6.9 C
Bratislava
pondelok, 5 júna, 2023
Reklama

2023 Honda Civic Type R

Odporúčame

Obsah

  1. Úvod: 25 rokov dokonalého výkonu vozidiel hot hatch
  2. Účinný aerodynamický vonkajší dizajn
  3. Zážitok z kabíny zameraný na vodiča
  4. Vytvorenie dokonalého modelu Civic Type R
  5. Honda Log R: Údaje súvisiace s výkonom v reálnom čase
  6. Prispôsobiteľnosť Type R
  7. Originálne príslušenstvo HAC-E
  8. Technické špecifikácie

__ 

 1. Úvod: 25 rokov dokonalého výkonu vozidiel hot hatch
 • Výkon sa zvýšil s najsilnejším VTEC Turbo v histórii Type R
 • Vylepšenia zamerané na výkon vytvárajú dokonalý zážitok z jazdy v Type R
 • Funkčný a zároveň krásny dizajn zvyšuje výkon a estetiku
 • Na okruhu Suzuka už vytvoril nový rekord okruhu s pohonom predných kolies

Uvedenie úplne nového modelu Civic Type R na trh prichádza v čase, keď Honda oslavuje 25 rokov svojho ikonického vysokovýkonného hatchbacku – a 50 rokov modelu Civic. Model novej generácie bol navrhnutý tak, aby priniesol doteraz najrýchlejší Civic Type R, pričom stavia na dlhej tradícii výkonných automobilov inšpirovaných duchom pretekov.

Stavajúc na prístupe zameranom na človeka k dynamike, dizajnu a využiteľnosti aplikovanom pri vývoji 11. generácie modelu Civic, inžinieri spoločnosti Honda zdokonalili každý aspekt, aby vytvorili Civic Type R. Integrované vylepšenia dizajnu vrátane funkčného vetracieho otvoru kapoty a nového zadného difúzora, ktoré prinášajú nové aerodynamické výhody a zároveň dopĺňajú športovú siluetu. Type R je tiež nižší a širší ako štandardný Civic, s novým dizajnom zadného spojlera, ktorý zvýrazňuje štíhlu líniu strechy a prispieva k aerodynamickému výkonu a svalnatému vzhľadu auta.

Ľahké komponenty a zvýšený výkon 2,0-litrového štvorvalcového benzínového motora vytvárajú jeden z najvyšších pomerov výkonu a hmotnosti vo svojej triede. Revidovaný systém prispôsobenia otáčok s automatickým vychýlením zaisťuje, že radenie prevodových stupňov so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou ponúka vodičom obohacujúci zážitok.

Vo vnútri sa Type R vyznačuje evokujúcim červeným interiérom, ľahkými športovými sedadlami a ovládacími prvkami zameranými na vodiča, ktoré odlišujú všetky výkonné modely Honda. Okrem prednastavených režimov vodiča umožňuje nový režim Individual nové úrovne prispôsobenia pre vodičov, čo im umožňuje prispôsobiť vlastnosti vozidla, ako je odozva plynu a spätná väzba riadenia. Palubný záznamník údajov Honda Log R má vylepšené monitorovanie a inovatívnu funkciu hodnotenia, ktorá pomáha vodičom zlepšiť ich výkon na trati.

Rovnako ako všetky modely Honda Type R, aj Civic Type R nesie ikonický karmínovo červený znak „H“, ktorý je inšpirovaný duchom pretekov Honda. To siaha až do roku 1965 k úspechom vozidla RA272 Formula 1™ na Veľkej cene Mexika, ktoré malo športovú bielu farbu s červeným vychádzajúcim slnkom na nose. Honda pokračuje v posúvaní hraníc výkonu v motoristickom športe a najnovšia generácia Type R nedávno stanovila nový rekord na kolo pre auto s predným náhonom na svetoznámom okruhu Suzuka v Japonsku.

 1. Účinný aerodynamický vonkajší dizajn
 • Vylepšenia vonkajšieho dizajnu prinášajú nové aerodynamické výhody
 • Širší rozchod a rozšírené blatníky vytvárajú svalnatý postoj
 • Nový elegantný dizajn zadného spojlera prispieva k negatívnemu vztlaku
 • Možnosť vybrať si vo farbách: Championship White, Rallye Red, Racing Blue, Crystal Black a Sonic Grey Pearls

Všetky aspekty nového modelu Civic Type R, vyvinuté v rámci modelovej koncepcie vytvorenia „Ultimate Sports 2.0“, boli prepracované tak, aby zvýšili pocit radosti z jazdy zlepšením aerodynamického výkonu a zvýšením prítlaku. Model Type R, ktorý vychádza z elegantných a štýlových línií úplne nového modelu Honda Civic, predstavuje agresívnejší postoj a väčšiu silu na ceste, čo dokonale ilustruje rýchly, dynamický a návykový charakter vozidla.

Civic Type R je o 8 mm nižší a 90 mm širší ako Civic e:HEV a o 13 mm nižší a 15 mm širší ako predchádzajúca generácia modelu Civic Type R. Nízky, svalnatý vzhľad je dosiahnutý vďaka tvarovaným, svalnatým oblúkom kolies, ktoré sa rozliehajú nad novým reverzným ráfikom, ľahkým a 19-palcovým matným čiernym zliatinovým diskom s vysokou pevnosťou. Tieto jedinečné kolesá Type R sú vybavené na mieru vyrobenými celoročnými pneumatikami Michelin Pilot Sport 4S 265/30R/19.

Všetky povrchové úpravy nového auta sú funkčné. Vyvinuté na základe výmeny technických informácií a nápadov s vybranými partnermi z globálnej siete pretekárskych dodávateľov Honda – vrátane dodávateľa WTCR J.A.S. Inžinieri pre motoristický šport a Super GT zo závodu Sakura spoločnosti HRD – inžinieri sa zamerali na využitie výpočtovej dynamiky tekutín (CFD) na výrazné zníženie odporu vzduchu okolo auta. Výsledkom je výrazné zlepšenie súčiniteľa odporu vzduchu oproti predchádzajúcej generácii Civic Type R, lepšie kontrolované prúdenie vzduchu a znížené zmeny tlaku v aute a okolo neho.

Detailné prvky, ako sú predné blatníky s veľkým otvorom za kolesom, pomáhajú znižovať tlak v podbehu. Prúd vzduchu unikajúci z týchto kanálikov je vedený po dĺžke auta a bočného prahu a potom je nasmerovaný preč od krytu zadného kolesa a previsu malým spojlerom na konci prahu.

V spojení s týmito prvkami sú širšie zadné oblúky – teraz plne integrované do karosérie pre hladší a čistejší povrch, ktorý neovplyvňuje prúdenie vzduchu smerom dozadu. Tvarovanie oblúka odstraňuje kolísanie tlaku predchádzajúcej generácie okolo zadných dverí a poskytuje zadnému difúzoru a spojleru voľnejšie prúdenie vzduchu.

