/
/
/
Volvo prináša značku Cross Country do segmentu sedanov

Volvo prináša značku Cross Country do segmentu sedanov

Reklama

  • Spoločnosť Volvo Cars predstavuje budúcnosť v podobe vzrušujúceho
    modelu S60 Cross Country.
  • Prvý model v danom segmente od Volvo Cars
  • Pokračovanie tradície lifestylovo orientovaných produktov

Spoločnosť Volvo Cars v rámci snahy uspokojiť požiadavky svojich kľúčových zákazníkov predstaví na detroitskom autosalóne vzrušujúci model S60 Cross Country.

V roku 1997, keď spoločnosť Volvo ako prvá medzi prémiovými automobilkami ponúkla svoje úspešné kombi vo verzii s vylepšenými terénnymi schopnosťami, nikto nepredpokladal, aký úspech bude koncepcia „crossover“ sláviť v budúcnosti. Dnes sú vozidlá typu crossover celkom bežné a predstavujú úplne novú kategóriu lifestylových automobilov. Volvo sa však znova odhodlalo na smelý krok vpred – tentoraz v segmente sedanov: predstavuje model S60 Cross Country, prvý prémiový sedan s rovnakými terénnymi schopnosťami a drsnými dizajnovými detailmi ako obľúbené modely kombi vo verzii Cross Country.

Chceme zistiť, aké nové možnosti nám dokáže ponúknuť značka Cross Country na trhu. To isté sme urobili aj v roku 1997 s modelom V70 Cross Country a výsledkom bol zrod úplne nového segmentu. Do tohto nového modelu sme dali všetko, čo robí vozidlá Cross Country zdatnými a schopnými, v kombinácii s unikátnym vyjadrením zmyslu pre dobrodružstvo na všetkých druhoch ciest a výrazne športovým, moderným zovňajškom,

hovorí Lex Kerssemakers, hlavný viceprezident spoločnosti Volvo Cars pre produktovú stratégiu a manažment sortimentu vozidiel.

Zovňajšok vyjadrujúci zdatnosť 
Rovnako ako nedávno predstavený model V60 Cross Country, aj model S60 Cross Country má podvozok zvýšený o 65 mm a ponúka rovnaké výhody pohonu všetkých kolies (AWD) ako jeho súrodenec. Ide teda o jediný skutočne terénne zdatný a zároveň elegantný crossover sedan na trhu, schopný poradiť si s každým druhom cesty. S60 Cross Country bude v Európe a ďalších vybraných krajinách k dispozícii aj vo verzii s pohonom prednej nápravy.

S60 Cross Country je jediný ‚crossover sedan‘ na trhu. Objavili sme medzeru na trhu, ktorú môže vyplniť terénne zdatnejší sedan s drsnými dizajnovými rysmi a vyšším podvozkom. Volvo S60 Cross Country osloví ľudí, ktorí hľadajú vzrušujúci a výkonný sedan, ponúkajúci jasné výhody vozidiel typu crossover,

hovorí Alain Visser, hlavný viceprezident pre predaj, marketing a zákaznícke služby.

Volvo S60 Cross Country, dávajúce hrdo najavo svoj škandinávsky pôvod a lásku k prírode, ponúka 18- a 19-palcové disky kolies s vysokoprofilovými pneumatikami, ktoré prispievajú ku komfortu aj estetike, sú menej hlučné a lepšie chránia disky na nekvalitných cestách.  Táto dynamická koncepcia dáva vodičovi možnosť vychutnať si jazdu vďaka precízne reagujúcemu, no robustne stavanému podvozku, čo do segmentu sedanov prináša nekonvenčné spojenie športového a dobrodružného charakteru.

Pohonná sústava
Model S60 Cross Country bude hneď od uvedenia na trh k dispozícii s kompletným sortimentom pohonných sústav, od výkonného variantu so zážihovým motorom T5 a pohonom všetkých kolies (AWD), schopného vyvinúť výkon až 250 konských síl (bhp), určeného pre USA, Kanadu, Rusko a Európu, až po európsky variant s predným náhonom a 190-koňovým vznetovým motorom D4, vychádzajúci zo špičkovej koncepcie pohonných sústav Volvo Drive-E, ponúkajúcej nekompromisné spojenie hospodárnosti a výkonu. V ponuke bude aj variant D4 AWD s osvedčeným 2,4-litrovým 5-valcovým vznetovým motorom a pohonom všetkých kolies. Záujemcovia si Volvo S60 Cross Country budú môcť začať objednávať začiatkom leta.

Zdroj: Volvo Cars

Prečítať celý text

Reklama