6.9 C
Bratislava
piatok, 9 júna, 2023
Reklama

V novej rodine kabrioletov vyniká Mercedes-AMG C 43 4MATIC

Odporúčame

Ženevský autosalón sa stal miestom premiéry hneď dvoch výkonných modelov Triedy C značky Mercedes-AMG: kabrioletu a kupé C 43 4MATIC. Prvý reprezentant novej triedy kabrioletov rovnako ako kupé vyžíva motor V6 biturbo 3,0 litra (270 kW/367 k; 520 Nm), rýchlo radiacu automatickú prevodovku 9G-TRONIC a sériový pohon všetkých kolies AMG Performance 4MATIC.

„Portfólio produktov AMG bude razantne rásť ďalej aj tento rok. Svet modelov Driving Performance je pritom rozmanitý ako nikdy predtým. Naďalej udržiavame tempo v rozširovaní našej novej produktovej línie a kabrioletom C 43 4MATIC ponúkame ďalšiu alternatívu, s cieľom umožniť mladšej cieľovej skupine vstup do fascinujúceho sveta AMG,“ objasňuje Tobias Moers, riaditeľ spoločnosti Mercedes-AMG.

Nový kabriolet Mercedes-AMG C 43 4MATIC zrýchli z nuly na 100 km/h za 4,8 sekundy, vykazuje normovanú spotrebu 8,4 – 8,3 l/100 km a rýchlosť má elektronicky ohraničenú na 250 km/h. Agilnú jazdu novinky podporuje športový podvozok AMG RIDE CONTROL s adaptívnym tlmením nastaviteľným v troch stupňoch a s voľbou režimu tlačidlom, prevzatý z modelu Mercedes-AMG C 63. Výkonnému kabrioletu nechýba ani prepínač pre dynamický, individuálne voliteľný jazdný zážitok s piatimi jazdnými programami AMG DYNAMIC SELECT a parametrizáciou špecifickou pre AMG.

Mercedes-AMG C 43 4MATIC dostal typický AMG dizajn so spojlerom predného a zadného nárazníka a so špeciálnymi koncovými rúrami výfuku, diamantovú masku chladiča s pochrómovanými výstupmi a lamelou vo vysokolesklej čiernej farbe. Výnimočnosť vozidla okrem iného dotvárajú vysokolesklé (čierny lak) leštené disky AMG z ľahkej zliatiny s 5-lúčovým dizajnom. Interiér ozvláštňuje združený prístroj AMG s dizajnom šachovnicovej zástavy so stupnicou do 280 km/h a s hlavnou ponukou AMG, multifunkčný športový volant v koži, v oblasti uchopenia s hlbokým reliéfom, dole sploštený, s červenými kontrastnými ozdobnými švami a čalúnenie z imitácie kože ARTICO/mikrovlákna DINAMICA čierna so športovým vzorom a červenými ozdobnými švami.

Vo vozidle je plnoautomatická celoročná látková sklápacia strecha spĺňajúca najvyššie požiadavky na teplotný a hlukový komfort, ktorá sa dokáže otvoriť a zatvoriť za zhruba iba 20 sekúnd do rýchlosti 50 km/h. Na želanie je k dispozícii plnoautomatická viacvrstvová látková protihluková sklápacia strecha (na výber čierna, tmavomodrá, hnedá alebo tmavočervená) so zvýšeným teplotným a hlukovým komfortom.

Zdroj: Mercedes-Benz

Reklama