Jednoduchý predný nárazník je umocnením základného dizajnu a tvaru modelu Civic e:HEV. Spodná mriežka chladiča bola rozšírená na šírku a výšku, aby sa do nej zmestil veľkokapacitný medzichladič, čím sa zvýšil prietok vzduchu k nemu aj k predným brzdám. Tento otvor je o 10 % väčší ako v predchádzajúcej generácii, čo vedie k tomu, že Type R stráca hmlové svetlo a rámy modelu Civic e:HEV – nahrádza ich štylizovanými tenkými vertikálnymi otvormi na prívod vzduchu, ktoré pomáhajú zvýrazniť šírku auta a privádzajú vzduch k predným brzdám.

Na podporu tepelného manažmentu 2,0-litrového motora VTEC Turbo je teraz hliníková kapota vybavená vetracím otvorom, ktorý tiež spolupracuje s veľkou spodnou mriežkou na optimalizáciu prúdenia vzduchu a poskytuje skutočný negatívny zdvih nad prednou časťou.

Vzadu nový dizajn difúzora v kombinácii s novým spojlerom pracujú na ďalšom zvýšení prítlaku a zároveň pomáha potláčať odpor vzduchu. Zadný spojler, namontovaný na nových hliníkových podperách odlievaných pod tlakom, je širší a nižší ako na predchádzajúcom modeli, čo pomáha zvýrazniť novú elegantnú líniu strechy. Umiestnenie hlavného nosníka spojlera bolo optimalizované otočením okolo horizontály, čím sa zvýšil generovaný prítlak a znížil sa celkový odpor vzduchu. Umiestnenie krídla, ktoré je namontované čiastočne na veko batožinového priestoru, tiež zlepšuje výhľad z auta, pretože je zarovnané s okrajom zadného okna.

Rovnako dizajn ľahkých 19-palcových zliatinových kolies je optimalizovaný tak, aby maximalizoval výkon pneumatík Michelin s profilom 265/30R19. Nové kolesá, ktoré dizajnovo nadväzujú na kované prvky namontované na modeli Limited Edition predchádzajúcej generácie, majú plynulý dizajn ráfika s obrátenou štruktúrou na zlepšenie tuhosti. Ich konštrukcia zlepšuje ovládateľnosť stabilizáciou kontaktného tlaku vnútorného ramena pneumatiky v zákrutách. Vizuálne to tiež pomáha vytvárať vzhľad kolesa s väčším priemerom.

Všetky funkčné časti vozidla sú vyhotovené vo vysoko lesklej čiernej farbe, vrátane prednej masky chladiča, zadného difúzora a centrálnej časti zadného spojlera, čo zvýrazňuje výkonové zameranie auta. Škála dostupných farieb laku ctí pretekárske dedičstvo auta, vrátane ikonickej Championship White spolu s metalízou Rallye Red a Racing Blue, Crystal Black a Sonic Grey Pearls.

 1. Zážitok z kabíny zameraný na vodiča
 • Kabína orientovaná na výkon podporuje zapojenie a koncentráciu vodiča
 • Nízke s ľahké športové sedadlá poskytujú výnimočnú oporu a pohodlie
 • Červené lemovanie koberca a predných sedadiel nadväzuje na tradíciu TypeR
 • Grafický displej meracieho prístroja, vytvorený na mieru, prenáša sústredené údaje o výkone jazdy

Interiér nového Civicu Type R je určený na posilnenie dobrodružstva z jazdy od okamihu, keď vodič otvorí dvere. Napriek svojmu charakteru zameranému na okruh, si nový Civic Type R zachováva vysokú úroveň komfortu, praktickosti a každodennej použiteľnosti, ktorá je charakteristickým znakom štandardného modelu Civic.

Vodič sedí o 8 mm nižšie ako v predchádzajúcom modeli Civic Type R a v najnovšom modeli Civic 11. generácie, čo umocňuje pocit zo športového auta. Novo navrhnuté ľahké predné športové sedadlá bezpečne držia vodiča v páse, podporujú držanie tela a zaisťujú pohodlie a manévrovateľnosť, či už ide o jazdu na čas na trati, alebo počas dlhších jázd po ceste. To umožňuje vodičovi ľahko nájsť prirodzenú polohu pri riadení a pri rýchlej jazde v zákrute poskytuje pocit, že je priamo spojený s vozidlom.

Vďaka zníženému bedrovému bodu od zeme sú sedadlá priliehajúce k telu ústredným prvkom pohlcujúceho zážitku z kokpitu. Celá kabína bola navrhnutá tak, aby umožňovala vodičovi vysokú úroveň koncentrácie počas intenzívnych zážitkov z jazdy. Všetky dôležité ovládacie prvky sú umiestnené na dosah ruky, pričom hlavný informačný displej je umiestnený čo najviac v strede, aby sa vodič mohol sústrediť na cestu.

Napriek nízkej polohe pri riadení je viditeľnosť zo sedadla vodiča lepšia v porovnaní s predchádzajúcim typom R. Predné rohy kapoty sú jasné a mŕtve uhly sú minimalizované okolo spodnej časti A-stĺpikov a bočných zrkadiel. To pomáha vodičom na okruhu aj na ulici. Aby sa minimalizovalo rozptyľovanie, reflexné prvky v očnej línii vodiča boli znížené. Okrem zlepšeného výhľadu dozadu, ktorý umožňuje nový dizajn zadného krídla, umožňuje plochá bočná línia vozidla intuitívnejšie vnímanie okolia vozidla pri používaní spätných zrkadiel.

Dramatický pocit umocňuje ikonická červená úprava, ktorá v minulosti zdobila mnohé extrémne stroje Honda. Sedadlá vpredu sú vybavené novým, živším čalúnením podobným semišu s vysokou priľnavosťou, zatiaľ čo zadné časti sú teraz potiahnuté rovnakým materiálom, ale v kontrastnom čiernom prevedení s červeným prešívaním, ktoré všetkým pasažierom ponúka lepšiu úroveň podpory počas jazdy vysokou rýchlosťou. Vnútorné kobercové čalúnenie je teraz dokončené v červenej farbe, ktorá vyvoláva emócie predchádzajúcich modelov Type R.

Rovnako ako všetky tieto generácie, aj nové auto má unikátny sériový štítok. Ten je teraz umiestnený na prístrojovej doske, a nie na stredovej konzole predchádzajúcich modelov, aby sa zdôraznila exkluzivita zážitku Type R. Kabínu teraz zdobia špičkové detaily, ako napríklad konzola z pravého hliníka a modrošedý rám výduchov, ktoré nielen pridávajú prémiový pocit, ale tiež aktívne pomáhajú eliminovať odrazy.

