstave, kde spoločnosť Nissan sprístupňuje svoje nové vysoko výkonné vozidlá európskym zákazníkom.

 

V súlade s tradíciou vozidiel Nismo toto mimoriadne špeciálne Z ponúka oveľa viac než len vysoký výkon. Všetky zmeny dizajnu, podvozka a pohonného ústrojenstva boli vykonané s cieľom zvýšiť pôžitok z jazdy a zužitkovať skúsenosti doteraz získané v oblasti motoristických športov.

Štandardný osvedčený šesťvalcový motor modelu 370Z bol pozmenený, pričom sa jeho výkon zvýšil z 328 na 344 k a krútiaci moment z 363 na 371 Nm. Výsledkom je mimoriadne dobrá odozva pri nízkych a stredných otáčkach a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5,2 sekundy (v závislosti od schválenia).

Nissan 370Z Nismo je k dispozícii len ako kupé so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a má jedinečné špecifikácie navrhnuté podľa požiadaviek a preferencií európskych zákazníkov. Hoci jedna verzia modelu 370Z Nismo sa už predáva v Severnej Amerike, model s európskymi špecifikáciami je technicky prispôsobený do náročnejších cestných podmienok. Vďaka tomu ponúka svižnejšiu a podmanivejšiu jazdu.

 Nissan NISMO Z 2013
© Nissan

Model 370Z so zadným pohonom, ktorý je už známy svojou výnimočnou dynamikou a riadením, ponúka vo forme variantu Nismo ešte očarujúcejší zážitok. Vodiči môžu zažiť strhujúce zrýchlenie a maximálnu istotu výnimočnej stability aj pri vysokých rýchlostiach.

Dôležitou súčasťou vývoja modelu Z bolo aj zaistenie pocitu bezpečného brzdenia, a preto technici spoločnosti Nismo využili mimoriadne pevnú brzdovú hadicu a vysokovýkonnú brzdovú kvapalinu z modelu R35 GT-R. Exkluzívny dvojitý výfukový systém Nismo vylepšuje a zosilňuje strhujúci zvuk 3,7-litrového motora V6.

Podobne ako Juke Nismo, aj model 370Z Nismo prichádza s novým pôsobivým vzhľadom, ktorý spája klasické detaily radu Nismo s odvážnymi krivkami štandardného modelu.

Predná časť má agresívnejší dizajn, ktorý zlepšuje prúdenie vzduchu pod vozidlom, čím zvyšuje stabilitu pri vyšších rýchlostiach a v zákrutách. Tento dodatočný prítlak je doplnený dôkladne prepracovaným nastavením odpruženia a podvozka, čím sa zlepšuje stabilita a dynamické jazdné vlastnosti na ceste aj na pretekárskej dráhe.

Nissan NISMO Z 2013
© Nissan

Medzi ďalšie vylepšenia dizajnu patria tenké červené pásiky viditeľné v prednej aj zadnej časti a na spätných zrkadlách. Nasadené sú jedinečné tmavosivé superľahké 19-palcové kované disky Nismo z ľahkých zliatin so športovými červenými brzdovými strmeňmi a širokými pneumatikami pre vysokú výkonnosť. Nový elegantný spojler v zadnej časti dodáva celkovému vzhľadu vizuálnu príťažlivosť a zároveň zlepšuje aerodynamické vlastnosti.

Vnútorný dizajn modelu 370Z, ktorý bol od začiatku orientovaný na vysokú výkonnosť, je teraz maximálne prispôsobený vodičovi. Volant má úpravu Alcantra s koženými prvkami a s červenou pretekárskou značkou hornej úvrate ako na modeli Juke Nismo. Športové sedadlá sú plne elektrické so špeciálnymi nášivkami Nismo a červeným prešívaním prvotriedneho športového vzhľadu. Posledným detailom je štítok s číslom Nismo, ktorý pridáva exkluzivitu každému jednému vozidlu 370Z Nismo.

Nový Nissan 370Z Nismo prináša nový štandard pre dynamické vlastnosti radu Z. Na kľúčových európskych trhoch sa predaj začína v júni 2013 a úplné údaje spolu s cenami budú oznámené, keď sa bude blížiť dátum uvedenia na trh.

Zdroj: Nissan

Fotogaléria

Prečítať celý text

Reklama