6.9 C
Bratislava
piatok, 19 apríla, 2024
Reklama

Zaujmite vlastným dizajnom Nissanu Juke

Odporúčame

Nasledujte majstra dizajnu Šira Nakamuru. Využite rozsiahly program spoločnosti Nissan
na prispôsobenie vozidla a vytvorte si skutočne jedinečný Juke!

  • Pre interiér i exteriér sú k dispozícii dramaticky kontrastujúce farebné vyhotovenia
  • Nechýba rozsiahla ponuka kolies z ľahkých zliatin v celom rade farieb
  • Prvý prispôsobený Juke si vytvoril kreatívny riaditel spoločnosti Nissan pre svoju potrebu

Už teraz sa radí medzi najvýraznejšie vozidlá na ceste, vďaka rozsiahlemu programu na prispôsobenie však nový Nissan Juke vynikne ešte viac.

V rámci balíčka zmien pre najpredávanejší crossover prichádza spoločnosť Nissan so širokou ponukou možností prispôsobenia. Vďaka nim budú majitelia môcť svojmu Nissanu Juke vtisnúť osobitý ráz. Špeciálne balíčky na prispôsobenie vzhľadu interiéru i exteriéru sú k dispozícii už z výroby ako voliteľné vybavenie, ďalšie príslušenstvo na prispôsobenie je dostupné u predajcov.

Medzi prvými si svoje jedinečné vozidlo vytvoril Širo Nakamura, senior viceprezident pre dizajn a kreatívny riaditeľ spoločnosti Nissan. Nový Nissan Juke priamo z výroby v jeho osobitom vyhotovení je vystavený na ženevskom autosalóne.

Aby si všetci priaznivci modelu mohli vyskúšať, ako by vyzeral ich vlastný model, budú si návštevníci stánku spoločnosti Nissan na autosalóne môcť vytvoriť vlastný prispôsobený model Juke. Pomôže im v tom pôsobivý a inovatívny počítačový modul, ktorý rôzne kombinácie farieb zobrazuje na modeli v pomere 1:8. Prajete si oranžové vložky predného nárazníka na čiernom Nissane Juke, aby vozidlo pôsobilo športovým a výkonným dojmom? Alebo sa vám páči interiér v čiernej farbe s elegantným purpurovým nádychom? Vďaka modulu si môžete výsledné vyhotovenie pozrieť.

V ústrety kreativite

Okrem množstva vylepšení, ktorými disponuje každý z nových modelov Juke (okrem iného ide o celkom nový účinný a vyladený zážihový motor 1.2 DIG-T, nové vyspelé technológie a rôzne vizuálne vylepšenia, napríklad otvárateľné strešné okno a nové podsvietenie LED v prednej a zadnej časti) vyniká Nakamurov žltý model Tekna s motorom 1.6 DIG-T kontrastujúcimi metalicky čiernymi prvkami.

Tie zahŕňajú kryty spätných zrkadiel a koncovky svetlometov v čiernom vyhotovení, zatiaľ čo pôsobivé 18-palcové kolesá z ľahkých zliatin a predné i zadné vložky nárazníka sú vyhotovené v príťažlivom žltom odtieni karosérie Sunlight Yellow.

Výsledkom je vyzývavý vzhľad, ktorý podčiarkuje už tak veľmi osobitý dizajn.

Žltá je pre mňa veľmi dramatická farba. Ale čierne vyhotovenie niektorých kľúčových prvkov dodáva vozidlu úplne nový rozmer,

konštatuje Širo Nakamura.

Toto vyhotovenie som si vybral ja, zákazníkom však môžeme ponúknuť celý rad farebných kombinácií, vďaka ktorým môžu popustiť uzdu svojej fantázii. A ja ich právo na výber vlastnej jedinečnej kombinácie plne rešpektujem.

Prieskum uskutočnený medzi súčasnými majiteľmi vozidla Juke ukázal, že kľúčovým faktorom pri výbere modelu pre nich bol dizajn exteriéru. Program na prispôsobenie umožní majiteľom vyladiť si štýl vozidla presne podľa svojich predstáv,

dodáva Nakamura.

Nepreberné množstvo možností prispôsobenia

V najnovšej verzii ponúka model Juke širokú škálu farebných vyhotovení, medzi ktorými sú aj tri celkom nové odtiene – pribudla žltá Sunlight Yellow, metalická modrá Ink Blue a pastelová sivá. Výrazná stredová konzola inšpirovaná motocyklom je v sivej farbe.

Ak si však zákazník zakúpi balíček na prispôsobenie interiéru, je možné konzolu, dvere, rámčeky vetracích otvorov, kryty meracích prístrojov, hlavicu radiacej páky, sedačky i čalúnenie dverí vyladiť do jednej zo štyroch kontrastujúcich farieb: červenej, bielej, čiernej alebo žltej.

Rovnaké farebné motívy majú zákazníci k dispozícii aj v balíčku na prispôsobenie exteriéru. To znamená, že napríklad bielemu vozidlu je možné dodať červené kryty spätných zrkadiel, koncové lišty predného a zadného nárazníka alebo zakončenie svetlometov, zatiaľ čo červené auto je možné osadiť čiernymi prvkami… Možností je skrátka veľa.

 A navyše ich stále pribúda, ak vezmeme do úvahy ponuku príslušenstva, ktoré je možné dostať u predajcov. Balíček Personalisation+ obohacuje výber kontrastných farieb o sedem verzií (čo spolu dáva 11 vyhotovení) a dopĺňa tak balíčky pre interiér a exteriér určené pre zákazníkov, ktorí sa neboja ísť ešte ďalej.

Na prispôsobenie exteriéru sú k dispozícii rôzne vyhotovenia kolies z ľahkých zliatin, kľučiek dverí, bočných líšt, kľučky zadných výklopných dverí a strešného spojlera. Dizajn interiéru je možné vyladiť pomocou rôznych farebných verzií krytov na reproduktory, krytu vnútorného zrkadla, podlahovej rohožky alebo lakťovej opierky.

Prispôsobiť si vozidlo je ľahké, zábavné a podmanivé

Prvky na vytvorenie skutočne jedinečného Nissanu Juke je možné objednať individuálne. Potom už si ich zákazník len skombinuje vo svojich obľúbených farbách tak, aby zdôraznili vybrané aspekty vozidla.

Zdroj: Nissan

 

Reklama