/
/
/
Fiat začína rok 2019 premiérou nového radu Tipo

Fiat začína rok 2019 premiérou nového radu Tipo

Reklama

  • Súčasná rodina Tipo zahŕňa vedľa stupňov výbavy Tipo, Plus a Lounge tiež špeciálne stupne výbavy Street, Mirror, S-Design a Sport, ktoré uspokoja potreby zákazníkov všetkých vekových skupín, požiadaviek a potrieb mobility.
  • Nový Fiat Tipo S-Design vo verziách hatchback a kombi bude k dispozícii v novom dvojtónovom prevedení červená Passione ačierna a s úplne novým celočiernym interiérom, ktorý zvýrazní jeho športovú osobitosť.
  • Verzia Sport vychádzajúca z nového hatchbacku Tipo S-Design pridáva špecifické štylistické prvky, akými sú predný nárazník, bočné prahové nástavce, strešný spojler a zadný nárazník s difúzorom.
  • Tipo Mirror sa zameriava na konektivitu.
  • Tipo Street je odpoveďou pre mladých zákazníkov túžiacich po dynamickom, štýlovom a dostupnom vozidle.
  • Tipo je lídrom svojho segmentu v Taliansku a s viac ako 70 % predajov mimo Taliansko tiež druhým najglobálnejším modelom značky Fiat.

Fiat zahájil rok 2019 veľmi dôležitou premiérou. Nový modelový rad Tipo zahŕňa naďalej tri karosárske verzie sedan, hatchback a kombi a vedľa stupňov výbavy Tipo, Plus a Lounge tiež štyri špeciálne stupne výbavy Street, Mirror, nový S-Design a Sport, ktoré uspokoja zákazníkov všetkých vekových skupín, požiadaviek a potrieb mobility. Nové verzie S-Design a Sport sú určené mladým a dynamicky založeným zákazníkom, ktorí hľadajú vozidlo s výnimočnou osobitosťou a športovým charakterom. Verzia Sport bola pritom vyvinutá v spolupráci so značkou Mopar. Ponuku dopĺňajú verzie Mirror a Street. Prvá z nich je zacielená na rodiny, pre ktoré je dôležitá konektivita. Vyznačuje sa novým modrým odtieňom karosérie Venezia, chrómovanými doplnkami a infotelematickým systémom UconnectTM 7″ HD LIVE so 7palcovou dotykovou obrazovkou a funkciami zrkadlenia chytrého telefónu. Fiat Tipo Street naopak kombinuje atraktívny štýl s typickou priestrannosťou a komfortom radu Tipo, ktorý je charakteristický skvelou výbavou a dostupnou cenou.

Rok 2019 má všetky predpoklady na to, aby nadviazal na doterajší úspech modelu Tipo. Vozidlo je dnes lídrom svojho segmentu v Taliansku a umiestňuje sa v prvej desiatke najpredávanejších modelov segmentu v siedmich európskych krajinách. Je tiež druhým najglobálnejším modelom značky Fiat s viac ako 70percentným predajom mimo Talianska. Úspech modelu Tipo začal prakticky ihneď po uvedení na trh, čo dokazuje aj prestížne ocenenie Autobest – Najlepšia kúpa roka 2016, ktoré mu udelila porota 30 novinárov z najdôležitejších európskych automobilových periodík. Jedná sa o globálny model, ktorý stelesňuje hodnoty, ktoré sú pre značku Fiat charakteristické, a síce funkčnosť, jednoduchosť a osobitosť. Svedčí o tom aj cesta štandardného produkčného modelu okolo sveta. V roku 2017 obišiel Fiat Tipo v štandardnom prevedení svet za 133 dní a počas 400 hodín najazdil 41 000 kilometrov. To všetko bez dodatočnej servisnej asistencie. Počas svojej cesty navštívil 22 krajín a 122 miest a všade, kde sa objavil, vzbudil zvedavosť a získal uznanie.   

Tipo S-Design a Tipo Sport – výrazná osobitosť a športový štýl

Fiat Tipo Sport vychádza z novej verzie S-Design a je charakteristický veľmi športovým poňatím. Dynamickú povahu vozidla pritom zdôrazňuje rad exkluzívnych detailov. Fiat Tipo Sport bude k dispozícii v karosárskom prevedení hatchback a model S-Design transformuje do veľmi osobitej vrcholnej verzie radu Tipo. Z mnohých prvkov zaslúži zmienku nový predný a zadný nárazník, bočné prahové nástavce a nové rámčeky hmlových svetiel. Zadný difúzor a strešný spojler sú potom odkazom na svet pretekárskych vozidiel a dokonale podtrhujú dynamický charakter tejto novej verzie.

