/
/
Honda zrýchľuje svoju stratégiu „ELECTRIC VISION“ s ambíciou dosiahnutia plnej elektrifikácie do roku 2022

Honda zrýchľuje svoju stratégiu „ELECTRIC VISION“ s ambíciou dosiahnutia plnej elektrifikácie do roku 2022

Reklama

Vďaka zrýchlenej stratégii „Electric Vision“ budú všetky modely automobilov Honda v Európe elektrifikované do roku 2022, o tri roky skôr, ako bol pôvodný plán.

  • Odhalená bola nová globálna značka „e:Technology“ pre všetky budúce elektrifikované produkty v automobiloch, motocykloch a hnacích ústrojenstvách.
  • V priebehu nasledujúcich 36 mesiacov bude na trh uvedených šesť elektrifikovaných automobilov
  • Prichádzajúca Honda e a čisto hybridný Jazz sú kľúčovými modelmi pre dosiahnutie emisných cieľov Hondy v Európe
  • Honda a špičkový európsky dodávateľ energie, spoločnosť Vattenfall, podpísali vyhlásenie o zámere zaviesť flexibilné zmluvy o dodávke energie a využívaní obnoviteľnej energie, upravené špeciálne pre používateľov EV

Honda naďalej zrýchľuje svoje plány elektrifikácie pre Európu posunutím svojho cieľa dosiahnuť 100 % predávaných modelov značky s elektrifikovaným hnacím ústrojenstvom do roku 2022. Nový odvážny cieľ, oznámený počas podujatia „Electric Vision“ v Amsterdame, sa má dosiahnuť o tri roky skôr, ako bol predtým oznámený cieľ do roku 2025. To demonštruje dôveru Hondy v jej overenú technológiu elektrických a hybridných hnacích ústrojenstiev.

Vďaka tomuto zrýchleniu sa v najbližších 36 mesiacoch na trhu objaví 6 elektrifikovaných modelov, prvé z nich sú Honda e a nový čiste hybridný Jazz.

Tom Gardner, hlavný viceprezident spoločnosti Honda Motor Europe, to komentoval: „Rýchlosť zmeny v reguláciách, trhu a správaní zákazníkov v Európe znamená, že posun k elektrifikácii tu prebieha rýchlejšie ako kdekoľvek inde na svete. A keďže rýchlosť zmien ešte narastá, musíme konať skôr, aby sme tieto výzvy dokázali splniť v predstihu.

Je mi cťou oznámiť, že všetky modely automobilov Hondy v Európe nebudú elektrifikované až v roku 2025, ale už o tri roky skôr, do konca roku 2022. Kompletne elektrifikované všetky modely Len za 36 mesiacov.

e:Technology

Honda odhalila aj svoju novú značku „e: Technology“, ktorá všetky elektrifikované produkty svojej značky zjednotí pod rovnaký globálny názov.

Táto značka bude u automobilov, ale aj u ostatných produktov šetrných k životnému prostrediu, označovať typ hnacieho ústrojenstva. Jazz bude prvým vozidlom, ktoré bude niesť značku „e:HEV“, čo znamená „hybridné elektrické vozidlo“.

Pokročilá dvojmotorová hybridná technológia, ktorá bude poháňať nový hatchback Jazz, si už po celej Európe získala mimoriadne uznanie za dosiahnutú účinnosť v reálnom svete a kultivovanosť v modeli CR-V Hybrid 2019.

Na rozdiel od tradičných hybridov, v ktorých elektromotor pomáha motoru, v e:HEV motor vyrába elektrinu, ktorú využíva elektromotor. Výsledkom je plynulá jazda a rázna akcelerácia elektrického vozidla v súlade s jedinečnou technológiou ovládania Hondy, ktorá ponúka mimoriadny environmentálny výkon bez zhoršenia pôžitku z jazdy.

Jazz novej generácie sa začne predávať v roku 2020 a svoju svetovú premiéru mal na autosalóne v Tokiu 2019.

Šesť elektrifikovaných modelov pre európsky región za 36 mesiacov

Honda potvrdila aj spôsob dosiahnutia ambiciózneho nového cieľa, ktorým je elektrifikácia 100 % európskych modelov do roku 2022. V priebehu nasledujúcich 36 mesiacov sa na európsky trh uvedie šesť elektrifikovaných modelov vrátane nového Jazzu a Hondy e. Medzi nimi bude ďalšie elektrické akumulátorové vozidlo a niekoľko modelov vybavených technológiou e:HEV.

Tom Gardner, hlavný viceprezident spoločnosti Honda Motor Europe, povedal: „Tento posun k elektrifikácii výrazne zmení tvár nášho typového radu. Naša dvojmotorová hybridná technológia sa rozšíri do celého typového radu a na trh prinesie ďalší akumulátorový elektrický produkt.“ 

Manažment s energiou spoločnosti Honda pre Európu nadobúda tvar

Honda okrem vyhlásení o modelovom rade automobilov ohlásila aj ďalší krok v jej manažmente s energiou ohlásením spolupráce so spoločnosťou Vattenfall, špičkovým dodávateľom energie v Európe.

Táto spolupráca umožní spoločnosti Honda poskytovať prvú zmluvu na svete o flexibilnej dodávke energie majiteľom elektrických vozidiel (EV) v Európe. Pre Hondu toto partnerstvo označuje kľúčový míľnik vo vývoji riešení manažmentu s energiou, ktorá znamená významný pilier pre jej stratégiu „Electric Vision“ v Európe.

Vo vyhlásení o zámere, podpísanom 23. októbra 2019, obe spoločnosti potvrdili svoj úmysel spoločne vyvíjať a predávať flexibilnú zmluvu o dodávaní energie, ktorá umožní nabíjanie EV v cenovo najvýhodnejšom čase vzhľadom k požiadavkám rozvodnej siete. V tarifách – dostupných majiteľom elektrického vozidla akejkoľvek značky1 – sa propaguje aj využívanie elektriny, generovanej obnoviteľnými zdrojmi vrátane hydroelektrární a veterných fariem, čím sa realizuje vízia Hondy o udržateľnej dodávke budúcej energie. Táto služba sa najprv spustí v Spojenom kráľovstve a Nemecku v roku 2020, ostatné európske krajiny budú postupne pribúdať.

Toto kľúčové strategické partnerstvo je ďalším krokom v manažmente s energiou v Európe spoločnosti Honda, ktorý výrazne rozšíri používanie domácich nabíjačiek, komerčných energetických služieb a pokročilej technológie „vozidlo do siete“

Zdroj: Honda

Prečítať celý text

Reklama