/
/
/
Vďaka Porsche Exclusive Manufaktur sa každý Taycan stane výnimočným vozidlom

Vďaka Porsche Exclusive Manufaktur sa každý Taycan stane výnimočným vozidlom

Reklama

Prvé plne elektrické športové vozidlo značky Porsche môže získať dôsledne ručne zostavované vysoko kvalitné komponenty a špeciálne prvky exteriéru a interiéru a tak naplno vyjadriť vkus svojho majiteľa. Medzi najväčšie lákadlá spomedzi 90 exkluzívnych prvkov, ktoré ponúka vlastná manufaktúra v Zuffenhausene, patria tri druhy balíkov výbavy Sport Design a 21-palcové disky kolies Exclusive Design s karbónovými aerodynamickými prvkami. Pozornosť pritiahnu aj LED matrix svetlomety s prvkami modrej farby Glacier Ice Blue.

S príchodom nového modelu Taycan rozšírilo svoje kapacity aj oddelenie Porsche Exclusive Manufaktur v meste Zuffenhausen. Pracovná plocha sa zväčšila o tretinu na 2 000 štvorcových metrov a pribudli štyri pracovné miesta so zdvihákmi. Vzniklo ďalších 150 štvorcových metrov skladovacích priestorov a upravila sa aj logistika vozidiel s priamym prepojením k zariadeniu na nakladanie hotových vozidiel. Do pracovného tímu pribudli noví odborníci na finálne úpravy vozidiel.

Exteriér: Svetlomety s prvkami na denné svietenie modrej farby Glacier Ice Blue

Dynamický vzhľad zlepšia tri verzie balíkov výbavy Sport Design. Odlišujú sa otvormi pre vstup vzduchu v spodnej časti predného nárazníka, tvarmi prahov a prvkami na bočnej strane difúzora. V závislosti od konkrétneho balíka výbavy sa dodávajú vo farbe vozidla, vo vysoko lesklej čiernej farbe, alebo sú vyrobené z karbónu.

LED matrix svetlomety s funkciou Dynamic Light System Plus (PDLS Plus) sa dajú v Porsche Exclusive Manufaktur objednať aj s priestorovou kruhovou grafikou v telesách svetlometov ako aj so svietiacimi prvkami denných svetlometov modrej farby Glacier Ice Blue. V ponuke sú aj 21-palcové disky kolies Exclusive Design, ktoré spájajú vynikajúce aerodynamické vlastnosti s nízkou hmotnosťou. Tieto disky kolies sú vyrobené z drveného a spekaného karbónu. Súprava týchto diskov kolies ponúka oproti porovnateľným diskom úsporu hmotnosti v rozpätí až troch kilogramov.

Športová a vysoko kvalitná atmosféra v interiéri

Balík karbónových prvkov interiéru čerpal inšpiráciu z motoršportu. Z matného karbónu sú vyrobené veľké výplne predných aj zadných dverí ako aj obklady stredovej konzoly. Balík farebných doplnkov obsahuje kontrastné prvky v interiéri vrátane obkladov predných a zadných dverí vo farbe vozidla. Športový charakter Porsche Taycan podčiarkujú aj bezpečnostné pásy dostupné vo farbách modrá Graphite Blue, hnedá Truffle Brown, béžová Lime Beige, krémová Crayon, čierna Blackberry, hnedá Merani Brown, sivá Slate Grey a červená Bordeaux Red.

Porsche Exclusive Manufaktur

Hlavným zameraním oddelenia Porsche Exclusive Manufaktur je finálna úprava sériovo vyrábaných vozidiel podľa prianí zákazníkov. Vychádza z prepojenia medzi dokonalou remeselnou zručnosťou a technológiou. Výsledkom je potom vozidlo presne podľa konkrétnych prianí zákazníka. Viac ako 30 zamestnancov oddelenia Manufaktur má prístup k mimoriadne širokej ponuke vizuálnych a technických úprav exteriéru a interiéru vozidiel. Na exteriéri sa na prianie zákazníkov upravujú svetlomety, disky kolies, motor a pohon.

V interiéri majú zákazníci na výber širokú ponuku špeciálnych farieb a vysoko kvalitných materiálov ako sú koža, karbón, hliník a elegantné drevo. Oddelenie Porsche Exclusive Manufaktur dokáže pri niektorých modeloch splniť aj požiadavky zákazníkov, ktoré nepokryjú niektoré zo 600 prvkov. Všetky úpravy spĺňajú najvyššie nároky na kvalitu, technológiu, bezpečnosť na cestách a vyhovujú všetkým medzinárodným právnym predpisom.

Okrem špeciálnych úprav vozidiel pre zákazníkov sa Porsche Exclusive Manufaktur zaoberá aj výrobou vozidiel v obmedzených množstvách ako napríklad v prípade ostatného modelu Porsche 911 Turbo S Exclusive Series. Oddelenie Manufaktur sa úpravami vozidiel priamo v závode zaoberá už od roku 1986. Tradícia výroby športových vozidiel sa na nových modeloch prenáša do budúcnosti a zároveň odkazuje na autentickú históriu značky Porsche ako aj na veľký dôraz kladený na každý detail. Oddelenie Porsche Exclusive Manufaktur a dizajnové oddelenie Style Porsche spolupracujú v rámci stratégie Heritage Design na vytváraní výnimočných vozidiel, ktoré dnešné moderné automobily dopĺňajú o výrazné a významné historické odkazy. Zámerom je dodať exkluzívnym športovým automobilom finálne úpravy, ktoré využívajú súčasnú interpretáciu dizajnových prvkov z ikonických modelov z 50-tych, 60-tych, 70-tych a 80-tych rokov.

Ďalšie informácie, filmy a foto materiál nájdete v Porsche Newsroom: newsroom.porsche.com

Hodnoty spotreby a emisií CO2 boli vypočítané podľa nového testovacieho režimu Worldwide Harmonised Light Vehicle Test Procedure (WLTP). Odvodené hodnoty NEDC musia byť dočasne uvádzané aj naďalej. Tieto hodnoty sa nedajú porovnávať s hodnotami vypočítanými na základe doteraz používaného testovacieho režimu NEDC.

Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva a elektrickej energie a o oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate z predpisu „Manuál o spotrebe paliva, elektrickej energie a emisiách CO2 nových automobilov”, dostupného bezplatne na všetkých predajných miestach a na príslušnom oddelení Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Zdroj: Porsche

Prečítať celý text

Reklama