Plne digitálny displej prístrojovej dosky štandardného vozidla bol pre model Type R taktiež vylepšený a zachoval si čistý, jednoduchý dvojitý displej pre jazdné režimy Comfort a Sport. Prepnutím do režimu +R sa aktivuje prispôsobená grafická úprava, ktorá prenáša iba kľúčové informácie pre sústredenú jazdu na trati. Digitálny otáčkomer s plnou šírkou je umiestnený navrchu displejov s údajmi o jazde na okruhu vrátane životne dôležitých teplôt, časovača kôl a merača preťaženia. Novo predstavený režim Individual umožňuje používateľom prispôsobiť si preferované rozloženie displeja.

 1. Vytvorenie dokonalého modelu Civic Type R
 • Výkon je zvýšený vďaka najsilnejšiemu VTEC Turbo motoru v histórii Type R
 • Optimalizovaná šesťstupňová manuálna prevodovka s prepracovaným systémom regulácie otáčok
 • Prepracované detaily podvozku ponúkajú lepšiu ovládateľnosť a jazdný komfort
 • Vysoká úroveň ochrany pri náraze prevzatá z modelu Civic e:HEV

Úplne nový Civic Type R nadväzuje na dlhú líniu ikonických modelov Type R, z ktorých každý zvýšil latku výkonu športových áut s pohonom predných kolies. Model najnovšej generácie, ktorý vychádza zo schopností predchádzajúceho modelu, obsahuje nové ľahké materiály, zvýšený výkon motora a vylepšenú jazdnú dynamiku, výsledkom čoho je doteraz najrýchlejší, najdynamickejší a najnávykovejší Civic Type R.

Najvýkonnejší VTEC Turbo vôbec
Od prvej generácie, ktorá bola uvedená na trh v roku 1997, sa Civic Type R stal známym vďaka svojim výkonným, veľmi citlivým a vysokootáčkovým motorom. Najnovšia iterácia pokračuje v oddanosti vynikajúcemu výkonu, vďaka ktorému je Civic Type R tak populárny medzi vodičmi už 25 rokov.

Nový Civic Type R je poháňaný prepracovaným 2,0-litrovým štvorvalcovým preplňovaným motorom VTEC, ktorý využíva niekoľko technológií odvodených od motoristického športu. Tie ďalej zlepšujú výkon, krútiaci moment a odozvu nad rámec možností ľahkej verzie Limited Edition predchádzajúceho modelu.

Vývojový tím prepracoval turbodúchadlo, aby sa zlepšila jeho účinnosť. Znížením počtu lopatiek turba a optimalizáciou ich tvaru a priemeru sa znížila zotrvačnosť v rámci jednotky. Prepracovaný tvar krytu je menší a kompaktnejší ako jeho predchodca a ďalej prispieva k vyššiemu výkonu a odozve turbodúchadla.

Priamy výfukový systém zvyšuje prietok vzduchu o 13 % v porovnaní s predchádzajúcim modelom, čím sa znižuje protitlak a motor môže pracovať efektívnejšie. Systém je zakončený novo navrhnutým trojitým výstupným boxom, ktorý má aktívny ventil na ďalšie zvýšenie prietoku výfukových plynov. Vylepšenia modulácie zvuku tiež zlepšujú sluchový vnem, aby sa zvýšilo zapojenie vodiča.

Nové vozidlo sa vyznačuje vylepšenou reguláciou teploty a vzduchovým chladením prostredníctvom vylepšeného chladiča, čo zaisťuje trvalý a optimálny výkon pri náročnom používaní vďaka o 48 % väčšiemu otvoru, ktorý ponúka nová mriežka chladiča a dizajn predného nárazníka. Upravený prívod vzduchu má väčší priemer, čo umožňuje 10% zvýšenie prietoku nasávania.

Toto všetko riadi prepracovaný systém riadenia motora, ktorý bol aktualizovaný ďalším zvýšením rozlíšenia riadenia časovania zapaľovania a vyladením VTC (ovládanie variabilného časovania), aby sa zlepšila celková odozva škrtiacej klapky pri akcelerácii.

Celkovým efektom modernizácie motora je vyšší výkon pri vysokých otáčkach a nižšia spotreba paliva pri nízkych otáčkach a najvyšší pomer výkonu a hmotnosti vo svojej triede. Motor produkuje 329 koní pri 6500 ot./min, zatiaľ čo 420 Nm je k dispozícii už pri 2 200 ot./min a zostáva k dispozícii až do 4000 ot./min., pričom motor sa voľne otáča až do 7000 ot./min. Výsledkom je, že Civic Type R dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h len za 5,4 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť 275 km/h.

K dosiahnutiu týchto hodnôt pomáha prepracovaná šesťstupňová manuálna prevodovka, ktorá má množstvo nových prvkov navrhnutých výhradne pre nový Type R, čo výrazne zlepšuje plynulosť a zaťaženie radenia. Nový odľahčený zotrvačník je o 18 % ľahší ako predchádzajúce generácie, čím sa znižuje zotrvačnosť o 25 %, čo pomáha VTEC Turbo reagovať ešte lepšie.

Prepracovaný systém prispôsobovania otáčok s automatickým výkyvom zaisťuje dokonale spárované prispôsobenie otáčok pri radení nižších prevodových stupňov, čo pomáha vyvažovať vozidlo pri nájazde do zákruty. Zvláštna pozornosť bola venovaná radeniu z 2. na 1. prevodový stupeň. Vysokopevnostná prevodovka taktiež získala páku s vysokou tuhosťou, optimalizované usporiadanie radiacej kulisy a tiež mechanizmus väzby medzi radiacou pákou a prevodovkou určený špeciálne pre model Type R na zlepšenie plynulosti radenia. Zlepšil sa aj pocit, a to vďaka optimalizovanej tuhosti pružiny pre rýchlejšie radenie s uspokojivejším zaťažením.

Napriek tomu, že ide o najvýkonnejší Civic Type R všetkých čias, inžinieri spoločnosti Honda zlepšili emisie a spotrebu paliva vozidla. Výsledkom rozsiahleho technologického pokroku je len 186 g/km emisií CO2 pri spotrebe paliva 8,2 l/100 km (WLTP).

Ľahký, pevný podvozok vyladený pre návykový výkon
Najnovšia generácia modelu Civic bola navrhnutá tak, aby zaistila, že jej podvozok, riadenie a odpruženie poskytujú vynikajúcu úroveň výkonu, dynamickej odozvy a spätnej väzby vo všetkých jazdných situáciách. Bol vyvinutý s osobitným zameraním na presnú spätnú väzbu od riadenia a vyrovnanejšiu jazdu, aby sa zvýšil pocit spojenia vodiča s vozidlom – efekt, ktorý je ešte umocnený v úplne novom type R.

