/
/
/
Vozidlá Toyota GT86 a Lexus LFA budú bojovať o víťazstvo v rámci pretekov 24hod. NÜRBURGRING 2013

Vozidlá Toyota GT86 a Lexus LFA budú bojovať o víťazstvo v rámci pretekov 24hod. NÜRBURGRING 2013

Reklama

  • •     Pretekársky tím GAZOO Racing nasadí dve vozidlá Toyota GT86 a jeden Lexus LFA.
  • •     Pretekársky tím Toyota Swiss Racing bude súťažiť s tromi vozidlami Toyota GT86.
  • •     Spoločnosť Toyota Motorsport GmbH (TMG) dodá sedem vozidiel Toyota GT86 CS-V3.

Súčasný 41. ročník vytrvalostných pretekov ADAC Zurich 24 hodín Nürburgring na pretekárskom okruhu v Nemecku bude pre japonský tím GAZOO Racing automobilky Toyota už siedmou príležitosťou predviesť svoje umenie. Spoločnosť Toyota Motor Corporation (TMC) sa snaží vyrábať stále lepšie vozidlá. Využíva pri tom aj možnosť nasadenia produktov spoločnosti a svojich pracovníkov na náročných podujatiach, akými sú napríklad vytrvalostné preteky na slávnej severnej slučke (Nordschleife) okruhu Nürburgring, s dĺžkou kola 25 kilometrov.

Členov pretekárskeho tímu GAZOO Racing – vrátane pilotov, technikov a mechanikov – tvoria zamestnanci TMC s bežnou pracovnou náplňou vo svojej domovskej spoločnosti v Japonsku. Účasť firemných zamestnancov priamo vo víre pretekov umožňuje technikom a konštruktérom zapojeným do vývoja vozidla zdokonaľovať svoje umenie a konštrukčné schopnosti, s cieľom prinášať produkty, ktoré prekonajú očakávania zákazníkov. Okrem špeciálu Lexus LFA (kategória SP8) nasadí GAZOO Racing dve vozidlá Toyota GT86 (kategória SP3) upravené na pretekárske účely. K vývojárom zo spoločnosti TMC sa pripoja aj pretekári so skúsenosťami z vytrvalostných automobilových súťaží. V minuloročných vytrvalostných pretekoch dosiahol tím GAZOO Racing víťazstvo v kategóriách SP8 aj SP3.

http://www.youtube.com/watch?v=zSLx8EgY2-E

Vozidlá predviedli svoj potenciál už počas tohtoročnej súťažnej série VLN na okruhu Nürburgring, kde získali víťazstvo v kategórii a druhé miesto v prípade LFA tímu GAZOO Racing a zároveň aj dve pódiové umiestnenia pre vozidlá GT86. K pretekárskemu tímu GAZOO Racing sa na legendárnom okruhu vo vrchovine Eifel pripojí aj tím Toyota Swiss Racing, ktorý nasadí tri pretekárske vozidlá Toyota GT86 v kategórii V3. Švajčiarsky tím už absolvoval úžasnú premiéru počas minuloročných pretekov 24 hodín, na ktorých zvíťazil vo svojej kategórii.

Spoločnosť TMG bude na tohtoročných pretekoch dobre reprezentovať zostava siedmych špeciálov TMG GT86 CS-V3, ktoré pre pretekárske tímy dodá spoločnosť Toyota Swiss Racing, Dörr Motorsport a MSC-Rhön c. V. im ADAC. Pretekárske vozidlo s pohonom zadných kolies a výkonom 200 koní bolo vyvinuté špeciálne pre kategóriu V3 populárnej série VLN na nemeckom okruhu Nürburgring. Spoločnosť TMG využila svoje bohaté skúsenosti z motoristického športu a dokázala uznávaný homologovaný model GT86 ešte viac vylepšiť. Vytvorila tak pretekárske vozidlo pripravené na podujatia v kategórii CS-V3. Konštruktéri v tejto súvislosti zvýšili tuhosť podvozka, optimalizovali rozloženie hmotnosti vzhľadom na pretekárske podmienky a namontovali pretekárske výfukové zvody, odpruženie kolies a brzdy.

V prípade tohtoročných pretekov ADAC Zurich 24 hodín Nürburgring sa môžeme tešiť na veľmi nabitý motoristický sviatok, na ktorom sa stretne 200 prihlásených účastníkov. Pretekať budú na okruhu s dĺžkou 25 km, ktorý tvorí slávna severná slučka (Nordschleife) a niektoré časti okruhu Veľkej ceny.

Zdroj: Lexus

Fotogaléria

Prečítať celý text

Reklama