/
/
/
V závode MINI Plant Oxford sa oslavuje: vyrobili posledné vozidlo súčasnej generácie modelu Hatch

V závode MINI Plant Oxford sa oslavuje: vyrobili posledné vozidlo súčasnej generácie modelu Hatch

Reklama

  • V závode Plant Oxford v rokoch 2006 až 2013 vznikol viac než 1 milión súčasných modelov MINI Hatch
  • Od roku 2001 bolo vyrobených celkom 1 863 289 vozidiel MINI Hatch
  • 14 % všetkých automobilov vyrobených v Spojenom kráľovstve bolo značky MINI, 14 % vyvezených vozidiel tvoria autá značky MINI
  • Začína výroba nového modelu MINI Hatch, pričom na britský trh bude uvedený na jar 2014

Po tom, čo vyvolal viac než milión úsmevov na tvárach vodičov po celom svete, sa z výrobnej linky závodu Plant Oxford porúčal posledný kus doterajšej formy modelu MINI.

Aj keď práce na vydaní nového MINI Hatch už naplno bežia, zamestnanci historického domova značky v meste Oxfordshire si našli chvíľu, aby oslávili svoj úspech spojený s vozidlom, ktoré hralo a hrá jednu z kľúčových úloh pre prekvitajúci globálny rast značky MINI.

1 041 412 kusov teraz už ukončeného modelu MINI vzniklo práve v tomto špičkovom modernom závode, ktorý od roku 2001 vyprodukoval viac než 2,4 milióna vozidiel MINI. 14 % všetkých automobilov vyrobených v Spojenom kráľovstve nesie značku MINI, pričom je značka MINI zároveň zodpovedná aj za 14 % všetkých áut, ktoré sa v roku 2012 z krajiny vyviezli.

V čase svojho uvedenia v roku 2006 sa práve odchádzajúci MINI Hatch podieľal na predstavení turbomotorov a zdokonaleného zavesenia kolies, ktoré upevnili renomé značky MINI pre jej vzrušujúcu dynamiku jazdy. Vďaka zavedeniu súboru technológií s označením MINIMALISM zákazníkom navyše ponúkol nielen hospodárnejšiu spotrebu, ale aj o to väčší výkon. Prvýkrát sa predstavila aj aplikácia MINI Connected stanovujúca nové štandardy pre informačno-zábavné systémy a možnosti prepojenia vo svojom segmente. Tento model zároveň ešte rozšíril výnimočný a jedinečný program spoločnosti MINI na prispôsobenie a personalizáciu vozidiel – od zákazkových úprav strechy až po farebné svety interiérov, ktoré sa stali synonymom značky MINI.

Nový model MINI Hatch sa má na trhu v Spojenom kráľovstve predstaviť na jar 2014. Osobite povedomý, no v každom ohľade zreteľne sviežejší a dokonalejší – nový MINI Hatch oplýva výrazne vylepšenými technológiami, efektivitou motora a uplatnením výkonu, ako aj dynamikou jazdy, kvalitou a, v neposlednom rade, personalizáciou.

Zdroj: BMW Group

Prečítať celý text

Reklama