/
/
Koncept Fiat Centoventi získal prestížnu cenu Red Dot Award 2019

Koncept Fiat Centoventi získal prestížnu cenu Red Dot Award 2019

Reklama

Revolučný koncept Fiat Concept Centoventi, vízia značky Fiat pre demokratickú elektrickú mobilitu budúcnosti získal ocenenie Red Dot Award 2019 v kategórii Design Concept, jednu z najprestížnejších cien za priemyselný dizajn na svete.

Slávnostné odovzdanie cien Red Dot Award 2019 prebehlo v Singapure v zálive Marina Bay. Koncept Centoventi získal cenu v jednej z troch kategórii, a to Design Concept. Ceny Red Dot Award udeľuje medzinárodná porota 21 popredných svetových dizajnérov a akademikov.

Olivier François, prezident značky Fiat pri tejto príležitosti povedal: „Som veľmi hrdý, že som mohol prevziať cenu Red Dot Award. Táto prestížna cena odráža vynikajúcu inováciu a význam konceptu Fiat Centoventi, ktorého dôsledky siahajú ďaleko za samotný automobilový svet a zároveň je darčekom k 120. narodeninám značky Fiat. Fiat Concept Centoventi vyjadruje víziu značky Fiat o demokratickej elektrickej mobilite, ktorá sa neobmedzuje len na mestské prostredie a stelesňuje myšlienku značky Fiat, že „menej, je niekedy viac“: menej objemnosti, nižšia cena a menšie preťaženie, ale súčasne väčšia prispôsobivosť a ohľaduplnosť k životnému prostrediu, skrátka viac Fiat“.

K téme elektromobility sa Fiat Concept Centoventi stavia netradičným obchodným modelom. Koncept Fiat Concept Centoventi predstavuje základný, ale kompletne prispôsobiteľný model, a to kedykoľvek a vo všetkých detailoch. Vymeniteľné doplnky interiéru je možné inštalovať v režime „plug and play“ – od palubnej dosky po úložné priestory, od sedadiel po detské zádržné systémy, všetko svojpomoci. Tiež karoséria je prispôsobiteľná a k dispozícii sú rôzne druhy striech. Vozidlo tak môže mať štýl, ktorý odráža ročné obdobie alebo zodpovedá osobnosti užívateľa. Fiat Concept Centoventi je tiež veľmi modulárny. Vďaka inovatívnej architektúre batérií môže byť prispôsobený špecifickým potrebám a dosiahnuť dojazdu od 100 do 500 km. Vďaka tomu je Fiat Concept Centoventi ideálny pre dochádzanie v mestskej prevádzke aj na víkend pri mori alebo na horách.

https://youtu.be/2q-N3wCBGbA

Anketa Red Dot Design Award vznikla v roku 1955 a v súčasnosti predstavuje jednu z popredných svetových cien v oblasti priemyselného dizajnu. Red Dot Design Award je rozdelená do troch kategórií (produktový dizajn, komunikačný dizajn a konceptuálny dizajn) a je určená spoločnostiam, ktoré dizajnu venujú zvláštny význam.

Členovia medzinárodnej poroty, medzi ktorých patria nezávislí dizajnéri, akademickí pracovníci a novinári, hodnotia projekty na základe kritérií zahŕňajúcich inováciu, kvalitu formy, funkčnosť a udržateľnosť. Tento rok bolo do súťaže prihlásených 5500 produktov z 55 krajín.

Zdroj: Fiat

Prečítať celý text

Reklama