6.9 C
Bratislava
piatok, 9 júna, 2023
Reklama

Volvo Cars uvádza svetovú novinku – službu Spotify s hlasovou aktiváciou integrovanú do vozidla prostredníctvom rozhrania Sensus Connected Touch

Odporúčame

Spoločnosť Volvo Car Group uvádza dnes na trh revolučný integrovaný hudobný systém s hlasovou aktiváciou v spolupráci so službou digitálneho prenosu hudby Spotify. Systém je plne integrovaný do palubnej dosky prostredníctvom komunikačného systému Sensus Connected Touch od spoločnosti Volvo.

Technológia Spotify vo vozidlách značky Volvo ponúka hlasovú aktiváciu a dotykové rozhranie. Nový systém umožňuje vodičom prehrávať hudbu z internetu pomocou palubného dátového modulu 3G/4G alebo pomocou pripojenia mobilného telefónu cez palubnú dosku. Vodiči si prostredníctvom služby Spotify môžu prehrať akúkoľvek skladbu podľa želania jednoduchým vyslovením jej názvu, a zostať tak pripojení k internetu aj počas jazdy. Systém Sensus Connected Touch premení sedempalcový displej na najmodernejšiu dotykovú obrazovku snímanú infračerveným lúčom, ktorú možno používať aj v rukaviciach – čo je v automobiloch možné po prvý raz.

Nová technológia reaguje na dopyt vodičov, ktorí si želajú na cestách počúvať hudbu, a je spojená so základnou hodnotou značky Volvo, ktorou je bezpečnosť. Jej používanie počas jazdy je jednoduchšie a bezpečnejšie, keďže vodiči majú prístup k hudobnému systému a jeho obsluhe cez volant a ovládacie prvky stredovej konzoly bez toho, aby museli odtrhnúť oči od cesty pred sebou či zložiť ruky z volantu. Rovnako ako služba Spotify umožňuje táto technológia prístup k tisíckam rozhlasových staníc z celého sveta.

Systém je založený na technológii Android, ktorá umožňuje jeho pravidelnú aktualizáciu. K ďalším aplikáciám prístupným prostredníctvom rozhrania Sensus Connected Touch patria služby Google maps a TuneIn, navigačný systém iGO a internetový obchod s novými funkciami a aktualizáciami. Údaje z internetu možno prenášať aj cez pripojenie Wi-Fi medzi mobilným telefónom vodiča a systémom Sensus Connected Touch, pričom sieť Wi-Fi možno zdieľať so všetkými pasažiermi vozidla pri použití konektora.

48255_1_5 (Medium)

Sensus je označenie, ktoré značka Volvo používa pre všetky svoje funkčné technológie týkajúce sa rozhrania človek-stroj (HMI), pričom systém Sensus Connected Touch je príslušenstvo dodávané predajcom. V predaji bude od mája 2013 a možno ním vybaviť všetky nové modely značky Volvo (V40, terénne vozidlo V40 Cross Country, S60, V60, XC60, V70, XC70 a S80). Dodatočne sa inštaluje aj do príslušných jazdených vozidiel od modelového roku 2011. Informáciu o tejto technológii novej generácie oznámila spoločnosť Volvo len niekoľko dní potom, ako na autosalóne Ženeva 2013 predstavila verejnosti nové modely radu 60, 70 a 80.

„Intuitívne používateľské rozhranie, veľmi rýchla reakcia prehliadača a široký výber z približne 20 funkcií a aplikácií sú prínosy, vďaka ktorým systém Sensus Connected Touch vyniká medzi riešeniami našich hlavných konkurentov,“

hovorí Håkan Hellman, produktový manažér spoločnosti Volvo Car Group pre informačno-zábavné systémy a konektivitu.

Vývoj systému Sensus Connected Touch nabral spád koncom roka 2011, keď spoločnosť Volvo Car Group začala zabezpečovať zdroje pre výkonnú hardvérovú platformu, ktorá by sa vyznačovala prvotriednymi funkčnými a grafickými prvkami a schopnosťou zvládnuť budúcu expanziu.

Používateľ informačného rozhrania Sensus Connected Touch má prístup k nasledovným funkciám:

  • Neobmedzené prezeranie internetového obsahu (nie je k dispozícii počas jazdy). Otvorený prehliadač podporuje program Java, HTML 5, spúšťanie animácií a pohyblivých obrázkov/filmov.
  • Prenos hudby cez internet, vrátane hudobných služieb Spotify a Deezer.
  • Internetové rozhlasové vysielanie (prostredníctvom služieb TuneIn a Live Radio) s tisíckami kanálov z celého sveta.
  • Internetové mapy a vyhľadávanie (prostredníctvom služby Google).
  • Integrovaný 3D navigačný systém pripojený k internetu s online dopravnými informáciami a výstražnými upozorneniami na nebezpečné úseky.
  • Vyhľadávač bezplatného parkovania a informácie o počasí.
  • Množstvo vlastných aj webových aplikácií. Použitím aplikácie Parrot Smart Link je možné zobraziť aplikácie z mobilného telefónu vodiča na displeji vo vozidle.
  • Internetový obchod s novými funkciami a aktualizáciami.
  • Vyhľadávač servisných miest značky Volvo, ktorý ponúkne vodičovi zoznam najbližších servisných dielní vozidiel Volvo a pomôže mu spojiť sa s tou, ktorú si vodič zvolí.

„Roadtrip je ďalšia skvelá funkcia, ktorá dokáže prostredníctvom audiosystému nahlas čítať informácie z webovej  stránky Wikipédia o zaujímavých bodoch na trase,“

dodáva Håkan Hellman.

 

Fotogaléria

Reklama