/
/
/
Hyundai Motorsport posilňuje tím pre prípravu na šampionát WRC

Hyundai Motorsport posilňuje tím pre prípravu na šampionát WRC

Reklama

  • Od začiatku roka 2013 Hyundai Motorsport GmbH personálne doplnil hlavné  pozície v tíme
  • Francúz Bertrand Vallat bude viesť konštrukčnú kanceláriu, jeho krajan Stephane Girard bude manažérom zodpovedným za prípravu motora
  • Alain Penasse nastúpil ako manažér tímu Hyundai Motorsport
  • Stefan Ph. Henrich z Hyundai Motor Europe sa pripojil k tímu Hyundai Motorsport, kde bude viesť      oddelenie pre marketing & komunikáciu
Od kedy bol v januári Michel Nandan angažovaný ako šéfa tímu, Hyundai Motorsport sa sústredil nielen na vybudovanie areálu v Alzenau a prípravu pretekového špeciálu i20 WRC na intenzívne testovanie v neskoršom období tohto roka, ale aj na konsolidáciu technickej, športovej a marketingovej stránky tímu. S novými kľúčovými ľuďmi vo všetkých týchto oblastiach teraz tím funguje na plný plyn a rapídne sa rozrastá.
Konštrukcia:
Technické oddelenie prešlo konštantnou evolúciou od začiatku projektu. Šéfkonštruktér Bertrand Vallat, ktorý je zapojený od prvotného založenia tímu, od decembra minulého roka pracuje na návrhu pretekového špeciálu a vedie celý projekt konštrukcie. Francúzsky expert naposledy pôsobil v tíme Peugeot Sport, kde bol zodpovedný za prípravu pretekového špeciálu Peugeot 207 pre skupinu S2000.
Do tímu Hyundai Motorsport pristúpil Stephane Girard ako manažér zodpovedný za prípravu motora – čo je druhá kľúčová pozícia. Disponuje rozsiahlym know-how z oblasti automobilového športu, ktorý nadobudol počas dlhoročného pôsobenia pre rozličné tímy ako Peugeot Sport, Maserati Corse, Subaru World Rally Team – Prodrive a Citroën Sport.
Šport:
Alain Penasse nastupuje 22. apríla do funkcie manažéra tímu, kde zohrá rozhodujúcu rolu pri riadení každodennej prevádzky a ďalšom budovaní tímu. Tento 51-ročný Belgičan získal bohaté skúsenosti v oblasti automobilových súťaží pri svojom predchádzajúcom pôsobení v tímoch Toyota Team Europe a Peugeot Sport, ako aj u výrobcu pneumatík Michelin a ako organizátor Rally Ypres.

http://www.youtube.com/watch?v=SFN_ARJFjGQ

©Hyundai i20 WRC 2012

Technika:
Špecialista z oblasti automobilového športu Ernst Kopp – ktorý sa v minulosti angažoval pri projektoch Toyota pre automobilové súťaže, Le Mans, ako aj pri F1 – je zodpovedný za technickú realizáciu. Od základu vybudoval technické oddelenie, zložené zo skúsených technikov, ktoré zabezpečí špičkovú formu pretekového špeciálu i20 WRC pre testovanie v druhej polovici tohto roka a súťažné nasadenie v budúcom roku.
Marketing a komunikácia:
Riaditeľom Hyundai Motorsport pre oblasť Marketing & PR sa stal Stefan Ph. Henrich. Stefan prináša veľké skúsenosti z oblasti komunikácie, pracuje 12 rokov v Hyundai Motor Europe, kde je v súčasnosti hovorcom spoločnosti. Bude riadiť oddelenie zložené zo skúsených ľudí, prichádzajúcich z rozličných oblastí automobilového športu a automobilového priemyslu.
Michel Nandan, šéf tímu Hyundai Motorsport povedal:
Od začiatku roka sa náš tím dynamicky rozvíja a urobili sme veľký pokrok pri obsadení všetkých kľúčových pozícií. Absolvovali sme náročnú a vzrušujúcu etapu budovania tímu od samého začiatku a máme pred sebou iba deväť mesiacov na prípravu pre budúcoročnú sezónu. Som teraz obklopený najlepšími ľuďmi z branže a som si istý, že dosiahneme náš ambiciózny cieľ pripraviť sa na štart sezóny 2014 FIA World Rally Championship. Máme pred sebou veľmi náročný rok a verím, že naša tímová spolupráca so zdieľanou spoločnou vášňou pre automobilový šport sú kľúčové pre dosiahnutie úspechu.
Zdroj: Hyundai
Fotogaléria
Prečítať celý text

Reklama