O 35 mm dlhší rázvor v porovnaní s predchádzajúcim Type R a viacprvkové zadné zavesenie základného vozidla sú spárované s výrazne širším zadným rozchodom, čo ponúka lepšiu stabilitu v zákrutách oproti predchodcovi. Toto bolo vylepšené opakovaným testovaním na diaľnici aj Nürburgringu.

Konfigurácia dvojosého zavesenia predných kolies, ktorá obmedzuje prenos krútiaceho momentu do riadenia, bola prepracovaná pomocou nových spodných ramien zavesenia s optimalizovaným tvarom a tuhosťou. Bolo tak dosiahnuté 16% zvýšenie tuhosti odklonu kolies v porovnaní s predchádzajúcou generáciou modelu Type R. Predná časť má tiež o milimeter upravenú geometriu s cieľom vyhovieť pneumatikám Michelin Pilot Sport 4S o rozmere 265/30 R19 a zvýšenému krútiacemu momentu motora.

Adaptívne tlmiče zostali zachované z predchádzajúcej generácie, ale majú prepracovanú logiku ovládania nakláňania a náklonu.

15 % zvýšenie tuhosti zadnej časti karosérie v porovnaní s predchádzajúcim modelom Civic ďalej zlepšuje stabilitu v zákrutách. Aby Honda pomohla dosiahnuť tuhšiu karosériu, výrazne zvýšila aplikáciu štrukturálneho lepidla na celý podvozok. V porovnaní s predchádzajúcim typom R sa použilo 3,8-násobné množstvo lepidla, pričom inžinieri naniesli náter na kľúčové oblasti, ako je priečka, otvory dverí a veže zadného zavesenia.

Zvýšená aplikácia štrukturálneho lepidla je symbolom optimalizácie hmotnosti, na ktorú sa vývojový tím Civic tiež zameral. Hliníková kapota nového modelu Civic je o 43 % ľahšia ako oceľový panel predchádzajúceho modelu a zadné dvere zo živice sú o 20 % ľahšie ako predtým. Výsledkom strategického použitia ľahších materiálov v kombinácii s konštrukčnými vylepšeniami je ľahká karoséria, ktorá je zároveň veľmi tuhá.

Brzdnú silu zabezpečuje vylepšený brzdový systém Brembo s prepracovanými brzdovými kanálikmi a novým hlavným brzdovým valcom s mechanickou brzdou. Tie poskytujú lepšiu reguláciu teploty a zároveň zaisťujú lepšiu ovládateľnosť a trvalú brzdnú silu, zatiaľ čo dvojdielne plávajúce kotúče sú zachované z predchádzajúcej generácie pre trvalo vysokú úroveň brzdného výkonu.

Návykový pocit z riadenia

Pri vývoji riadenia modelu Type R chceli inžinieri podporiť plynulú jazdu s minimálnymi korekčnými vstupmi požadovanými od vodiča. To sa dosiahlo prostredníctvom niekoľkých revízií základného hardvéru. Stĺpik riadenia teraz obsahuje ložiská, ktoré prešli procesom honovania pre lepšiu tuhosť a dlhú životnosť, konce spojovacích tyčí sú teraz tiež vyrobené z materiálu s vysokou tuhosťou pre lepší pocit z riadenia a posuvná časť medzihriadeľa má teraz zúbky. pre viac definovanú angažovanosť.

Vďaka použitiu prepracovanej logiky riadenia EPS bolo teraz možné na stĺpik použiť torznú tyč, ktorá má väčší priemer a je o 60 % tuhšia, a tiež spojovacie tyče s vysokou tuhosťou, aby sa znížili nežiaduce výchylky riadenia, za účelom zníženia vstupného oneskorenia. Je tak dosiahnutá vynikajúca spätná väzba a odozva.

Riadiaca jednotka motora (MCU) bola prevzatá z modelu Civic e:HEV, ale s revidovanou logikou riadenia. Tým sa zlepšila odozva stredu a stabilita mimo stredu pre citlivejší, no lineárny pocit v celom rozsahu riadenia.

Zákazkové pneumatiky Michelin

Aby sa zvýšil limit ovládateľnosti vysokovýkonných automobilov s motorom vpredu a pohonom predných kolies, Honda a Michelin vyvinuli pneumatiku na mieru, aby sa vyrovnala s veľkým zaťažením prednej nápravy pri výkonnej jazde.

Kľúčom bolo zabezpečiť, aby výkon pneumatiky bol stabilný v rozsahu vysokého zaťaženia a mohol kontrolovať charakteristiky prenosu zaťaženia pri type R. Po rozšírení šírky pneumatiky na 265 boli testované a kombinované rôzne zmesi pre každý blok behúňa.

Vlastná výrobná metóda C3M spoločnosti Michelin dosiahla výrazné zlepšenie priľnavosti na suchu bez toho, aby bola ohrozená výkonnosť za mokra alebo opotrebovanie.

Vnútorne má pneumatika „vlnitú“ štruktúru pásu, ktorá zodpovedá tvaru bloku pneumatiky a ponúka zvýšenú podporu pohyblivým blokom behúňa znížením vzdialenosti medzi pásom a kontaktnou plochou pneumatiky s asfaltom.

Konštrukčná bezpečnosť

Civic Type R tiež ťaží z nových konštrukčných komponentov vyvinutých pre štandardný model Civic, aby sa zlepšila ochrana pred predným, zadným a bočným nárazom, čím sa zvyšuje celková pasívna bezpečnosť.

Od predchádzajúcej generácie Honda implementovala sieť vzájomne prepojených štruktúr na zvýšenie torznej aj ohybovej tuhosti. V prednej časti vozidla vytvára pevný prstencovitý rám efektívnejšiu štruktúru spojov prednej priečky. Podobne aj vzadu, kde zadnú časť vozidla vystužuje druhá priečka v tvare prstenca. Spája ich vysoko tuhá mriežková rámová konštrukcia pozdĺž podlahy, ktorá je spojená so stredovým tunelom s tupým spojom. Tuhšia škrupina poskytuje okrem zlepšeného dynamického správania auta aj zlepšenú kultivovanosť so zníženým prenosom NVH do kabíny a vylepšenú bezpečnosť s väčšou odolnosťou proti deformácii podlahy v prípade kolízie.

Medzi novinky tejto generácie modelu Civic patria prídavné výstuhy predných dverí a rámy podbehov zadných kolies, ktoré zlepšujú bezpečnosť pri bočnom náraze, a bezpečnostné dosky nosníka predného nárazníka, ktoré absorbujú energiu nárazu, aby sa znížilo riziko zranenia nôh chodcov v prípade kolízie.

