/
/
/
Aliancia Renault-Nissan poskytne medzinárodnej konferencii COP21 najväčší vozový elektromobilov na svete

Aliancia Renault-Nissan poskytne medzinárodnej konferencii COP21 najväčší vozový elektromobilov na svete

Reklama

  • Organizátorom parížskej konferencie o klimatických zmenách v roku 2015 poskytne aliancia Renault-Nissan 200 elektromobilov 

  • Očakáva sa, že tento vozový park počas akcie najazdí 400 000 km a nevyprodukuje pritom žiadne emisie*

  • Park tvoria vozidlá Renault ZOE, Nissan LEAF a Nissan e-NV200

  • Okrem tímu profesionálnych vodičov bude vozidlá šoférovať 200 dobrovoľníkov z radov zamestnancov spoločností Renault a Nissan 

Aliancia Renault-Nissan poskytne medzinárodnej konferencii historicky najväčší vozový park elektromobilov. Ako oficiálny dodávateľ osobných vozidiel pre konferenciu OSN o klimatických zmenách COP21 v Paríži poskytne aliancia na tento výročný samit, ktorý prebehne od 30. novembra do 11. decembra, 200 čistých elektromobilov.

Očakáva sa, že spolu tieto vozidlá najazdia viac ako 400 000 km, keď budú prevážať účastníkov 21. ročníka Konferencie zmluvných strán (známejšej pod skratkou COP21), a nevyprodukujú pritom žiadne emisie*. Na výročnom samite COP21 by sa malo zúčastniť viac ako 20 000 zástupcov OSN zo 195 krajín.

„Elektromobily predstavujú účinné riešenie v otázke praktického a cenovo dostupného spôsobu prepravy. Zároveň ponúkajú riešenie, ako dramaticky znížiť výfukové emisie CO2. Znižujú aj množstvo regulovaných výfukových splodín a pomáhajú zlepšiť kvalitu ovzdušia v našich mestách. Verejný a súkromný sektor môžu spoločne urýchliť prechod spoločnosti na nulové emisie,“ povedal Carlos Ghosn, predseda a výkonný riaditeľ aliancie Renault-Nissan.

Vozový park konferencie COP21 bude tvoriť dvojdverové vozidlo Renault ZOE, kompaktné vozidlo Nissan LEAF a sedemmiestna dodávka Nissan e-NV200. Vozidlá budú dopĺňať verejnú dopravu a budú nepretržite zabezpečovať kyvadlovú prepravu delegátov na miesto konania konferencie v Le Bourget a späť.

Bude to prvý raz, keď OSN na celú automobilovú kyvadlovú dopravu počas samitu o zmene klímy využije flotilu 100% elektromobilov.

Vozidlá bude na konferencii COP21 šoférovať 200 dobrovoľníkov z radov zamestnancov spoločností Renault a Nissan

Stopercentné elektromobily bude šoférovať tím 200 profesionálnych vodičov a 200 dobrovoľníkov z radov zamestnancov spoločností Renault a Nissan. V júni aliancia Renault-Nissan oznámila, že hľadá dobrovoľníkov, aby dala svojim zamestnancom z Paríža a okolia príležitosť podieľať sa na konferencii COP21 ako dobrovoľní vodiči. Strhla sa lavína záujmu a do ukončenia náboru sa prihlásilo viac ako 450 zamestnancov. 200 úspešných žiadateľov zo spoločností Renault a Nissan, takisto ako profesionálni vodiči, podstúpi dôkladné školenie na prípravu na túto akciu.

„Zamestnanci spoločností Renault a Nissan stoja v prvej línii revolúcie elektromobilov. Mnohí z nich už elektromobilom jazdia. Sú tými najlepšími ambasádormi, ktorí prezentujú prednosti týchto vozidiel a to, čo mobilita bez emisií vlastne predstavuje,“ povedal Ghosn.

Aliancia Renault-Nissan v spolupráci s francúzskymi firmami vybuduje sieť viac ako 90 rýchlonabíjacích a štandardných nabíjacích staníc. Tie budú rozmiestnené v strategických lokalitách a budú napájané francúzskym rozvodným závodom EDF poskytujúcim energiu získanú zo zdrojov s nízkymi emisiami uhlíka. Zostatkové emisie budú kompenzované v súlade s akreditovaným programom OSN na kompenzáciu emisií uhlíka. Rýchlonabíjacie stanice dokážu nabiť elektromobily z 0 na 80 % kapacity asi za 30 minút.

Od decembra 2010, keď na trh zamieril jej prvý elektromobil, Nissan LEAF, predala aliancia na celom svete viac ako 274 000 elektromobilov, čo predstavuje viac ako polovicu elektromobilov, ktoré jazdia na cestách.

*Podľa homologizačného cyklu (NEDC) nevznikajú pri jazde emisie CO2 ani žiadne iné regulácii podliehajúce znečisťujúce látky z výfukových plynov.

Zdroj: Nissan

Prečítať celý text

Reklama