/
/
/
Značka Jeep® na medzinárodnom autosalóne v Ženeve 2019

Značka Jeep® na medzinárodnom autosalóne v Ženeve 2019

Reklama

  • Na 89. medzinárodnom autosalóne v Ženeve sa predstavujú posledné prírastky modelovej ponuky Jeep® na európskom trhu.
  • Vystavené SUV značky Jeep zušľachťuje exkluzívna personalizácia Jeep® Authentic Accessories by Mopar®.
  • V žiari reflektorov sa predstavujú vybrané špeciálne edície modelov Jeep vrátane nového radu S vytvorené pre zvýraznenie športového vzhľadu.
  • Premiéru nezastaviteľného modelu Cherokee Trailhawk dopĺňa modernizovaný offroadový rad Trailhawk.
  • V Ženeve sa predstavuje tiež výrazná a osobitá edícia Compass Night Eagle.
  • Jeep Grand Cherokee, ktorý stvoril kategóriu prémiových SUV posilňuje svoje vedúce postavenie prostredníctvom nového radu S Limited a prepracovaných interiérov.
  • Ďalšie významné novinky budú odhalené počas tlačovej konferencie Jeep v utorok 5. marca v 11:30.

 Značka Jeep® predstavuje na 89. medzinárodnom autosalóne v Ženeve kolekciu svojich hlavných noviniek.

Rok 2018 bol pre značku Jeep v Európe z hľadiska predaja najlepším rokom v celej jej histórii. Rekordný predaj zaznamenala na mnohých trhoch vrátane Talianska, Nemecka, Španielska, Francúzska, Belgicka, Poľska, Švajčiarska, Holandska a Portugalska. Jeep bol v roku 2018 najrýchlejšie rastúcou značkou v regióne s nárastom predaja oproti roku 2017 vo výške 56 %.

Jednalo sa už o piaty rok po sebe, kedy značka zaznamenala v Európe rast a tretí rok, kedy predaj prekonal 100 000 vozidiel. Najpredávanejším modelom radu bol Jeep Compass nasledovaný najmenším SUV v ponuke Jeep Renegade, ktorý je naďalej jedným z najpredávanejších vozidiel segmentu. Na treťom mieste je nová generácia modelu Wrangler, ktorý zaznamenal v Európe najlepší rok a jeho predaj oproti roku 2017 stúpol o 86%. Na pozadí týchto mimoriadnych výsledkov predstavuje Jeep rad nových špeciálnych edícií v reakcii na pokračujúci a rastúci dopyt po exkluzívnych možnostiach personalizácie:

  • Nový rad S – V Ženeve má európsku premiéru špeciálna edícia S modelov Renegade, Compass, Cherokee a Grand Cherokee.
  • Rodinu Trailhawk s prestížnym logom Trail Rated, symbolom úspešného zvládnutia najnáročnejších offroadových trás dopĺňa nový Cherokee Trailhawk.
  • Personalizované modely vytvorené v spolupráci s Jeep® Authentic Accessories by Mopar®, značkou skupiny FCA zameranou na popredajné produkty a služby s 80ročnou tradíciou. Toto príslušenstvo rozširuje vlastnosti, ktoré stoja za úspechom vozidiel značky Jeep.

Ďalšie významné novinky značky Jeep budú odhalené počas tlačovej konferencie, ktorá sa uskutoční v utorok 5. marca v 11:30 v expozícii značky Jeep (hala 5).

 Jeep® Authentic Accessories by Mopar®

Jeep Wrangler, teraz už vo svojej štvrtej generácii predstavuje skutočnú ikonu značky Jeep. Svojim originálnym štýlom pokračuje v úlohe nesporného šampióna v teréne a súčasne ponúka najvyššiu úroveň komfortu a ovládateľnosti pre každodenné použitie. Nový Wrangler je viac než len ikonickým štýlovým vozidlom. Je skutočným originálnym mixom pokročilých technológií, čo demonštrujú aj nové infotelematické systémy UconnectTM s plnofarebnými kapacitnými 7 a 8,4palcovými dotykovými obrazovkami s vysokým rozlíšením, ktoré prispievajú k vynikajúcemu potešeniu z jazdy a skvelému komfortu všetkým cestujúcim.

