6.9 C
Bratislava
sobota, 24 februára, 2024
Reklama

Vo Frankfurte sa predstaví Kia Niro

Odporúčame

Kia včera oznámila meno svojho nového európskeho konceptu. Štúdia mestského vozidla sa predstaví prvýkrát 10. septembra na IAA vo Frankfurte a ponesie názov Kia Niro.

Kia Niro naznačuje možnú podobu budúceho vozidla segmentu B, ktorý sa svojou húževnatosťou i eleganciou skvele hodí do mestskej premávky. Zároveň s ním bude mať 10. septembra svetovú premiéru tiež nové hnacie ústrojenstvo. Voz bol navrhnutý vo frankfurtskom dizajnérskom štúdiu Kia pod vedením Gregory Guillauma, európskeho šéfdizajnéra značky.

Koncept Niro evokuje silu, dynamiku a emócie prameniace z robustnej a masívnej karosérie, ktorej nechýba elegancia. To všetko v kompaktných rozmeroch s kombináciou kontrastných materiálov, medzi ktorými nechýbajú prvky z ušľachtilej ocele.

Zámerom značky Kia bolo vytvoriť kompaktné vozidlo, ktoré by uspokojilo individualistov a náročných vodičov a ponúklo im fascinujúce prvky, ktoré nebývajú vždy asociované s menšími vozy. Nová štúdia Kia bola navrhnutá v Európe s ohľadom na európsky vkus a očakávania tunajších vodičov.

Predstavenie konceptu Niro vo Frankfurte poslúži na posúdenie reakcií potenciálnych zákazníkov pri navrhovaní budúcich sériových modelov.

Zdroj: Kia

Reklama