Nový Civic Type R obsahuje 8 airbagov vo vnútri, vrátane nových kolenných airbagov pre obe predné sedadlá, ktoré znižujú zranenia pasažierov pri čelných nárazoch, a bočných airbagov, ktoré pomáhajú chrániť cestujúcich na zadných sedadlách.

Bezpečnostné technológie

Úplne nový Civic Type R ťaží z pokročilej sady bezpečnostných prvkov, ktoré sú vo svojej triede špičkové, vrátane najnovších vylepšení Honda SENSING, ktoré boli predstavené v štandardnom modeli Civic. Najnovšie bezpečnostné prvky predstavujú ďalší krok v odvážnej ambícii spoločnosti Honda znížiť do roku 2050 počet úmrtí pri dopravných nehodách s automobilmi a motocyklami Honda na nulu.

Sonarové senzory, ktoré prvýkrát debutovali v úplne novom modeli Civic, štyri vpredu a štyri vzadu, využívajú odraz zvukových vĺn na detekciu nekovových predmetov, ako sú sklo a steny. Predná kamera poskytuje 100-stupňový pohľad a umožňuje vylepšenú technológiu rozpoznávania na zlepšenie schopnosti auta identifikovať čiary na ceste, krajnice, motocykle a cyklistov.

Na zlepšenie detekcie, výkonu a ovládania systému bol použitý vysokorýchlostný procesorový čip, čo znamená, že systém Honda SENSING dokáže detegovať objekty skôr a presnejšie ako bežné milimetrové radarové systémy, vrátane chodcov vo svetlom aj tmavom prostredí.

Balík aktívnych bezpečnostných technológií Honda SENSING obsahuje:

 • Systém varovania pred čelnou zrážkou
 • Brzdový systém na zmiernenie kolízie (CMBS)
 • Monitoring priečnej premávky
 • Informačný systém mŕtveho uhla
 • Asistenčný systém udržiavania v jazdnom pruhu (LKAS)
 • Systém zmiernenia vybočenia z cesty
 • Adaptívny tempomat (ACC)
 • Systém rozpoznávania dopravných značiek
 • Automatické diaľkové svetlá
 1. Honda Log R 2.0: Údaje o výkone v reálnom čase
 • Údaje a jedinečné hodnotenie poskytujú okamžitú analýzu pre jazdu na trati a ceste
 • Jazdný výkon sa hodnotí pomocou hodnotiaceho algoritmu výskumu a vývoja spoločnosti Honda
 • Informácie prístupné v aute alebo na diaľku prostredníctvom aplikácie pre smartfóny Honda Log R
 • Aplikácia pre smartfóny umožňuje používateľom kontrolovať údaje a zdieľať ich s ostatnými vlastníkmi modelu Type R

Pri vývoji nového modelu Civic Type R sa inžinieri Hondy rozhodli poskytnúť vodičom množstvo údajov prezentovaných jednoducho interpretovateľným spôsobom, aby v konečnom dôsledku pomohli zlepšiť a zdokonaliť vodičské schopnosti na ceste aj na trati. Toto má podobu novej aplikácie Honda Log R 2.0.

Aplikácia, ktorá bola výrazne prepracovaná pre túto generáciu Type R, je teraz zabudovaná do informačno-zábavného systému a už nevyžaduje hosťovanie prostredníctvom pevne pripojeného smartfónu*, čím používateľom ponúka vylepšené a stabilnejšie pripojenie. Aplikácia tiež obsahuje množstvo vylepšených obrazoviek a grafických zobrazení pre obrazovku smartfónu aj pre údaje prenášané prostredníctvom novej dotykovej obrazovky informačno-zábavného systému.

Toto všetko umožňuje výkonný systém analýzy údajov, ktorý využíva viacero referenčných bodov zachytených prostredníctvom vnútorných senzorov vozidla. To umožňuje aplikácii Honda Log R 2.0 poskytnúť používateľom dve podrobné funkcie; funkcia „Monitor výkonu“ a funkcia „hodnotenie“.

V programe Monitor výkonu je možné vybrať a odovzdať vodičovi 12 samostatných položiek informácií o vozidle, vrátane teploty motora, vody a oleja, ako aj uhla natočenia volantu, brzdného tlaku, uhla plynového pedála a rýchlosti otáčania. Displej tiež zobrazuje činnosť vodiča a správanie vozidla.

Jednou z nových funkcií predstavených v aplikácii Honda Log R 2.0 je digitálny trecí kruh pneumatiky, ktorý vypočítava a zobrazuje maximálnu treciu silu každej zo štyroch pneumatík, ktorú môžu v daný okamih vyvinúť, a tiež hodnotu pozdĺžnej a priečnej veľkosti skutočnej sily pneumatiky použitej ako vektor. To sa vypočítava z informácií o zrýchlení vozidla a zaťažení pneumatík a informácie sa zobrazujú v reálnom čase na monitore displeja.

Funkcia Hodnotenia umožňuje používateľom kontrolovať svoju jazdu a zlepšiť tak zručnosti za volantom. Táto funkcia je schopná poskytovať dve ďalšie funkcie; Automatické hodnotenie a záznamník dát. Funkcia Automatické hodnotenie vyhodnocuje jazdný výkon na verejnej ceste v každodenných situáciách, zatiaľ čo funkcia Záznamník dát umožňuje majiteľom zaznamenávať a analyzovať údaje o trase.

Funkcia Automatické hodnotenie funguje vždy, keď je spustená aplikácia Honda LogR 2.0, sleduje a zaznamenáva vstupy v piatich kľúčových oblastiach výkonu: zrýchlenie, spomalenie, zatáčanie, priama jazda a kombinácia. Hodnotenie pre každý zo vstupov sa generuje porovnávaním jazdy používateľa s algoritmom odvodeným z databázy výskumu a vývoja Honda, ktorý je zabudovaný do aplikácie, čo pomáha určiť, kde je možné vykonať zlepšenia. Vodiči tiež môžu skúmať predchádzajúce jazdy, aby zhodnotili, ako sa ich štýl jazdy časom zlepšil. Tento režim je navrhnutý tak, aby podporoval zlepšenie účinnosti a plynulosti pri rutinnej každodennej jazde.

V režime Zaznamenávania dát sa zhromažďujú údaje o sile G zrýchlenia, brzdenia a zatáčania a kombinujú sa s mapovaním polohy GPS, aby sa poskytol komplexný prehľad kôl. Farebne označená stopa okruhu umožňuje užívateľom rozpoznať a zlepšiť ich brzdné body a polohu plynu vo všetkých bodoch okruhu. GPS lokátor možno použiť aj na nastavenie značiek štartu a cieľa pre merané kolá, pričom všetky údaje sa uložia na porovnanie s predchádzajúcimi a budúcimi kolami.