Hlavným exponátom je Wrangler Rubicon v edícii Mopar® so 100percentnou spôsobilosťou k prevádzke, ktorý je zušľachtený radom dielov Jeep Permormance Parts a dokonale vyjadruje nesporné schopnosti v teréne. Sada zvýšenia podvozku o 2palce, šnorchel, lišty proti kameňom, čierna ochrana dverí, čierne viečko palivovej nádrže, celoročné koberčeky a polep „1941″ pridávajú tomuto vozidlu úplne špecifickú konfiguráciu.

Vozidlo využíva aj niekoľko doplnkov Jeep® Authentic Accessories by Mopar. Ide o výber z palety viac ako 200 doplnkov určených pre rad Jeep Wrangler a zahŕňa matne čiernu sedemotvorovú masku chladiča, tvarované zásterky kolies, offroadové svetlá a kryty zrkadiel – všetko v kontraste so žltým odtieňom Hella Yella. Toto príslušenstvo je schopné poskytnúť to najlepšie v zmysle funkčnosti, bezpečnosti, štýlu a výkonu, pretože bolo vytvorené rovnakými tímami, ktoré navrhovali samotné vozidlo. Personalizácia Mopar pokračuje aj v interiéri, kde funkčnosť vozidla rozširujú čierna sieťovaná clona nahrádzajúca látkovú strechu, predné držadlo a stolík na zadných výklopných dverách.

Vozidlo sa predstavuje vedľa verzie Wrangler Sahara, ktorá je charakteristická metropolitne zameranou personalizáciou vyjadrujúcou všestranné nadanie ikony značky Jeep pre personalizáciu. Chrómované viečko palivovej nádrže a ochrana prahov dverí doslova vystupujú z modrého odtieňa Ocean. Obe vozidlá sú poháňané novým zážihovým motorom 2.0 s výkonom 272 k v kombinácii s osemstupňovou automatickou prevodovkou a dvomi systémami pohonu všetkých kolies ponúkanými v rámci radu Wrangler (Command-Trac u verzie Sahara a Rock-Trac u modelu Rubicon).

Odborníci značky Mopar venovali pozornosť tiež modelu Jeep Renegade. Vozidlo vystavené v expozícii v Ženeve je v stupni výbavy Limited a pýši sa úplne novým odtieňom karosérie Bikini v kombinácii s koženým interiérom Polar Plunge a špeciálnou mestskou personalizáciou. Tá zahŕňa okrem iného zadnú lištu proti odieraniu, predný spojler, jedinečné bočné lišty a ochranu prahov dverí s logom Jeep – to všetko v sivom odtieni Subshine, ktorý nájdeme aj na krytoch vonkajších spätných zrkadiel a maske chladiča. Interiér ponúka organizér v batožinovom priestore a koberčeky.

 Nový rad S

Vôbec prvýkrát na motoristickej výstave v Európe predstavuje Jeep nový rad S. Ten je tvorený modelmi Renegade, Compass, Cherokee a Grand Cherokee a odvážne vylepšuje športový a metropolitný vzhľad SUV značky Jeep, pričom ale zachováva ich legendárne schopnosti v teréne. Tie predstavujú hodnoty slobody, originality, dobrodružstva a vášne, ktoré ku značke Jeep neodmysliteľne patria v mestskom prostredí pri každodennom dochádzaní aj mimo neho.

