/
/
/
Alfa Romeo Stelvio získala v ankete Auto Motor und Sport cenu za dizajn

Alfa Romeo Stelvio získala v ankete Auto Motor und Sport cenu za dizajn

Reklama

Tohtoročného hlasovania Autonis sa zúčastnilo viac ako 16 000 čitateľov nemeckého automobilového magazínu Auto Motor und Sport. V desiatich kategóriách mohli vyberať z približne 100 modelov. Alfa Romeo bola zvolená za najkrajším „Veľkým SUV“.

Dizajn Alfy Romeo Stelvio presvedčil čitateľov automobilového magazínu Auto Motor und Sport. V ankete Autonis ju zvolili víťazom kategórie „Veľké off-roady/SUV“. Štýl a elegancia Stelvia, ktoré je tiež jedným z najšportovejších modelov v danom segmente, sú výsledkom štylistickej kancelárie Centro Stile Alfa Romeo.

„Je pre nás cťou prevziať prestížne ocenenie udelené Alfe Romeo Stelvio čitateľmi magazínu Auto Motor und Sport v ankete Autonis, ktorá sa tak stala najkrajším SUV svojej kategórie. Toto ocenenie je uznaním talianskeho dizajnu a nášho štylistického jazyka, ktorý kombinuje skvelé proporcie s charakteristickými prvkami a krásnymi, ručne tvarovanými plochami,“ povedal Klaus Busse, riaditeľ dizajnu FCA pre región EMEA. Okrem Stelvia magazín Auto Motor und Sport ocenil skôr aj modely Giulia, MiTo a Giulietta, ktoré sa stali najkrajšími vozidlami svojich kategórií. A dva roky po sebe si Alfa Romeo prevzala aj cenu „Design Brand of the Year“.

V ankete hlasovalo presne 16 182 čitateľov magazínu Auto Motor und Sport, ako aj užívateľov digitálnych médií. V ankete Autonis vyberali približne zo 100 modelov v desiatich kategóriách. Výsledkom v rámci kategórie bol pomer kladného a negatívneho hodnotenia. Každý účastník mal pre každú kategóriu štyri hlasy, dva pre obzvlášť vydarený dizajn a dva pre menej presvedčivé modely. Záporné hodnotenie sa preto počítalo rovnako ako to kladné. To v prípade Alfy Romeo Stelvio – prvého SUV v histórii značky – jednoznačne prevyšovalo a zaistilo jej 20,4 percenta hlasov v kategórii „Veľké SUV“.

Zdroj: AlfaRomeo

Prečítať celý text

Reklama