Spätná väzba je poskytovaná prostredníctvom inovatívneho bodovacieho systému ako súčasť funkcie Data Log. Vodiči tak môžu ľahšie určiť, kde môžu zlepšiť svoje zručnosti. Jedinečná funkcia hodnotenia v režime Data Log udeľuje až 100 bodov na základe výkonu za kolo okruhu. Systém pracuje s rovnakými triedami vodičov C, B, A, S a S+ ako hodnotitelia z oddelenia výskumu a vývoja spoločnosti Honda a ponúka zrozumiteľné údaje inšpirované profesionálnym trénovaním v motoristickom športe pre neustále zlepšovanie na trati.

Aby vodiči získali na trati z vozidla Type R ešte väčší výkon, ďalšie funkcie zabudované do systému Honda Log R 2.0 zahŕňajú stopky na záznam a ukladanie časov kôl. Režim „VS Mode“ tiež umožňuje vodičom porovnávať veľké množstvo parametrov a záznamov trás aktiváciou funkcie Data Log.

Pomocou funkcií Auto Score a Data Log sa jazdné dáta uložené v miestnom úložisku vozidla automaticky nahrajú na server a je možné ich kedykoľvek a kdekoľvek zobraziť pomocou aplikácie Honda Log R 2.0 nainštalovanej v smartfóne. Ďalšou novou funkciou aplikácie Honda Log R 2.0 je schopnosť premeniť smartphone schopný nahrávať video na palubnú kameru s množstvom dát. Tak je zachytený palubný záznam a prekrývajú sa synchronizované živé toky dát pre rad výkonových parametrov. Počet kôl, čas na traťové kolo, rýchlosť vozidla a otáčky motora v reálnom čase, trenie pneumatík, zaznamenané preťaženie a ďalšie údaje sú prekryté v jasných a ľahko čitateľných formátoch.

Aplikácia Honda Log R 2.0 je k dispozícii na stiahnutie z obchodov App Store a Google Play. Vodiči si vďaka nej môžu prejsť veľké množstvo hĺbkových analýz, aj keď sú mimo auta.

(*Na zabezpečenie správneho fungovania všetkých funkcií aplikácie Honda Log R je stále potrebné aktívne dátové pripojenie a wifi hotspot)

 1. Prispôsobiteľnosť Type R
 • Model Civic Type R je po prvýkrát vybavený režimom „Individual“
 • Možnosť prispôsobiť reakcie motora, riadenia, odpruženia a zvuku
 • Vopred definované jazdné režimy Comfort, Sport a +R sú optimalizované
 • Režim +R zameraný na stopu pre najextrémnejší výkon

Na dosiahnutie maximálneho zážitku z modelu Civic Type R pre každého vodiča Honda rozšírila možnosti kontroly nad výkonnostnými charakteristikami vozidla. Používatelia si môžu vybrať z troch prednastavených výkonnostných nastavení – Comfort, Sport a Individual, ktoré sú prístupné prostredníctvom špeciálneho prepínača „režimu jazdy“, ktorý je umiestnený vedľa radiacej páky, a tým meniť charakteristiky motora, riadenia, odpruženia, zvuku motora, prispôsobenia otáčok a merania výkonu. Špeciálne tlačidlo pre režim +R je umiestnené tesne nad prepínačom.

Každý režim je prispôsobený rôznym aspektom auta, vrátane adaptívnych tlmičov, sily riadenia, prispôsobenia otáčok a odozvy plynu. Pri naštartovaní motora sa auto naštartuje v režime, ktorý bol naposledy použitý ako predvolené nastavenie.

V režime Comfort ponúka Civic Type R väčšiu poddajnosť a každodennú použiteľnosť vďaka softvérovému nastaveniu odpruženia a hladšiemu pocitu z riadenia. Tento režim je ideálny pre nerovné povrchy ciest a dlhé jazdy po diaľnici.

Športový režim ponúka kombináciu komfortu a dynamickej odozvy, ktorá zvyšuje odozvu v porovnaní s režimom Comfort bez kompromisov v oblasti kvality jazdy, pričom sa nachádza medzi režimami Comfort a +R.

Režim +R je nastavenie vodiča, ktoré je najviac zamerané na výkon a zostáva optimálnou voľbou pre použitie na okruhu. Tento režim ponúka rýchlejšiu odozvu na plyn a športovejšiu, kontrolovanú jazdu prostredníctvom systému adaptívnych tlmičov. Výsledkom je priamejší a lineárnejší pocit z posilňovača a riadenia, ktorý ponúka z Type R dokonalý zážitok.

V režime +R je možné úplne vypnúť systém kontroly trakcie a funkciu asistenta stability vozidla (VSA), čo umožňuje vyššiu rýchlosť vybočenia a preklzu. Ak to chcete urobiť, používatelia musia v režime +R stlačiť tlačidlo VSA na päť sekúnd.

Vnútorne sa digitálny dialset prepne na prispôsobené rozloženie typu R so zameraním na prenášané údaje. Zážitok +R dopĺňa zvýšená hlučnosť motora, ktorá prináša intenzívnejší zážitok z jazdy.

Táto najnovšia generácia modelu Type R predstavuje nový režim Individual, globálny debut pre Civic Type R, ktorý umožňuje úplné prispôsobenie zážitku z jazdy.

Umožňuje používateľom konfigurovať nastavenia, ktoré najlepšie vyhovujú ich potrebám, preferenciám a miestnemu prostrediu jazdy. Režim je dostupný prostredníctvom kolískového prepínača ako prednastavené režimy Comfort a Sport. V tomto režime môžu používatelia individuálne konfigurovať odozvu plynu, pocit z riadenia, odpruženie, zvuk motora, merač výkonu a systémy prispôsobenia otáčok a uložiť svoje nastavenia pre budúce použitie. 

 1. Originálne príslušenstvo HAC-E
 • Nový rad originálneho príslušenstva, ktoré dopĺňa nízky a široký tvar Type R
 • Jedinečné možnosti pre typ R ponúkajú celý rad možností prispôsobenia
 • K dispozícii sú štýlové a funkčné možnosti na zvýšenie individuality a praktickosti
 • Dostupné u všetkých predajcov Honda s trojročnou zárukou

Pre úplne nový Civic Type R 2023 Honda vyvinula množstvo oficiálnych doplnkov a balíkov príslušenstva, ktoré vylepšujú a dopĺňajú auto. Tie siahajú od čisto kozmetických doplnkov, ktoré zvýrazňujú nízky, široký a športový charakter auta až po praktické prvky, ktoré zvyšujú použiteľnosť auta na každodennej báze.

Balíky:

Balík Carbon

Vysoko dekoratívny a zároveň funkčný balík, karbónový balík predstavuje ručne vyrobený originálny celokarbónový zadný spojler, karbónový panel stredovej konzoly a zodpovedajúce karbónové lišty prahov, ktoré dodávajú Type R ďalší pretekársky nádych. 

