/
/
/
Dlho očakávaný kompaktný sedan značky Fiat dostal meno TIPO

Dlho očakávaný kompaktný sedan značky Fiat dostal meno TIPO

Reklama

Meno nového kompaktného sedanu značky Fiat bolo očakávané s veľkým napätím. Nový trojpriestorový sedan značky Fiat, ktorý sa predstavil v máji na autosalóne v Istanbule ako projekt Fiat Ægea, dostal meno, ktoré neodmysliteľne patrí k histórii značky. Predaj tohto modelu odštartuje v Taliansku v decembri tohto roka a postupne sa rozšíri na ďalšie krajiny regiónu EMEA.

Nový kompaktný sedan značky Fiat bude v regióne EMEA ponúkaný pod označením TIPO. Výnimkou bude iba Turecko, kde sa pôvodné označenie projektu stretlo s veľkým úspechom, a tak vozidlo na tomto trhu naďalej ponesie názov Ægea. Označenie TIPO bolo používané značkou Fiat prakticky od jej začiatkov. Pre globálny model, ktorý má čeliť novým výzvam trhu je tak logickou voľbou.

Fiat TIPO je úplne nové štvordverové vozidlo, ktoré bolo od samého počiatku koncipované ako trojpriestorový sedan, vďaka čomu sa môže pochváliť veľmi harmonickými tvarmi typickými pre taliansky dizajn. Jeho koncepcia zaručuje osobitosť a štýl bez akéhokoľvek kompromisu k funkčnosti.

Výsledkom je vysoko funkčný model s vysokou úžitkovou hodnotou, ktorá je charakteristickým rysom všetkých modelov rodiny Fiat. Fiat TIPO ponúka zákazníkom jednoducho koncipovaný rad a úplne transparentnú ponuku. Vybavený je spoľahlivými, výkonnými a úspornými pohonnými jednotkami: dvoma dieselovými preplňovanými motormi Multijet II a dvoma zážihovými motormi. Motory vo výkonovom rozpätí 95 až 120 k sú kombinované s manuálnymi alebo automatickou prevodovkou.

Tento globálny model značky Fiat bol navrhnutý v talianskom štylistickom centre FCA a vyvíjaný v spolupráci so spoločnosťou Tofaş R&D, teda jedným z najväčších výskumných a vývojových centier FCA. Nový model schádza z výrobných liniek Fiatu v tureckej Burse, jednej z najmodernejších automobilových tovární, ktorá sa môže pochváliť zlatou medailou World Class Manufacturing. Model bude ponúkaný na viac ako 40 trhoch regiónu EMEA. Názov projektu Ægea pochádza z Turecka, čo demonštruje význam tohto trhu v rámci stratégie skupiny FCA a súčasne pevné puto so spoločným podnikom založeným v roku 1968 skupinou Fiat Group a spoločnosťou Koç Holding.

Zdroj: Fiat

Prečítať celý text

Reklama