6.9 C
Bratislava
piatok, 19 apríla, 2024
Reklama

Fiat 500L Living: nový prírastok do rodiny 500

Odporúčame

  • Najväčší životný priestor v danom segmente: sedem sedadiel (5 +2) na iba 4 metroch a 35 centimetroch.
  • Jediný automobil v segmente s kapacitou batožinového priestoru 638 litrov.
  •  Voz pre celú rodinu, ktorý kombinuje unikátny dizajn Fiatu 500 a najlepší pomer vnútorného priestoru k vonkajším rozmerom.
  • Agilný a kompaktný ako stredne veľký voz, komfortný a schopný ako kombi, priestranný a funkčný ako MPW (Magic Purpose Wagon).

Fiat zverejnil prvé oficiálne fotografie Fiatu 500L Living. Jedná sa o nový model, ktorý bude oficiálne predstavený v júli v čase siedmeho výročia Fiatu 500. Táto novinka je ďalšou vývojovou fázou ikony predstavenej v roku 2007, a je určená zákazníkom, ktorí prežívajú život na plno. Oslovuje klientelu, ktorá venuje pozornosť novým funkciám a hľadá rovnováhu medzi praktickosťou a dizajnom. Fiat 500L Living, ktorý vytvára úplne novú kategóriu, Magic Purpose Wagon, je najlepšie charakterizovaný štýlom modelu 500, agilitou mestského vozidla, kompaktnosťou stredne veľkého vozidla, komfortom a výbavou vozidla kombi alebo sedanu segmentu C, a tiež priestrannosťou a univerzálnosťou vozidla segmentu MPV.

©Fiat
©Fiat

To sú hlavné ingrediencie novej koncepcie, ktorá nevychádza iba z technickej špecifikácie, ale predovšetkým z využiteľnosti vnútorného priestoru. Životný priestor totiž u tohto modelu hrá hlavnú rolu. Fiat 500L Living kombinuje nadpriemerne efektívne využitie vnútorného priestoru a nezameniteľný dizajn Made by Fiat. Vďaka tretiemu radu sedadiel je tento model najkompaktnejším sedemsedadlovým (5 +2) vozidlom vo svojom segmente. Disponuje dĺžkou 435 cm, šírkou 178 cm a výškou 167 cm. Aj keď je o 20 cm kratší ako kombi segmentu C, poskytuje výnimočný komfort, priestrannosť a prepravnú kapacitu, čo okrem iného dokazuje aj batožinový priestor s objemom 638 dm3. Nový model je predurčený k tomu, aby zastával úlohu prvého vozidla v rodine. Muža ohromí svojím charakterom, funkčnosťou a výkonnosťou, ženy potom svojou krásou, inteligentnosťou a štýlom. Veľmi atraktívny bude určite aj pre deti. Skrátka Fiat 500L Living je dokonalou ukážkou geniality Fiatu. Tá spočíva vo vytváraní automobilov, ktoré každodenný život robia jednoduchším a súčasne zábavnejším.

©Fiat
©Fiat

V čase uvedenia na trh bude Fiat 500L Living vybavený jedným z dvoch zážihových motorov – 1.4 16v s výkonom 95 k a 0.9 TwinAir Turbo s výkonom 105 k – alebo dieselovými preplňovanými motormi: 1.6 MultiJet II s výkonom 105 k a 1.3 MultiJet II s výkonom 85 k, neskôr tiež s automatickou prevodovkou. Rad Fiat 500L Living bude zahŕňať dva stupne výbavy (Pop Star a Lounge), v oboch prípadoch s piatimi alebo siedmimi sedadlami, ďalej 19 farieb karosérie (vrátane 11 dvojtónových kombinácií), 6 prevedení interiéru, 15 rôznych typov zliatinových kolies a krytov nábojov kolies. Celkom bude možné vytvoriť až 282 kombinácií. Navyše, nový Fiat 500L Living ponúka výbavu, ktorá je hodná skôr vyššieho automobilového segmentu, čo dokazujú napríklad nové kožené interiéry, integrovaná navigácia či zadná kamera asistujúca pri parkovaní. Fiat 500L Living bude vyrábaný v srbskej továrni v Kragujevaci. Objednávky začne Fiat prijímať od júla, najskôr na talianskom trhu, postupne potom aj na ďalších európskych trhoch.

Zdroj: Fiat

©Fiat
©Fiat
Reklama