/
/
/
Bouffier bude ďalším testovacím jazdcom Hyundai Motorsport v roku 2013

Bouffier bude ďalším testovacím jazdcom Hyundai Motorsport v roku 2013

Reklama

  • Francúz Bryan Bouffier bude spolu s Fínom Juho Hänninenom ďalším hlavným testovacím jazdcom tímu Hyundai Motorsport v roku 2013
  • Bouffier prináša cenné skúsenosti z rely, z ktorých bude Hyundai Motorsport profitovať pri testovacom programe modelu i20 WRC

Hyundai Motorsport dnes oznámil, že francúzske súťažné eso Bryan Bouffier nastúpil do tímu ako ďalší testovací jazdec pre rok 2013. Novinka prichádza iba týždeň po tom, ako Hyundai Motorsport potvrdil, že fínsky pilot Juho Hänninen bude testovacím jazdcom podieľajúcim sa na vývoji nového súťažného špeciálu i20 WRC v tomto roku. Bryan Bouffier, trojnásobný poľský šampión v automobilových súťažach, sa v roku 2010 stal národným majstrom Francúzska v rely. V roku 2011 vyhral legendárne Rallye Monte Carlo a majstrovstvá  Intercontinental Rally Championship, nedávno dominoval na pretekoch Tour de Corse v rámci Majstrovstiev Európy v automobilových súťažiach. Má bohaté skúsenosti ako testovací jazdec a jeho analytické schopnosti významne pomôžu tímu Hyundai Motorsport pri ďalšom vývoji modelu i20 WRC. Kým Juho Hänninen sa so súťažným špeciálom i20 WRC zoznámil už v máji tohto roku,  Bryan Bouffier si ho po prvý raz vyskúšal práve dnes. Obidvaja piloti budú hlavnými testovacími jazdcami Hyundai Motorsport pre rok 2013, pričom do konca roka ich podporia aj ďalší jazdci. Hyundai Motorsport chce pri vývoji využiť špecifické skúsenosti rozličných pilotov aby vytvoril z i20 WRC maximálne konkurencieschopné vozidlo.

©Hyundai
©Hyundai

Šéf tímu Hyundai Motorsport Michel Nandan príchod nového pilota komentoval slovami:

Som rád, že sa Bryan pripojil k tímu. Vytvoril si veľmi profesionálny štýl jazdy a dokáže poskytnúť veľmi detailnú technickú spätnú väzbu, okrem toho je veľmi konzistentným jazdcom, čo sú všetko veľmi dôležité atribúty pre testovacieho jazdca. Juho prináša skúsenosti z WRC a rýchlosť na všetkých druhoch povrchu. Som presvedčený, že títo dvaja jazdci sa budú výborne dopĺňať pri našom náročnom testovacom programe.

Bryan Bouffier povedal:

Som rád, že sa môžem podieľať na testovacom programe Hyundai Motorsport a že môžem byť súčasťou tímu v tomto roku. Je pravda, že máme pred sebou ešte veľa práce ale tím je pripravený a jeho zázemie je veľmi pôsobivé, takže máme dobrý základ na ktorom môžeme budovať. Je to vzrušujúci program a som si istý, že letné obdobie bude veľmi rušné a produktívne.

Zdroj: Hyundai

Prečítať celý text

Reklama