6.9 C
Bratislava
pondelok, 5 júna, 2023
Reklama

Exkluzívna edícia Volvo Ocean Race a edícia modelov V70 a XC70 sa predstavia v Ženeve

Odporúčame

Presne štyridsať rokov po skončení prvých pretekov Volvo Ocean Race oslavuje spoločnosť Volvo Car Group (Volvo Cars) ich nadchádzajúci ročník 2014/2015 predstavením ďalšej špeciálnej edície vozidiel inšpirovaných plavbou na mori. Piata generácia edície Volvo Ocean Race, do ktorej patria modely Volvo V40, V40 Cross Country, V60 a XC60, sa predstaví na ženevskom autosalóne 2014. Spoločnosť Volvo Cars zároveň predstaví edíciu modelov V70 a XC70 určenú pre zákazníkov uprednostňujúcich dynamickejší vzhľad a špičkové jazdné vlastnosti.

Preteky Volvo Ocean Race možno označiť za najvyčerpávajúcejšie svetové dobrodružstvo na oceáne. Trasa vedie cez 11 miest v 11 krajinách. Tímy prejdú 38 739 námorných míľ, čo zodpovedá 71 745 km. „Edícia Volvo Ocean Race odráža stratégiu našej značky vyrábať vozidlá orientované na človeka. Odráža hodnoty, ktoré hľadajú zákazníci, spoločnosti Volvo, pri výbere vozidla pre aktívny životný štýl a vzrušujúce dobrodružstvá bez kompromisov z hľadiska bezpečnosti, vplyvu na životné prostredie a spotreby paliva,“ povedal Anders H. Gustavsson, viceprezident oddelenia špeciálnych vozidiel v spoločnosti Volvo Car Group. Tieto modely sú k dispozícii v štyroch farbách – modrá Ocean Blue II, strieborná Bright Silver, čierna Black Sapphire a biela Crystal White. Unikátne sedemlúčové disky „Portunus“ sú k dispozícii v 17-palcovom (V40 a V40 Cross Country) a 18-palcovom (V60 a XC60) vyhotovení. Označenie Volvo Ocean Race sa vyníma na prahoch dverí či predných blatníkoch a zobrazí sa aj po zapnutí displeja informačného systému.

Jedinečný interiér ladený do oranžova

V interiéri nájdeme čierne alebo svetlé kožené čalúnenie s oranžovým prešívaním a oranžovým logom Volvo Ocean Race. Rovnaké šitie sa objavuje aj na obložení dverí a podlahových rohožiach, na ktorých je pripevnený aj špeciálny gumový štítok. Kabína v modeloch V60 a XC60 je ozdobená unikátnym dekorom a kryt batožinového priestoru logom a mapou pretekov Volvo Ocean Race. Výroba vozidiel edície Volvo Ocean Race sa začne tento rok na jar. Spoločnosť Volvo Cars očakáva v rokoch 2014 a 2015 predaj viac ako 16 000 kusov týchto vozidiel. Preteky Volvo Ocean Race 2014/2015 sa začnú 4. októbra 2014 a posledná prístavná etapa sa uskutoční 27. júna 2015 vo švédskom Göteborgu. Podrobnejšie informácie nájdete na stránke www.volvooceanrace.com.

Nová edícia V70 a XC70

V Ženeve sa predstaví aj nová edícia modelov V70 a XC70. Tieto vozidlá sú určené pre zákazníkov, ktorí si chcú tieto flexibilné modely ešte trochu vylepšiť. „Modelom V70 a XC70 sme vštepili dynamický vzhľad a atmosféru, k čomu prispieva aj celý rad exteriérových a interiérových dizajnových prvkov. Vodičov určite očarí znížený podvozok modelu V70, ako aj skutočnosť, že model XC70 si vôbec po prvýkrát môžu nechať vybaviť dynamickým podvozkom,“ povedal Anders H Gustavsson. Edícia modelu V70 sa vyznačuje množstvom vysoko lesklých čiernych prvkov, vrátane rebier v mriežke chladiča, krytov vonkajších spätných zrkadiel, rámov bočných okien a častí dverí batožinového priestoru. Súčasťou štandardnej výbavy sú vysoko lesklé strieborné 17-palcové disky. Lesklé čierne 17-palcové a 18-palcové disky sú dostupné za príplatok. Edícia modelu XC70 obsahuje taktiež niekoľko vysoko lesklých čiernych prvkov. Súčasťou štandardnej výbavy sú 18-palcové lesklé brúsené čierne disky.

Čierna koža a béžové prešívanie

Oba modely V70 a XC70 majú sedadlá potiahnuté čiernou kožou s kontrastným béžovým prešívaním. Rovnaké šitie sa objavuje aj na obložení dverí, stredovej lakťovej opierke vpredu, podlahových rohožiach a na športovom volante. Dynamický vzhľad vozidiel dotvárajú športové pedále. Výroba vozidiel edície V70 a XC70 sa začne na jar 2014. Spoločnosť Volvo Cars plánuje v rokoch 2014 až 2016 predaj približne 15 000 kusov týchto vozidiel.

Zdroj: Volvo

 

Reklama