Nový Jeep Renegade S

Vystavený Jeep Renegade S je vyvedený v bielom odtieni Alpine. Vychádza z vrcholnej verzie Limited a pochváliť sa môže športovejším vzhľadom s čiernou strechou a pololesklými detailmi v odtieni Granite Crystal na ikonickej sedemotvorovej maske chladiča a označeniach (4×4, Jeep, Renegade a S). Vonkajší vzhľad tejto špeciálnej edície dopĺňajú strešné lyžiny, ktoré sú pre tento model špecifické, a exkluzívne 19palcové zliatinové kolesá Granite Crystal. Športový charakter novej špeciálnej edície S nezaprie ani interiér, ktorému dominujú prémiové sedadlá s oranžovým prešívaním a kožou čalúnený volant s čiernym prešívaním. Tmavú tému interiéru dopĺňajú užívateľsky prívetivé technológie vrátane inovatívneho systému UconnectTM 8.4″ NAV s funkciami zrkadlenia chytrého telefónu Apple CarPlay a Android AutoTM. Medzi ďalšie exkluzívne prvky zvyšujúce komfort a bezpečnosť patria adaptívny tempomat, systém varovania pred čelným nárazom, dvojzónová klimatizácia, parkovacie senzory vpredu a vzadu a Full LED svetlomety zahŕňajúce LED svetlá denného svietenia, stretávacie a diaľkové svetlá, hmlové svetlá a tiež zadné koncové svetlá. Pod kapotou vystaveného modelu sa nachádza motor 1.3 Turbo T4 poskytujúci výkon 180 k v spojení s deväťstupňovou automatickou prevodovkou. Paletu motorizácií tvorí tiež motor 1.3 Turbo T4 s výkonom 150 k, dieselový agregát 1.3 MultiJet II s šesťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo šesťstupňovou automatickou dvojspojkovou prevodovkou DDCT a motor 2.0 MultiJet II s deväťstupňovou automatickou prevodovkou. Legendárne schopnosti Jeep zaisťuje pokročilý systém pohonu všetkých kolies, odpojiteľný pohon zadnej nápravy, systém kontroly trakcie Selec-Terrain a funkcia Hill Start Assist.

Jeep Renegade S bude na vybrané európske trhy uvedený počas druhého štvrťroku tohto roka.

 Nový Jeep Compass S

Nový Compass S rozširuje najpredávanejší rad značky Jeep a v Ženeve zažíva svoju európsku premiéru. Nová verzia S bola navrhnutá pre zvýšenie športového metropolitného vzhľadu a ponúka veľmi vycibrený štýl a komplexnú výbavu. Vozidlo je určené zákazníkom, ktorí chcú vyniknúť. Okrem najmodernejších technológií pre jazdu v teréne sa môže pochváliť aj vynikajúcou dynamikou na vozovke a viac ako 70 dostupnými prvkami aktívnej a pasívnej bezpečnosti. Jeep Compass S vystavený v expozícii v Ženeve je vyvedený v dvojtónovom prevedení biela Pearl s čiernou strechou (štandard u verzie S) a disponuje novými špecifickými 19palcovými zliatinovými kolesami v pololesklej úprave Granite Crystal. Rovnako jedinečná úprava je použitá aj na označeniach (4×4, Jeep a S), maske chladiča, rámčekoch hmlových svetiel, spodnej prednej časti a spodnej lište okien. Interiér je charakteristický čiernym koženým čalúnením s kontrastným oranžovým prešívaním, eloxovaným rámčekom stredovej konzole v odtieni Gun Metal a špičkovým infotelematickým systémom UconnectTM 8.4″ NAV. Medzi ďalšie prvky tejto špeciálnej edície patria bi-xenónové svetlomety, automatické svetlomety, elektricky ovládané zadné výklopné dvere, adaptívny tempomat, audio systém Beats a elektricky v 8 smeroch ovládané predné sedadlá. Vystavený automobil je poháňaný dieselovým motorom 2.0 MultiJet II s výkonom 170 k v kombinácii s deväťstupňovou automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies. Paleta motorizácií novej verzie S ďalej zahŕňa zážihový motor 1.4 s výkonom 140 alebo 170 k (v spojení so šesťstupňovou manuálnou alebo deväťstupňovou automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies), dieselový motor 1.6 MultiJet II s výkonom 120 k s manuálnou prevodovkou a agregát 2.0 s výkonom 140 alebo 170 k v spojení s deväťstupňovou automatickou prevodovkou. Na mimoeurópskych trhoch je ponúkaný navyše zážihový motor 2.4 s výkonom 150 alebo 175 k v kombinácii s deväťstupňovou automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies.