Balík červeného osvetlenia

Súprava červeného osvetlenia kombinuje prvky vnútorného a vonkajšieho osvetlenia a zahŕňa osvetlenie predných nôh a priestoru pod sedadlami, osvetlenie obloženia dverí a tiež osvetlenie držiaka nápojov a konzoly. To všetko vytvára vo vnútri vozidla Type R športovú červenú atmosféru. Sadu dopĺňa červeno-biela vonkajšia projekcia vzoru modelu Type R, ktorá zlepšuje viditeľnosť v noci.

Jednotlivé doplnky:

Kryt karosérie

Pokrytie celej karosérie pomáha udržať typ R nepoškvrnený po celý rok; Poťah vyrobený z 3-vrstvových, vodeodolných a zároveň priedušných materiálov ponúka maximálnu ochranu pred živlami a UV žiarením. Mäkká vnútorná podšívka z rúna chráni lak a je vhodná na vnútorné aj vonkajšie použitie. Kryt s logom Type R je možné použiť so štandardnými aj voliteľnými zadnými blatníkmi.

Červené podsvietenie obloženia prahov dverí

Osvetlené prahové lišty sú vyrobené z čiernej brúsenej nerezovej ocele a majú červeno podsvietené logo Type R. Sada je navrhnutá tak, aby chránila prahy dverí pri nastupovaní a vystupovaní, a obsahuje lišty pre všetky štyri otvory dverí.

Elegantné podlahové rohože

Elegantné podlahové rohože v rovnakej červenej farbe ako koberec, sú vyrobené z elegantného vyšívaného koberca s červeným nubukovým viazaním. Predná a zadná sada červených rohoží, navrhnutá tak, aby dopĺňala červené akcenty v celej kabíne modelu Type R, je zakončená kovovým emblémom Type R.

Karbónový krídlový spojler

Extrémistický vzhľad modelu Type R maximalizujte voliteľným spojlerom z pravého uhlíkového vlákna. Voliteľné krídlo s prepracovaným dizajnom štandardnej položky má vo svojej konštrukcii jedinečnú, pútavú červenú tkaninu, ktorá pomáha auto ešte viac prispôsobiť.

Karbónový stredový panel konzoly

Extrémny vzhľad interiéru Type R prináša voliteľný karbónový panel stredovej konzoly, ktorý má rovnakú jedinečný červený výplet, ktorý pretvára kabínu.

Karbónové obloženie prahov dverí

Prahové lišty sú vyrobené z pravého ručne vyrobeného karbónu pre zvýšenú ochranu pri nastupovaní a vystupovaní z auta a sú vybavené logom Type R, ktoré vytvára silný dojem v momente otvorenia dverí.

Červené podsvietenie obloženia dverí

Po zapnutí zapaľovania sa obloženie dverí rozsvieti záplavou mäkkého červeného svetla. Osvetlenie namontované na kľučkách dverí a vreckách vytvára vo vozidle športovú a účelnú atmosféru.

Červené osvetlenie priestoru pre nohy vpredu a pod sedadlami

Pri odomknutí dverí vozidla Type R sa osvieti priestor pod prednými sedadlami a kompletný priestor pre nohy športovým červeným svetlom. Počas jazdy je osvetlenie stlmené o 50 %, aby nenarušovalo sústredenie.

Červené osvetlenie držiaka pohárov a konzoly

Pri zapnutí zapaľovania a svetlometov sa základňa predných držiakov na poháre a odkladacia schránka v stredovej konzole rozsvietia ambientným, športovým červeným svetlom.

Premietanie loga Type R svetlom

Logo Type R sa pri otváraní predných dverí premieta na zem s jasnou červenou a bielou žiarou, čo pri nastupovaní a vystupovaní z Type R v tme vytvára lepšiu viditeľnosť.

 1. Technické špecifikácie
Model Honda Civic Type R
Typ motora 2,0-litrový benzínový preplňovaný
Poháňané kolesá Predné
Typ prevodovky 6-rýchlostná manuálna prevodovka
Názov motora K20C1
Zdvihový objem (cc) 1996
Vŕtanie X zdvih (mm) Vŕtanie: 86 zdvih: 85,9 
Kompresný pomer 9,8:1
Ventilové rozvody DOHC štyri ventily na valec 

VTEC  

Emisná norma EURO 6D 
Typ paliva Bezolovnatý (98 ron)
VÝKON
Maximálny výkon motora (PS pri ot./min) 329 pri 6500
Maximálny krútiaci moment motora (NM pri ot./min) 420 pri 2200
0 → 100 km/h (sekundy) 5,4
Max. rýchlosť (km/h) 275
SPOTREBA PALIVA A EMISIE
WLTC*  
Nízke – CO2 g/km 260
Stredné – CO2 g/km 182
Vysoké – CO2 g/km 161
Veľmi vysoké – CO2 g/km 182
Kombinované – CO2 g/km 186
Nízke – FC l/100 km 11,4
Stredné – FC l/100 km 8,0
Vysoké – FC l/100 km 7,1
Veľmi vysoké – FC l/100 km 8,0
Kombinované – FC l/100 km 8,2
Oxid uhoľnatý CO (mg/km) 355,8
Uhľovodíky bez metánu NMHC (mg/km) 9,2
Oxidy dusíka NOx (mg/km) 15,4
 

 

* Platné nariadenie = emisie výfukových plynov: Číslo základného regulačného opatrenia a platného posledného regulačného opatrenia: EC 715/2007 EÚ 2017/1347

 

 

 
ROZMERY
Dĺžka (mm) 4594
Šírka (mm) 1890 
Výška – bez nákladu (mm) 1407 

 

Rázvor kolies (mm) 2735
Predný rozchod (mm) 1625 
Zadný rozchod (mm) 1623 
*Svetlá výška – bez zaťaženia (mm) 121
Svetlá výška – pri plnom zaťažení (mm) 109
Polomer otáčania – na karosérii (m) 12,1
Polomer otáčania – v strede volantu (m) 6,2
 

Krajné polohy volantu (počet otočení)

 

 

2,1

 

