/
/
Volvo Cars vyrobí svoj prvý elektromobil v Číne

Volvo Cars vyrobí svoj prvý elektromobil v Číne

Reklama

Spoločnosť Volvo Cars, renomovaný výrobca automobilov, vyrobí svoj historicky prvý elektromobil v Číne. Spoločnosť to oznámila na autosalóne v čínskom Šanghaji.

Úplne nový model, ktorý  bude postavený na modulárnej platforme CMA spoločnosti Volvo pre kompaktné vozidlá, bude v predaji od roku 2019 a z Číny sa bude vyvážať do celého sveta, ako uviedla spoločnosť Volvo.

Rozhodnutie vyrobiť svoj prvý elektromobil v Číne zdôrazňuje kľúčové postavenie tejto krajiny v budúcnosti spoločnosti Volvo zameranej na elektrický pohon a podčiarkuje rastúcu sofistikáciu Číny ako výrobného centra pre automobilový priemysel.

Spoločnosť Volvo Cars plne podporuje výzvu čínskej vlády na zvýšenie čistoty ovzdušia, ako sa uvádza v poslednom 5-ročnom pláne spoločnosti. Je to plne v súlade s našimi základnými hodnotami v starostlivosti o životné prostredie,  kvalitu a bezpečnosť,

povedal Håkan Samuelsson, riaditeľ spoločnosti Volvo Cars.

Veríme, že elektrifikácia je odpoveďou na otázku udržateľnej mobility.

Čína je najväčším svetovým trhom elektromobilov a má ambiciózne ciele zvýšiť predaj elektromobilov a vozidiel na hybridný pohon v záujme riešenia problémov s preťažením dopravy a kvalitou ovzdušia v jej mestách.

Volvo je odhodlané predať do roku 2025 celkovo 1 milión elektrifikovaných áut – čo zahŕňa elektromobily a vozidlá s hybridným pohonom. Spoločnosť zároveň vyvíja elektromobil na modulárnej platforme SPA. Švédska automobilka tiež plánuje ponúkať plug-in hybridnú verziu každého modelu.

Volvo má v Číne 3 výrobné závody, a to v meste Ta-čching, kde sa vyrába séria 90, v meste Čcheng-tu, kde sa vyrába séria 60 a v meste Luqiao, kde sa bude vyrábať séria 40.

 

Zdroj: Volvo Cars

Prečítať celý text

Reklama