Nový Jeep Compass S sa u európskych predajcov objaví v druhom štvrťroku tohto roka.

Nový Jeep Cherokee S

Nová špeciálna edícia Cherokee S pridáva výrazný a športový štýl najschopnejšiemu stredne veľkému SUV, ktoré sa cíti rovnako dobre v modernom meste aj počas dobrodružstva v teréne. Edícia S sa môže pochváliť športovým vzhľadom s výraznými štylistickými prvkami, ktoré kombinuje so špecifickou vnútornou výbavou inšpirovanou komfortom a luxusom. Vozidlo vyniká správnu rovnováhou medzi tradíciou, pokročilými technológiami, dielenským spracovaním a dizajnom. Vonkajší štýl novej špeciálnej edície bol inšpirovaný luxusnejšou a prémiovou povahou rodiny Jeep a doplnený o biely odtieni Pearl a špeciálne spracovanie interiéru.

Z vonkajšieho pohľadu zaujme nová špeciálna edícia modelu Cherokee matnými 19palcovými zliatinovými kolesami v odtieni Granite Crytsal, spodnou prednou časťou a lemami blatníkov vo farbe karosérie, špecifickým logom S, matnými detailmi v odtieni Granite Crystal u označenia Jeep a 4×4, na strešných lyžinách a rámčekoch hmlových svetiel.

Kabína je doslova nabitá najmodernejšími technológiami a špičkovými materiálmi. Výnimočnú pozornosť venovanú detailom demonštruje čalúnenie z čiernej kože Nappa s oranžovým prešívaním na sedadlách, lakťových opierkach a stredovej konzole a obsahuje prvky pre zabezpečenie najvyššej úrovne komfortu. Z bohatej výbavy zaslúži pozornosť infotelematický systém UconnectTM 8.4″ NAV s funkciami zrkadlenia Apple CarPlay a Android AutoTM, adaptívny tempomat s funkciou Stop & Go, aktívny obmedzovač rýchlosti, systém varovania pred čelným nárazom Plus s rozpoznávaním chodcov, pokročilý brzdový asistent, systém sledovania jazdných pruhov Plus, monitoring mŕtveho uhla, detekcia kríženia dráhy za vozidlom, bezkľúčový systém Keyless Enter-N-GoTM, parkovacie senzory vpredu a vzadu a parkovací asistent pre pozdĺžne a kolmé parkovanie. Všetky tieto prvky prispievajú ku komfortu, bezpečnosti a výkonu. K pohonu slúži zážihový motor 2.0 Turbo s výkonom 270 k v spojení s deväťstupňovou automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies. Touto pohonnou jednotkou je osadený aj model vystavený v Ženeve.

Uvedenie na európsky trh je naplánované na druhý štvrťrok tohto roka.

Jeep Grand Cherokee S Limited

Jeep Grand Cherokee stvoril kategóriu prémiových SUV už pred 26 rokmi. S viac ako 6 miliónmi predaných vozidiel od svojho uvedenia na trh predstavuje mierku svojej kategórie, najmä s novou verziou S Limited. Novinka vychádza zo stupňa výbavy Limited a vyniká jedinečným, výrazným a športovým štýlom. Exteriér preberá rad osobitých štylistických prvkov modelu Grand Cherokee SRT, ktorý parametre pretekárskeho vozidla kombinuje s off-roadovými schopnosťami Jeep v teréne. Predná a zadná časť sa môžu pochváliť špecifickým dizajnom so spodnou časťou v povrchovej úprave Granite Crystal. Nová špeciálna edícia využíva výkonnostnú kapotu v štýle SRT, zatiaľ čo špeciálne bočné prahové nástavce a nezameniteľné blatníky Jeep vzbudzujú dojem sily a elegancie a vozidlu poskytujú úplne výnimočný vzhľad. Exteriér dopĺňajú leštená koncovka výfuku a 20palcové zliatinové kolesá s pololesklou úpravou Granite Crystal s chrómovanými krytmi skrutiek.