KAPACITA
Palivová nádrž (litre) 47
Miest na sedenie 4
Objem batožinového priestoru – zadné sedadlá zdvihnuté (litre, metóda VDA)  410
Objem batožinového priestoru – zadné sedadlá sklopené, priestor až po strechu (litre, metóda VDA) 1212
Objem batožinového priestoru – zadné sedadlá sklopené, priestor po okná (litre, metóda VDA) 904    
HMOTNOSŤ
Pohotovostná hmotnosť (kg) 1429
Max. prípustná hmotnosť (kg) 1800
Max. prípustná hmotnosť na nápravu – prednú/zadnú (kg) Predná: 1010, zadná: 800
Max. Zaťaženie strechy (kg) 50
PREVODOVKA
Typ prevodovky 6-rýchlostná manuálna prevodovka
Pomer 1. prevodového stupňa 3,625
Pomer 2. prevodového stupňa 2,115
Pomer 3. prevodového stupňa 1,529
Pomer 4. prevodového stupňa 1,125
Pomer 5. prevodového stupňa 0,911
Pomer 6. prevodového stupňa 0,735
Pomer posledného prevodového stupňa 3,842
BEZPEČNOSŤ
ABS (protiblokovací brzdový systém)
Airbagy – vodič a predný spolujazdec
Airbagy – kolená (DR)
Airbagy – kolená (AS)
Airbagy – airbag doplnkového zádržného systému spolujazdca s vypínačom vypnutia
Airbagy – zadné bočné
Airbagy – bočné (vpredu)
Airbagy – bočné hlavové (predné a zadné)
Detekcia vozidiel v mŕtvom uhle vrátane sledovania priečnej premávky
Brzdový asistent (BA)
Brzdový systém na zmiernenie následkov zrážky
Ovládanie škrtiacej klapky na zmiernenie následkov zrážky
Systém detekcie poklesu tlaku v pneumatikách (DWS)
Airbag doplnkového zádržného systému vodiča (jednostupňová inflácia)
eCall (Európa)
Elektronické rozdeľovanie brzdnej sily (EBD)
Signalizácia núdzového zastavenia
Upozornenie na čelnú kolíziu
Predné a zadné bezpečnostné pásy s navíjačom s núdzovým blokovaním (ELR)
Nastaviteľný obmedzovač rýchlosti
Inteligentný obmedzovač rýchlosti
Body ISO Fix/I-SIZE
Upozornenie na vybočenie z jazdného pruhu (LDW)
Systém udržiavania vozidla v jazdnom pruhu
Systém oznámenia pohybu vozidla vpredu
Vyklápacia kapota
Zmiernenie vybočenia z cesty
Systém rozpoznávania dopravných značiek
Asistent stability vozidla (VSA)
ZABEZPEČENIE
Systém imobilizéra
Diaľkové centrálne zamykanie s 2 ovládačmi
Bezpečnostný poplachový systém
Voliteľné odomknutie dverí
Inteligentné odomykanie a štartovanie
Super zamykanie
Snímač sklonu
Zaťahovací kryt
Ultrazvukový senzor
INTERIÉR – OBLOŽENIE
Panely interiéru Matná čierna
Kľučky dverí interiéru Platinum Chrome
Pedále Športové – nehrdzavejúca oceľ
Guľová hlavica páky radenia Hliník
Volant – kožený Syntetický semiš
Čalúnenie Syntetický semiš
Obvod prieduchu Polarizovaný modrošedý  
FUNKCIE, TECHNOLÓGIA, VÝKON
Adaptívny tlmič výkonu
Asistent agilnej jazdy (AHA)
Režim ECON
Režim jazdy
Elektrická parkovacia brzda s automatickým podržaním
Podržanie brzdy
Elektrický posilňovač riadenia – s prispôsobením sa pohybu (MA-EPS)
Elektrický posilňovač riadenia – variabilný prevodový pomer
Asistent rozjazdu do kopca (HSA)
Zastavenie pri voľnobehu (benzín)/HEV režim (hybridné modely)
Multifunkčný informačný displej 10,2″
Kontrolka radenia (SIL)
KOMFORT A POHODLIE
Umiestnenie zásuvky pre príslušenstvo Predná časť, nákladný priestor
Klimatizácia Duálna, automatická
Klimatizácia – zadný prieduch
Spätné zrkadlo s automatickým stmievaním
Automatické stierače
Háčik siete na uchytenie nákladu
Tempomat – adaptívny
Bočné zrkadlá na dverách – asférické Vodič
Bočné zrkadlá na dverách – elektricky nastaviteľné
Bočné zrkadlá na dverách – vyhrievané
Bočné zrkadlá na dverách – elektricky sklopiteľné
Elektrické okná predné aj zadné
Predné sedadlo – manuálne nastavenie výšky Vodič
Diaľkovým ovládačom kľúča možno ovládať Zrkadlá a okná
Parkovacie senzory (predné 4: zadné 4)
Rozdelenie zadného sedadla 60/40
Zadná kamera
Zrkadlá v slnečnej clone
Naklápací a teleskopický volant
OSVETLENIE INTERIÉRU
Osvetlenie priestoru (stropného) Biele
Stropné svetlo
Svetlo v odkladacej schránke
Svetlo na čítanie (vpredu)
Osvetlenie merača Biele
Svetlo na čítanie vzadu
Osvetlenie zrkadla v slnečnej clone
Osvetlenie batožinového priestoru
AUDIOSYSTÉM A KONEKTIVITA
BluetoothTM Systém telefonovania bez potreby manipulácie rukami (HFT – Hands Free Telephone)
DAB
Honda CONNECT s Navigáciou
(9″ dotyková obrazovka, AM/FM/DAB, Apple Carplay a Android Auto, aktuálne dopravné informácie)
Integrovaný systém Honda LogR 2.0
Reproduktory 8
Reproduktory – predný výškový reproduktor
Diaľkové ovládanie zvuku/audio systému na volante
Počet USB konektorov vpredu 2 (1 dáta a 1 nabíjanie)
Počet USB konektorov vzadu 2 x nabíjanie
Bezdrôtové Apple Carplay
Bezdrôtové nabíjanie
EXTERIÉR
Typ antény Čierna žraločia plutva
Emblém Type R
Výfuk Trojitý
Povrchová úprava vonkajšej kľučky dverí Karoséria
Mriežka Berlínska čierna
Farba zrkadla Čierna
Tónované sklá
Spojler Vyvýšené podperami z tlakovo liateho hliníka
Exkluzívne prevedenie (lokalita) Jedinečné predné + zadné nárazníky so zadným difúzorom a prahovými lištami
Obloženie okien Čierna
OSVETLENIE EXTERIÉRU
Automatické svetlomety
Automatické nastavovanie svetlometov
Denné svietenie – LED
Časovač automatického zapnutia/vypnutia svetlometov (funkcia Príjazd domov / odchod z domu)
Farba rozšírenia svetlometov Čierna
Typ svetlometov LED
Systém podpory diaľkových svetiel (HSS)
Typ zadných svetiel LED
Typ predného natáčania LED
KOLESÁ a PNEUMATIKY
Riešenie defektu pneumatiky Súprava na opravu pneumatík
Pneumatiky predné a zadné 265/30/R19 Michelin Pilot Sport 4S
Zliatinové disky
Veľkosť a dizajn kolies 19″ Matná čierna

 

Zdroj: Honda

Reklama