Vďaka radu nových prvkov v interiéri aj na karosérii sa Tipo S-Design vyznačuje ešte odvážnejším vzhľadom. Jedným z najpozoruhodnejších prvkov je kombinácia atraktívneho červeného odtieňa Passione s čiernou strechou (voliteľne). Ponuku farieb dopĺňajú už tradičné odtiene sivá Metropoli, čierna Cinema, biela Gelato a sivá Colosseo.

Exteriér zaujme širokou, lesklo čiernou maskou chladiča a svetlometmi, ktoré môžu byť na želanie bi-xenónové, vďaka čomu poskytujú o 30 % lepší svetelný výkon ako štandardné svetlomety. Lesklo čierny štýl využívajú aj 18palcové zliatinové kolesá s diamantovou povrchovou úpravou, vstupy vzduchu a kryty vonkajších spätných zrkadiel. Vonkajší vzhľad dopĺňajú tónované zadné okná.

Priestor pre cestujúcich je ešte športovejší vďaka exkluzívnemu čiernemu spracovaniu kožených alebo látkových sedadiel s dvojitým prešívaním a koženému čalúneniu volantu a hlavice radiacej páky s prešívaním.

Okrem nového vzhľadu dostali nové modely Tipo Sport a S-Design aj nové motorizácie. Ponuku pohonných jednotiek tvorenú motormi 1.4 T-Jet 120 k a 1.6 MultiJet 120 k, ktorý je k dispozícii tiež s automatickou prevodovkou DDCT, teraz rozširuje zážihový motor 1.4 s výkonom 95 k a dieselový preplňovaný motor 1.3 MultiJet s výkonom 95 k.

Tipo Sport a S-Design sú v štandarde vybavené infotelematickým systémom UconnectTM 7″ HD LIVE so 7palcovou dotykovou obrazovkou a funkciami zrkadlenia chytrého telefónu.

Tipo Street a Tipo Mirror – dostupný štýl a technológie

Fiat Tipo Street je určený mladým zákazníkom, ktorí túžia po dynamickom, štýlovom a dostupnom vozidle. Nová verzia Street k silnej osobitosti výbavy Pop pridáva nové 16palcové lesklo čierne zliatinové kolesá, zatmavené okná a kontrastné tmavé detaily na krytoch zrkadiel, maske chladiča a vonkajších aj vnútorných kľučkách dverí. Charakter stupňa výbavy Street dotvárajú odvážne svetlá denného svietenia DRL a špecifické logo. Celok je charakteristický preslávenou rovnováhou talianskeho dizajnu a zaručuje osobitosť a štýl bez straty funkčnosti. V každom ohľade je Tipo príjemným a praktickým riešením a verzia Street k týmto vlastnostiam pridáva dynamiku. Inými slovami kombinuje atraktívny štýl, priestor a pohodlie stredne veľkého sedanu vyššieho segmentu a dostupnosť vďaka prijateľnej cene.

Vďaka svojim špecifickým vlastnostiam a exkluzívnym farebným kombináciám je Tipo Mirror dokonalou zmesou technológií a štýlu radu Tipo. Konektivitu tu obstaráva štandardný systém UconnectTM 7″ HD LIVE so 7palcovou dotykovou obrazovkou a funkciami zrkadleniu chytrého telefónu. Tipo Mirror je však tiež štýlové. Exkluzívny modrý odtieň Venezia, ktorý je k dispozícii na želanie, má u tejto verzie premiéru a je ideálny spolu s výraznými chrómovanými detailmi, akými sú kľučky dverí, bočné lišty, spodná časť masky chladiča, rámčeky hmlových svetiel a kryty vonkajších zrkadiel. Vzhľad dopĺňajú špecifické logo Mirror na stĺpiku karosérie a 16palcové zliatinové kolesá s diamantovou úpravou.

Nová komunikačná kampaň

Pre uvedenie nového radu Tipo vytvoril Fiat komunikačnú kampaň pre televíziu, tlač a rozhlas (uvedená na vybraných trhoch), ktorá sa točí okolo konceptu, že „stačí málo, aby ste získali veľa“. Podobne ako v prípade prenájmu luxusného apartmánu alebo letu prvou triedou za cenu štandardnej izby alebo letenky v ekonomickej triede. To isté platí aj pre nový rad Fiat Tipo, ktorý u verzie Mirror ponúka viac technológií, u modelu Sport viac osobitosti a u prevedenia Street viac štýlu. Kampaň pri rozprávaní bežných situácií v živote naznačuje, že vždy sa dá premýšľať o lepšom. U prvého videa sa hotelová izba zväčší a má ohromujúcu výbavu, zatiaľ čo v druhom videu sa sedadlo v lietadle rozširuje a stáva komfortnejším. To všetko pred ohromenými očami všetkých, ktorí nemajú rovnaké privilégium. Kampaň bola vyvinutá agentúrou Leo Burnett a režíroval ju Federico Brugia v spolupráci so spoločnosťou Starcom.

Zdroj: Fiat

Prečítať celý text

Reklama