/
/
/
Hyundai Motorsport zapojil Chrisa Atkinsona do svojho testovacieho tímu

Hyundai Motorsport zapojil Chrisa Atkinsona do svojho testovacieho tímu

Reklama

Hyundai Motorsport pridal tretie meno do svojho kádra jazdcov dnešným oznámením, že austrálsky pilot WRC Chris Atkinson sa zúčastní na testovacom programe v roku 2013.

Tridsaťtriročný Atkinson si vyskúša Hyundai i20 WRC po prvý raz budúci týždeň v rámci privátneho testovacieho podujatia. Talentovaný austrálsky pilot podporí hlavných testovacích jazdcov tímu Hyundai Motorsport, ktorými sú Juho Hänninen a Bryan Bouffier, pri vybraných testoch v období do konca tohto roka.
Ako skúsený člen komunity súťažných pilotov FIA World Rally Championship má Atkinson bohaté poznatky o všetkých druhoch podujatí a tratí šampionátu, ako aj solídne skúsenosti s aktuálnou špecifikáciou súťažných špeciálov WRC. V súčasnosti je Chris Atkinson úradujúcim majstrom seriálu automobilových súťaží FIA Asia-Pacific Rally Championship.
Atkinson už priletel z Austrálie do centrály Hyundai Motorsport v nemeckom Alzenau, aby sa zoznámil s i20 WRC, členmi tímu a absolvoval skúšku polohy sedadla pred prvým testom.
Šéf tímu Hyundai Motorsport Michel Nandan povedal:
Som veľmi rád, že sa nám podarilo zapojiť Chrisa do testovacieho programu Hyundai Motorsport pre túto sezónu a som presvedčený, že prinesie veľa cenných poznatkov z WRC. Chris podporí prácu hlavných testovacích jazdcov, ktorými sú Juho a Bryan. Vďaka kombinovaným skúsenostiam týchto troch jazdcov dostaneme detailné a komplexné informácie od pilotov pri každom testovacom podujatí.
Chris Atkinson poskytol prvý komentár:
Je to veľmi vzrušujúci projekt. Pri návšteve centrály Hyundai Motorsport pred troma týždňami na mňa veľmi zapôsobila úroveň tímu a doteraz dosiahnuté výsledky. Mám veľa skúseností s rozličnými automobilmi WRC i podujatiami a tieto poznatky chcem využiť na podporu ďalšieho vývoja automobilu Hyundai i20 WRC pre sezónu 2014.
Zdroj: Hyundai
Prečítať celý text

Reklama