/
/
/
Značka Jeep® predstavuje v Ženeve svoju e-volúciu

Značka Jeep® predstavuje v Ženeve svoju e-volúciu

Reklama

  • Premiéra nových modelov Jeep® Renegade a Jeep Compass s plug-in hybridnou technológiou.
  • Nová PHEV technológia zvyšuje offroadový výkon vďaka vysokému krútiacemu momentu pri nízkych otáčkach.
  • Kombináciou oboch pohonných jednotiek dosahuje najvyšší výkon 240 k.
  • Obe nové SUV značky Jeep® využívajú akumulátory, ktoré je možné dobíjať tak spaľovacím motorom, ako aj plug-in nabíjacím káblom zo zásuvky.
  • Evolúcia značky Jeep® v Európe pokračuje a zostáva verná základným hodnotám slobody, originality, dobrodružstva a vášne.

Značka Jeep® opäť prekvapuje publikum tohtoročného medzinárodného autosalónu v Ženeve.

Po stanovení nového globálneho rekordu predaja v minulom roku začína Jeep® ďalší rok významnou evolúciou. Napriek tomu zostáva naďalej verný svojim základným hodnotám, ktorých sa drží už takmer 80 rokov. Značka Jeep®bola vždy priekopníkom nových segmentov a technológií. Jej legenda začala v roku 1941 s modelom Willys-Overland, prvým vozidlom s pohonom všetkých kolies a pokračovala v roku 1946 modelom Willys Wagon, ktorý ako prvý predstavil koncepciu športovo úžitkového vozidla. Jej reputácia offroadovej legendy od tej doby neustále rastie. S výkonom vozidiel Jeep® v teréne sa súbežne vyvíjajú aj komfort, ovládateľnosť a konektivita. Dnes prichádza na rad ďalší evolučný krok, ktorý prináša väčšiu ohľaduplnosť k životnému prostrediu a zároveň menšie náklady na vlastníctvo vozidla. Táto evolúcia spočíva v uvedení nových plug-in hybridných modelov (PHEV). Špičková hybridná technológia zahŕňajúca výnimočnú techniku ​​vozidiel Jeep® bude poháňať modely Renegade a Compass. Najmodernejšie a ekologicky veľmi ohľaduplné technológie poskytujú týmto modelom ešte väčšiu slobodu a schopnosti.

Nový Renegade a Compass PHEV: výkon a dojazd

Nové plug-in hybridné modely sú vybavené akumulátormi, ktoré je možné dobíjať z externej elektrickej siete, čo znamená, že môžu pojať viac elektrickej energie. To vedie k použitiu výkonnejších elektromotorov, ktoré v rýdzo elektrickom režime zvládnu približne 50kilometrový dojazd a najvyššiu rýchlosť 130 km/h.

Elektromotor pracuje v súčinnosti s novým zážihovým preplňovaným motorom 1.3 turbo, čo zvyšuje celkovú účinnosť aj najvyšší výkon. U modelu Renegade sa výkon pohybuje v rozmedzí 190 až 240 k, čo predstavuje úplne vynikajúcu dynamiku. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h zaberie približne 7 sekúnd. Rovnakými výkonovými parametrami, hoci zatiaľ bez homologácie, sa môže pochváliť aj prvý plug-in hybridný Compass. Hybridný pohon robí z tohto modelu Compass najrýchlejšiu verziu radu všetkých čias. Súčasné zapojenie spaľovacieho motora (ICE) a elektromotora je možné aj u tohto modelu, pričom najvyšší výkon dosahuje 240 k.

Nové SUV s plug-in hybridnou technológiou sú pri jazde zábavnejšie vďaka väčšiemu zrýchleniu a lepšej odozve motora. Sú tiež extrémne tiché a ohľaduplné k životnému prostrediu. Ostatne emisie CO2 dosahujú menej ako 50 g/km.

Vďaka elektrifikácii sa zlepšili aj legendárne offroadové schopnosti, a to v dôsledku väčšieho krútiaceho momentu dodávaného elektromotorom a schopnosťou extrémne presného rozjazdu v najnáročnejšom teréne, kde je potrebný nízky prevodový pomer.

Vďaka novej technológii elektrického pohonu všetkých kolies (eAWD) nie je pohon zadnej nápravy zabezpečovaný hnacím hriadeľom, ale pomocou vlastného elektromotora. Toto riešenie úplného oddelenia pohonu oboch náprav dovoľuje absolútne nezávislé riadenie výkonu na predných a zadných kolesách, ktoré je jednoznačne účinnejšie než u mechanického systému.

Hybridné modely Renegade a Compass využívajú špecifický panel s kontrolnými ukazovateľmi aj obrazovku infotelematického systému, ktoré boli upravené tak, aby užívateľovi poskytovali potrebné informácie súvisiace s hybridným pohonom.

Značka Jeep® zostáva verná svojej filozofii pokoriť akékoľvek hranice a pokračuje tak vo vývoji nových technológií, ktoré jej vozidlám poskytujú novú dimenziu, samozrejme v súlade so základnými hodnotami, teda slobodou, originalitou a vášňou. Dnes značka Jeep® pokorila novú výzvu a stanovila nové štandardy. Navyše, za volantom modelov Renegade a Compass s technológiou PHEV je možné vôbec prvýkrát zvládnuť extrémne offroadové trasy nielen bezpečne, ale pri počúvaní zvukov prírody.

Zdroj: Jeep

Prečítať celý text

Reklama