Športová povaha je zrejmá aj v interiéri, ktorý využíva rovnakú celočiernu tému ako exteriér vrátane integrovanej stredovej konzole v čiernom odtieni Piano. Interiér tiež ponúka špecifické čierne ventilované predné sedadlá z perforovanej kože s možnosťou vyhrievania sedadiel a operadiel. Vysoko vyspelá infotelematika dodáva vozidlu na atraktivite. Verzia S Limited ponúka prémiový audio systém Alpine s digitálnym zosilňovačom, systémom Active Noise Cancellation, deviatimi reproduktormi a subwooferom, a tiež poslednú generáciu systému UconnectTM 8.4″ s navigáciou, zarovnaným dizajnom skla a funkciami zrkadlenia chytrého telefónu Apple CarPlay a Android AutoTM.

Vozidlo vystavené v expozícii v Ženeve sa môže pochváliť bielym odtieňom karosérie Bright a celočiernym koženým interiérom. Vybavené je dieselovým motorom 3.0 V6 so vstrekovaním Common Rail a technológiou MultiJet II, ktorý poskytuje výkon 250 k. Tento agregát je spojený s osemstupňovou automatickou prevodovkou s radením páčkami pod volantom. Nový Grand Cherokee S Limited sa u dealerov značky Jeep predstaví v priebehu marca.

Uvedenie novej špeciálnej edície S Limied takisto značí príchod najoceňovanejšieho SUV všetkých čias modelového roka 2019. Okrem zmien v interiéri zahŕňajúcich prepracovanú stredovú konzolu pridáva novej vlajkovej lodi značky Jeep na atraktivite tiež rad nových technológií pre väčší komfort a bezpečnosť. Medzi hlavné vylepšenia exteriéru patria nové povrchové úpravy, nové kolesá a tri nové odtiene karosérie – modrá Slate, zelená metalíza a sivá Sting.

Nový Jeep Cherokee Trailhawk

Na autosalóne v Ženeve predstavuje Jeep stredne veľké SUV Cherokee vo verzii Trailhawk, ktorá je určená zákazníkom hľadajúcim najlepší offroadový výkon.

Len niekoľko málo mesiacov po uvedení nového modelu Cherokee sa k radu pripája verzia Trailhawk a dopĺňa tak paletu špeciálnych offroadových verzií. Modely Trailhawk stelesňujú nielen nekompromisný postoj, ktorý charakterizuje každé vozidlo nesúce nezameniteľnú sedemotvorovú mriežku chladiča, ale aj legendárne schopnosti v teréne, ktoré sú priamym a nezameniteľným spojením s koreňmi značky. Modely Trailhawk ponúkajú to najlepšie v zmysle jazdy v teréne v každom segmente, v ktorom je značka Jeep prítomná. Prvý model Trailhawk bol uvedený v roku 2014 u súčasnej generácie modelu Cherokee a postupne sa toto prevedenie rozšírilo aj na modely Renegade, Grand Cherokee a Compass. Rodina Trailhawk nesie logo Trail Rated, ktorým sú oceňované vozidlá, ktoré úspešne absolvujú sériu vyčerpávajúcich testov na niektorej z najťažších offroadových trás na svete.

Vďaka agresívnemu vzhľadu a postoju je okamžite zrejmé, že sa jedná o najschopnejšie stredne veľké SUV v kategórii. Trailhawk je nabitý offroadovou technikou, 17palcovými offroadovými pneumatikami, agresívnymi uhlami nájazdu a zjazdu, jedinečnou prednou a zadnou časťou, ochrannými prvkami podvozka a tiež továrenským zvýšením svetlej výšky o 2 palce. Nespochybniteľné schopnosti v teréne zvýrazňujú pohon všetkých kolies Jeep Active Drive Lock, uzávierka diferenciálu zadnej nápravy, ktorá maximalizuje trakciu v náročnom teréne, a tiež systém Selec-Terrain s piatimi režimami jazdy vrátane režimu Rock, ktorý je exkluzívnym prvkom verzie Trailhawk. Jeep Cherokee Trailhawk sa môže pochváliť nájazdovým uhlom 29,9 stupňa, uhlom zjazdu 32,2 stupňa a prechodovým uhlom 22,9 stupňa. Svetlá výška je v tomto prípade 22 cm.

