6.9 C
Bratislava
piatok, 1 marca, 2024
Reklama

Hyundai i20 WRC úspešne absolvoval prvé testy

Odporúčame

  • Hyundai Motorsport zahájil testovacie aktivity
  • Uplynulý týždeň sa uskutočnil prvý komplexný test na posúdenie výkonnosti pretekového špeciálu i20 WRC vo všetkých kľúčových oblastiach

Po niekoľkých mesiacoch intenzívnych príprav v novej centrále, Hyundai Motorsport vypustil pretekový špeciál i20 WRC z dielne na cestu a zahájil testovací program. Testy modelu Hyundai i20 WRC v najnovšej špecifikácii odštartovali na súkromnom testovacom okruhu neďaleko centrály Hyundai Motorsport v nemeckom Alzenau. Technický tím úspešne dokončil úvodné testy bez mimoriadnych udalostí. Teraz sa podľa harmonogramu sústredí na prípravu vozidla na štart v budúcoročnej sezóne Majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach FIA (Federation Internationale de l’Automobile) World Rally Championship 2014.

Hyundai Motorsport uskutočnil počas troch dní jazdné testy s celkovou dĺžkou 550 kilometrov, pri ktorých sa testovali rozličné konfigurácie vyladenia vozidla. Získané dáta budú konštruktéri Hyundai Motorsport analyzovať pre ďalšiu optimalizáciu vozidla. Aj keď sa pri testoch overovala výkonnosť modelu i20 WRC vo všetkých kľúčových oblastiach, ťažisko zberu dát bolo zamerané na turbokompresorom prepĺňaný motor s objemom 1,6 litra.

Auto je na ceste a musím priznať, že to bol veľmi emocionálny moment vidieť Hyundai i20 WRC najnovšej špecifikácie po prvý raz v akcii,

povedal Michel Nandan, šéf tímu Hyundai Motorsport.

Pre zvyšok roka 2013 máme pripravený zaujímavý testovací harmonogram. Zavedie nás na rozličné podujatia v rámci celej Európy aby sme preverili i20 WRC v rozličných podmienkach a terénoch, ktoré korešpondujú s rôznorodými podmienkami majstrovstiev World Rally Championship v budúcom roku.

Hyundai si stanovil ambiciózny cieľ pripraviť vozidlo na preteky v priebehu jedného roka. Podľa harmonogramu má tím Hyundai Motorsport nasadiť model i20 WRC už v januári 2014 na pretekoch Rally Monte Carlo.

Výsledky prvých testov sú celkovo pozitívne,

povedal Michel Nandan. “

Získali sme množstvo cenných poznatkov, ktoré nám pomôžu pre stanovenie ďalších krokov v rámci našej prípravy.

Pretekový špeciál pre majstrovstvá sveta v automobilových súťažiach Hyundai i20 WRC bol skonštruovaný vo výskumnom a vývojovom centre značky Hyundai v meste Namyang v Kórei a na preteky ho pripravuje dcérska spoločnosť Hyundai Motorsport so sídlom v Alzenau, Nemecko.

Zdroj: Hyundai

Fotogaléria

Reklama