6.9 C
Bratislava
nedeľa, 14 apríla, 2024
Reklama

Značkou roka 2015 je Mercedes-Benz

Odporúčame

Jedenásť víťazstiev pre dizajn značky Mercedes-Benz
Dizajn značky Mercedes-Benz ostáva vo vedení: na tohtoročnej medzinárodnej súťaži značiek a dizajnu Automotive Brand Contest získala stuttgartská automobilka historický úspech. S jedenástimi víťazstvami v rozličných kategóriách je Mercedes-Benz s odstupom na prvej priečke prestížnej súťaže dizajnu. Ocenenia Automotive Brand Contest 2015 boli odovzdané v rámci Medzinárodnej automobilovej výstavy (IAA) vo Frankfurte n. Mohanom.

Značka Mercedes-Benz nielen dokázala zopakovať úspech z oboch posledných rokov, v roku 2015 dosiahla významné zlepšenie so ziskom jedenásť z 15 kategórií – jednoznačný dôkaz obľúbenosti dizajnu na celom svete. Či nové kupé kategórie SUV Triedy GLE  alebo koncept F 015 Luxury in Motion, či Mercedes AMG GT alebo CLA Shooting Brake – na Automotive Brand Contest 2015 skončila značka s hviezdou s veľkým odstupom pred všetkými ostatnými automobilkami a dostala od poroty aj vyznamenanie „Brand of the Year“ (Značka roka).

Zmyselná čistota ako výraz moderného luxusu: porotu presvedčili tvary exteriéru, ako aj interiéru rozličných vozidiel značky Mercedes-Benz. Ocenenie „Best of Best“ (Najlepší z najlepších) prišlo hneď trikrát: športový automobil Mercedes-AMG GT, CLA Shooting Brake, ako aj Future Truck 2025 dosiahli víťazstvo v kategórii „Exterieur Premium Brand“. Model F 015 Luxury in Motion bol vyznamenaný ako „Innovation of the Year“ (Inovácia roka).

Víťazi v ďalších kategóriách:
• Mercedes-Benz GLE kupé: víťaz „Exterieur Premium Brand“ (Prémiová značka – exteriér) a „Interieur Premium Brand“ (Prémiová značka – interiér)
• Mercedes-Benz CLA Shooting Brake: víťaz „Interieur Premium Brand“
• Mercedes-Benz Vision G-Code: víťaz kategórie „Concepts“ (Koncepty)
• Mercedes-Maybach Trieda S: víťaz „Interieur Premium Brand“ a zvlášť „Exterieur Premium Brand“

Porotu dokázal presvedčiť nielen dizajn značky Mercedes-Benz, ale aj dizajn značky smart. Model smart fortwo získal špeciálne ocenenie v kategórii „Interieur Premium Brand“. Okrem toho, modulárny systém merania smart extended spoločnosti Braunwagner GmbH získal hneď dve ocenenia. V kategórii „Architecture & Events“ obsadil prvé miesto. Na Iconic Awards, ktoré budú odovzdávané 5. októbra 2015 pri príležitosti výstavy Expo Real v Mníchove, zvíťazil model smart extended v kategórii „Architecture Events/Exhibition“.

Prestížna súťaž dizajnu: Automotive Brand Contest

„Rada pre dizajn“, nadácia iniciovaná nemeckým spolkovým snemom, usporadúva každý rok súťaž Automotive Brand Contest. Uznávaná súťaž dizajnu je jedinou neutrálnou, medzinárodnou súťažou dizajnu pre automobilové značky a v priebehu najkratšej doby sa z nej stala najdôležitejšia súťaž odvetvia na svete.

Zdroj: Mercedes-Benz

Reklama