Jeep Cherokee Trailhawk nasleduje tradíciu Trail Rated. Logo Trail Rated na červenej karosérii Firecracker modelu vystaveného v Ženeve značí, že vozidlo bolo navrhnuté tak, aby spĺňalo rad náročných terénnych kritérií v rámci piatich kľúčových výkonnostných kategórií: trakcia, svetlá výška, manévrovateľnosť, výkyv náprav a brodivosť. Vozidlo je poháňané novým zážihovým motorom 2.0 turbo s výkonom 270 k a krútiacim momentom 400 Nm a v spojení s deväťstupňovou automatickou prevodovkou. Vystavený Trailhawk je osadený parkovacími senzormi vpredu a vzadu, adaptívnym tempomatom, infotelematickým systémom UconnectTM 8.4″ s navigáciou a funkciami zrkadlenia chytrého telefónu Apple CarPlay a Android AutoTM, konfigurovateľným 7palcovým farebným TFT displejom a prémiovým audiosystémom s deviatimi reproduktormi a subwooferom. Kompletná bezpečnostná výbava zahŕňa aktívny obmedzovač rýchlosti, systém varovania pred čelným nárazom Plus s detekciou chodcov, pokročilý brzdový asistent, systém sledovania jazdných pruhov Plus, monitoring mŕtveho uhla, detekciu kríženia dráhy za vozidlom, bezkľúčový vstup Keyless Enter-N-GoTM a parkovací asistent pre pozdĺžne a kolmé parkovanie.

Nový zážihový motor 2.0 má u modelu Cherokee Trailhawk svoju európsku premiéru a pripája sa k dieselovému agregátu 2.2, ktorý je k dispozícii pre Cherokee už od jeho uvedenia na trh. Nová motorizácia je ponúkaná u všetkých modelov s pohonom všetkých kolies okrem stupňa výbavy Sport. Nový zážihový dvojliter bude pritom jedinou motorizáciou modelu Cherokee Trailhawk. V predaji sa na európskom trhu objaví v apríli tohto roku.

Jeep Compass Night Eagle

Špeciálna edícia Night Eagle dodala modelu Compass viac exkluzivity a veľkorysú štandardnú výbavu. Vďaka početným čiernym doplnkom je vozidlo tiež výraznejšie a športovejšie. Tmavý vzhľad, ktorý je jedným z hlavných rozlišovacích znakov špeciálnych edícií Night Eagle, ktoré sa objavili aj u radu ďalších modelov značky Jeep, dokonale korešponduje s nezameniteľným štýlom modelu Compass. Maska chladiča, hmlové svetlá a rámčeky halogénových svetlometov majú lesklo čierny odtieň pridávajúci prednej časti na agresivite. Spodná lišta bočných okien je čierna a logá Jeep a 4×4 majú tmavú povrchovú úpravu. Ostatne tmavé téma sa prelína aj interiérom tejto špeciálnej edície. Compass Night Eagle je osadený 19palcovými zliatinovými kolesami s diamantovým vzorom a lesklo čiernou povrchovou úpravou, čo ďalej zvyšuje agresívny postoj vozidla. Novú špeciálnu edíciu dopĺňa špecifické logo Night Eagle.

Vozidlo vystavené na medzinárodnom autosalóne v Ženeve je vyvedené v modrom odtieni Laser s čiernou strechou a interiérom v kombinácii látky a kože. K pohonu slúži zážihový motor 1.4 s výkonom 140 k v kombinácii s manuálnou prevodovkou. Vystavený exemplár je vybavený systémom UconnectTM s 8,4palcovou dotykovou obrazovkou, navigáciou, zadnou cúvacou kamerou ParkView s dynamickým navádzaním a zadnými parkovacími senzormi. Compass Night Eagle je možné objednávať už teraz.  

Aplikácie Apple CarPlay a Android Auto nie sú podporované na slovenskom trhu.

Zdroj: Jeep

 

Prečítať celý text

Reklama