/
/
/
Hyundai približuje nový dizajn tretej generácie modelu i20

Hyundai približuje nový dizajn tretej generácie modelu i20

Reklama

  • Prvé obrázky úplne nového modelu i20 ukazujú kompletne prepracovaný dizajn
  • Pôjde o prvý model Hyundai v Európe, ktorý používa dizajnový jazyk automobilky Hyundai s označením Sensuous Sportiness (Zmyselná športovosť)
  • Svetová premiéra novej generácie i20 sa odohrá v marci 2020 na autosalóne v Ženeve

Hyundai Motor zverejnil prvé nákresy novej generácie modelu i20, ktoré naznačujú, že automobil dostane úplne nový dizajn. Zároveň pôjde o prvé vozidlo značky Hyundai v Európe s novým dizajnovým jazykom Sensuous Sportiness (Zmyselná športovosť).

Sensuous Sportiness sa vyznačuje harmóniou a dokonalým vyvážením štyroch základných prvkov, ktorými sú: proporcie, architektúra, styling a technológia. Zámerom tohto dizajnového smeru je obohatiť vozidlá značky Hyundai o prirodzenú krásu a výrazným vzhľadom vytvoriť vyššiu emotívnu hodnotu a príťažlivosť.

Prvé vizualizácie ukazujú športovejší a dynamickejší vzhľad novej i20-ky. Kaskádovitá mriežka chladiča vytvára horizontálne línie prednej časti a zasahuje do bokov. Výsledkom je charakteristická široká a nízko položená karoséria. Široký postoj podčiarkuje aj jedinečná svetelná stopa. Výrazná línia bokov karosérie umocňuje športové proporcie a ovládateľnosť vozidla. Zadnú časť dopĺňajú horizontálne tvarované svetlá plynule spojené so zadným sklom.

Ikonický tvar interiéru úplne nového modelu i20 vytvárajú horizontálne lišty palubnej dosky. Ich úzky tvar podčiarkuje šírku prednej časti a jemne prekrýva výduchy klimatizácie. Eleganciu a estetickú hodnotu interiéru umocňujú nová digitálna prístrojová doska a palubná doska, pričom obe využívajú dve 10,25-palcové obrazovky.

Nová, v poradí tretia generácia modelu i20 sa predstaví v marci 2020 na autosalóne v Ženeve. Ďalšie detaily budú zverejnené už čoskoro.

Zdroj: Hyundai

Prečítať celý text

Reklama