/
/
/
Alfa Romeo bude automobilovým sponzorom závodu 1000 Miglia 2020

Alfa Romeo bude automobilovým sponzorom závodu 1000 Miglia 2020

Reklama

  • Alfa Romeo oznámila pokračujúce partnerstvo s „najkrajším pretekom na svete“, ktorý prebehne od 13. do 26. mája na tradičnej trase Brescia-Rím-Brescia.
  • Závodu sa zúčastní niekoľko vzácnych modelov z historickej zbierky FCA Heritage.
  • Alfa Romeo poskytne organizátorom akcie flotilu tridsiatich vozidiel Giulia a Stelvio.

Od 13. do 16 mája 2020 prebehne na tradičnej trase Brescia-Rím-Brescia 38. ročník pripomienkového závodu 1000 Miglia, ktorý Enzo Ferrari nazval výstižne „najkrajším pretekom na svete“. Nezameniteľnej akcie sa opäť zúčastní Alfa Romeo, a to aj v úlohe automobilového sponzora. Zmluva o trojročnom partnerstve bola opätovne podpísaná v roku 2019, čo znamená, že zahŕňa ešte ďalšie dva roky partnerstva. Puto Alfy Romeo a „Freccia Rossa“ trvá už od roku 1928.

Tak ako každý rok, aj v nadchádzajúcom ročníku bude k videniu niekoľko vzácnych modelov Alfa Romeo z historickej zbierky FCA Heritage, oddelenia venovaného ochrane a propagácii historického dedičstva talianskych značiek skupiny FCA. K týmto historickým skvostom sa v sprievode pripojí flotila tridsiatich súčasných modelov značky, Giulia a Stelvio, ktoré sú stelesnením nového prístupu značky. Oba modely bude na legendárnej trase sledovať rad fanúšikov značky. Pre prezentáciu hodnôt Alfy Romeo, jej histórie a súťažných úspechov by sme ťažko hľadali lepšiu príležitosť.

Jedna z najznámejších udalostí v histórii pretekania Alfy Romeo prebehla v roku 1928 počas druhého ročníka 1000 Miglia. Alfa Romeo vtedy získala tituly jednotlivcov aj tímov a všetkých osem vozidiel závod úspešne dokončilo. Od roku 1957 Alfa Romeo zvíťazila na tejto úžasnej akcii celkom jedenásťkrát, čo je rekord, ktorý nebol a nikdy nebude pokorený inou značkou. To samo osobe dokonale potvrdzuje nerozlučné puto medzi oboma značkami, ktoré na svetovej motoristickej scéne žiaria úplne neobyčajným spôsobom. S rovnakým nadšením ako kedysi, privítali fanúšikovia tento rok 18. mája posádku Giovanni Moceri a Daniele Bonetti, čoby víťaza 1000 Miglia 2019. Víťazné vozidlo 6C 1500 SS z roku 1928 pochádza sa zbierky FCA Heritage, a keď práve nepreteká, je vystavené v historickom múzeu značky Alfa Romeo v Arese. Druhé miesto obsadila Alfa Romeo 6C 1750 SS Zagato z roku 1929 s posádkou Vesco-Guerini. Ostatné vozidlá Alfy Romeo zo zbierky FCA Heritage dokončili preteky s veľmi slušnými výsledkami. Alfa Romeo navyše získala trofej sponzorského tímu, a to vďaka Moceriho víťazstvu a piatemu miestu Alfy Romeo 6C 1750 SS Young z roku 1929 s posádkou Cavalli-Gamberini.

Zdroj: Alfa Romeo

Prečítať celý text

Reklama