/
/
/
Do spoločnosti Hyundai Motor nastúpil celosvetovo renomovaný dizajnér luxusných automobilov SangYup Lee

Do spoločnosti Hyundai Motor nastúpil celosvetovo renomovaný dizajnér luxusných automobilov SangYup Lee

Reklama

  • Svetoznámy dizajnér luxusných a športových automobilov SangYup Lee bude hrať vedúcu rolu v stratégii dizajnu a inováciách
  • Najúspešnejší kórejský dizajnér v globálnom automobilovom priemysle pomôže značke GENESIS etablovať vlastnú dizajnovú identitu a zvýšiť konkurencieschopnosť v oblasti dizajnu

Spoločnosť Hyundai Motor oznámila, že celosvetovo renomovaný dizajnér SangYup Lee, doterajší šéf dizajnu exteriéru značky Bentley, sa od júna tohto roka stane viceprezidentom pre dizajn v Hyundai Design Center.

Nadväzujúc na svoje doterajšie skúsenosti z navrhovania luxusných automobilov najvyšších segmentov bude SangYup Lee vytvárať stratégie a smerovanie dizajnu, ako aj uplatňovať inovácie v oblasti dizajnu interiéru a karosérie, farieb a materiálov značiek Hyundai a GENESIS. Jeho partnerom pri tom bude senior viceprezident Luc Donckerwolke.

„Inovatívny dizajn a prekvapujúci rast Hyundai Motor ma ako Kórejca vždy napĺňali hrdosťou, keď som pracoval v zahraničí. Teraz chcem prispieť k vytvoreniu špičkového automobilového dizajnu pre značky Hyundai a GENESIS,“ povedal nový viceprezident SangYup Lee.

„Viceprezident Lee sa osvedčil ako jeden z najlepších automobilových dizajnérov v globálnom meradle. Jeho filozofia dizajnu, založená na reakciách na nové výzvy a inováciách, korešponduje s DNA spoločnosti Hyundai Motor,“ povedal senior viceprezident Luc Donckerwolke.

SangYup Lee je dobre známy ako hviezdny kórejský dizajnér v rámci svetového automobilového priemyslu. Po promócii na fakulte sochárstva Hongik University v Kórei a Art Center College of Design v Kalifornii začal svoju kariéru v štúdiu Pininfarina a pokračoval v Porsche Design Center. V roku 1999 Lee nastúpil do General Motors, kde navrhol štúdie športových automobilov ako Camaro Concept, ktorá sa uplatnila ako ikonický Bumblebee vo filme Transformers, alebo Corvette Stingray Concept.

Následne Lee prešiel do Volkswagen Group of America ako šéfdizajnér, zodpovedný za dizajn značiek Volkswagen, Audi, Porsche a Lamborghini. Od konca roka 2012 bol šéfom dizajnu exteriéru spoločnosti Bentley Motors Limited.

Zdroj: Hyundai

Prečítať celý text

Reklama