/
/
/
Hattrick v skúškach NCAP – nový Pulsar je tretím vozidlom Nissan, ktoré získalo maximálne hodnotenie EuroNCAP v roku 2014

Hattrick v skúškach NCAP – nový Pulsar je tretím vozidlom Nissan, ktoré získalo maximálne hodnotenie EuroNCAP v roku 2014

Reklama

  • Nový Pulsar dostal päť hviezdičiek v rámci hodnotenia nezávislou testovacou organizáciou EuroNCAP.
  • Dosiahol maximálny počet bodov v teste ochrany detských pasažierov s figurínou 18-mesačného dieťaťa.
  • Jedná sa o ďalšie päťhviezdičkové hodnotenie – predtým ho získali nové vozidlá X-Trail a Qashqai.

Zisk ďalších piatich hviezdičiek od nezávislej testovacej organizácie EuroNCAP ešte viac posilnil skvelú reputáciu značky Nissan: môžete sa spoľahnúť na to, že tento výrobca dokáže zaistiť skutočne najvyššiu úroveň bezpečnosti. Pulsar je tretím vozidlom značky Nissan, ktoré bolo ohodnotené piatimi hviezdičkami – a to iba niekoľko týždňov potom, čo toto najvyššie ohodnotenie bezpečnosti získali nové vozidlá X-Trail a Qashqai.

V správe o crash testoch vyzdvihla organizácia EuroNCAP predovšetkým pôsobivú pevnosť vozidla Pulsar, ochranu nôh a stehien ocenila ako dobrú a konštatovala, že aj pri najnáročnejších testoch nárazu do stĺpu boli figuríny dostatočne chránené proti mn Táto správa rovnako udelila maximálny počet bodov za ochranu detských pasažierov (s figurínou 1 a pol roka starého dieťaťa) a ocenila pri vozidle Pulsar úroveň ochrany chodcov pri náraze.

Bezpečnosť zabudovaná v jadre každého vozidla Pulsar

Zistenia organizácie EuroNCAP potvrdzujú vlastnú analýzu bezpečnostných prvkov vozidla Pulsar vykonanú spoločnosťou Nissan a rovnako zdôrazňujú výnimočnú úroveň ochrany vodiča a cestujúcich. Bezpečnosť je už dlhé roky tým najdôležitejším prvkom dizajnovej a konštrukčnej filozofie spoločnosti Nissan a záväzok značky k rozvíjaniu pasívnych aj aktívnych bezpečnostných systémov ju naďalej odlišuje od konkurencie.

Pulsar je vybavený tými najlepšími bezpečnostnými technológiami vrátane systému monitorovania pohybujúcich sa objektov za vozidlom. Táto pokročilá funkcia využíva možnosti oceňovaného panoramatického kamerového parkovacieho systému. Poskytuje vodičovi cenného digitálneho pomocníka, ktorý ho upozorní na všetko, čo sa pri cúvaní k vozidlu Pulsar približuje. Zákazníci, ktorí si vozidlo Pulsar zaobstarajú, majú rovnako k dispozícii systém núdzového brzdenia pri pohybe vpred, systém upozornenia na vybočenie z jazdného pruhu, systém sledovania mŕtveho uhla a vysoko účinné predné svetlomety LED.

Pulsar – prináša kvalitu a inovácie spoločnosti Nissan do segmentu C

Pulsar, ktorý bol v októbri oficiálne predstavený na autosalóne v Paríži a teraz je v predaji po celej Európe, v sebe spojuje praktickosť, pokročilé technológie a kvalitu v takom pomere, ktorý nanovo definuje hodnotové štandardy v danom sektore. Úplne nové vozidlo Pulsar bolo špeciálne navrhnuté tak, aby splnilo požiadavky zákazníkov v segmente C, s využitím rovnakých postupov ako pri najúspešnejších a najobľúbenejších crossoveroch Nissan. Prinášajú výnimočne praktické riešenia (napríklad najviac priestoru pre nohy) vo svojom segmente.

Modelový rad vozidiel Pulsar obsahuje tri možnosti motorov s výkonom 110 k, 115 k a 190 k – všetky tri motory sú štandardne vybavené systémom štart-stop pri voľnobehu, ktorý pomáha znížiť emisie CO2 a prispieva k úspore paliva.

Zdroj: Nissan

Foto: Nissan
Foto: Nissan
Prečítať celý text

Reklama