/
/
/
Dvojité víťazstvo pre Subaru: nové Subaru XV a Impreza sú najbezpečnejšími autami vo svojej triede podľa testov Euro NCAP

Dvojité víťazstvo pre Subaru: nové Subaru XV a Impreza sú najbezpečnejšími autami vo svojej triede podľa testov Euro NCAP

Reklama

• Nové Subaru XV a Impreza získali ocenenie Best in Class Safety Award od Euro NCAP
• Obe novinky s maximálnymi piatimi hviezdičkami v celkovom hodnotení bezpečnostných testov Euro NCAP
• XV aj Impreza historicky najlepšími Subaru v hodnotení ochrany dospelých pasažierov a ochrany chodcov

Nové Subaru XV a Impreza sú najbezpečnejšími autami vo svoje triede. Ocenenie Best in Class za rok 2017 im udelila nezávislá organizácia Euro NCAP.

Obe novinky získali najlepšie skóre vo svojom segmente pri hodnotení troch zo štyroch oblastí bezpečnosti (ochrana dospelých, detí i chodcov)* a vynikajúco sa prezentovali aj v kategórii asistenčných bezpečnostných systémov, vrátane autonómneho núdzového brzdenia a udržania v jazdnom pruhu.

Popri vyhodnotení za najbezpečnejšie autá vo svojej triede si obe Subaru v špecifikácii pre európske trhy odniesli z crash-testov Euro NCAP aj maximálne možné päťhviezdičkové hodnotenie celkovej bezpečnosti podľa nových kritérií, platných pre rok 2017.

“Sme hrdí na to, že naše autá sú podľa Euro NCAP najbezpečnejšími vo svojej triede. Považujem to za ocenenie pre oba modely, ale aj pre značku Subaru, pre ktorú je bezpečnosť na najvyššej svetovej úrovni jednou z kľúčových priorít,“ uviedol Rastislav Crkoň, general manager divízie Subaru importéra MIKONA, s.r.o. „Nové Subaru XV a Impreza boli vyvíjané s cieľom poskytnúť posádke najvyššiu možnú mieru ochrany. K nej prispieva aj balík pokrokových bezpečnostných technológií v štandardnej výbave, nová globálna platforma Subaru a asistenčná technológia EyeSight.“

Nové Subaru XV a Impreza sú prvými modelmi značky, postavenými na architektúre globálnej platformy Subaru (SGP), navrhnutej pre dosiahnutie vyššej úrovne bezpečnosti, komfortu a jazdných výkonov. SGP prináša výrazné zvýšenie tuhosti podvozku i karosérie (priečna tuhosť prednej časti v ohybe +90 %, torzná tuhosť +70 %, tuhosť predného zavesenia +70 %, tuhosť zadného pomocného rámu +100 %) a nárast absorpcie nárazovej energie o 40 % v porovnaní s aktuálnymi modelmi.

Oba nové modely sú vybavené sústavou 7 airbagov vrátane SRS kolenného airbagu pred sedadlom vodiča. Dostali aj inovované bezpečnostné pásy s uzamykacím jazýčkom, ktoré lepšie chránia cestujúcich v prípade kolízie.

*: Subaru XV a Impreza: ochrana dospelých pasažierov: 94 % podľa najnovšej metodiky Euro NCAP
Subaru XV: ochrana chodcov: 84% podľa najnovšej metodiky Euro NCAP
Impreza: ochrana chodcov: 82% podľa najnovšej metodiky Euro NCAP

Asistenčná technológia Subaru EyeSight, ktorou sú oba modely vybavené sériovo, potvrdila svoje výnimočné schopnosti v teste autonómneho núdzového brzdenia Euro NCAP ako v prípade zabránenia kolízie s automobilom, tak pri prevencii zrážky s chodcom. Táto technológia, podporujúca vodiča, pozostáva zo sústavy dvoch digitálnych kamier, monitorujúcich dopravnú situáciu. Systém vodiča upozorňuje na hrozby a v nebezpečných situáciách automaticky aktivuje núdzové brzdenie, aby zabránil kolízii, alebo aspoň minimalizoval jej následky. Súčasťou technológie EyeSight sú aj podporné laterálne funkcie, upozorňujúce na neželané opustenie jazdného pruhu a asistujúce vodičovi pri udržaní vozidla v jazdnej dráhe.

Zdroj: Subaru

Prečítať celý text

Reklama