/
/
/
V marci príde nový Mercedes-Benz S 65 AMG

V marci príde nový Mercedes-Benz S 65 AMG

Reklama

Dvanásť valcov, preplňovanie dvoma turbodúchadlami (každé pre šesť valcov), výkon 463 kW (630 k) a krútiaci moment 1 000 newtonmetrov – nový Mercedes-Benz S 65 AMG ako najvýkonnejšie vozidlo v segmente hospodárskej súťaže posúva obzory. Mimoriadne jazdné výkony a suverénna dynamika – je za tým 6,0-litrový motor V12 AMG biturbo. Vďaka zníženiu spotreby paliva a splneniu emisnej normy EU 6 je nový sedan V12 pripravený na budúcnosť. Športový podvozok AMG na báze MAGIC BODY CONTROL, ktorý je sériovo vybavený systémom ROAD SURFACE SCAN, je prvý podvozok na svete, ktorý vidí. Najvyššia exkluzívnosť dizajnu a výbavy sú pre S 65 AMG samozrejmosťou. Dvoma novinkami, projekčným displejom a dotykovým panelom, sa podarilo ešte viac zvýšiť komfort a bezpečnosť.

Mercedes-Benz S 65 AMG je jediný výkonnostne špičkový automobil s dvanásťvalcovým agregátom nemeckého prémiového výrobcu – a to s tradíciou: V roku 2003 debutovala prvá generácia S 65 AMG, druhá generácia bola vyrábaná v rokoch 2006 až 2013.

Tobias Moers, predseda obchodného vedenia Mercedes-AMG GmbH:

Krátko po úspešnom uvedení S 63 AMG na trh predstavujeme nový S 65 AMG. Najvyššia exkluzívnosť a nezameniteľná dynamika zabezpečujú vysoký potenciál fascinácie. Treťou generáciou S 65 AMG ponúkame našim verným a náročným zákazníkom V12 jedinečný výkonnostne špičkový automobil.

6,0-litrový motor V12 AMG s dvoma turbodúchadlami vyvinie 463 kW (630 k) a dosiahne maximálny krútiaci moment 1 000 newtonmetrov – týmito údajmi predstihuje S 65 AMG všetky ostatné vozidlá vo svojom segmente. Jazdné výkony potvrdzujú túto prevahu: S 65 AMG zrýchli z nuly na 100 km/h za 4,3 sekundy, maximálna rýchlosť predstavuje 250 km/h (elektronicky obmedzená). Medzi silné stránky dvanásťvalca s dvoma turbodúchadlami z dielne Mercedes-AMG patria bezproblémové zrýchlenie vo všetkých rýchlostných oblastiach a kultivovaný chod motora s výrazným zvukom, typickým pre AMG V12. S 65 AMG svojim suverénnym a štýlovým výkonom jednoducho vyrazí dych.

V porovnaní s predchodcom sa podarilo znížiť celkovú spotrebu o 2,4 litra na 100 kilometrov (NEFZ). S celkovou spotrebou paliva 11,9 litra na 100 kilometrov (NEFZ) je nový S 65 AMG v prepočte na výkon a krútiaci moment najúspornejším výkonnostne špičkovým sedanom s motorom V12 na svete. Špičkový dvanásťvalec už teraz spĺňa emisnú normu EU 6, ktorá bude záväzná až od roku 2015.

Hlavné charakteristiky 6,0-litrového motora V12 AMG s dvoma turbodúchadlami:

 • preplňovanie dvoma turbo dúchadlami (každé pre jeden rad valcov)
 • hliníková kľuková skriňa
 • kovaný kľukový hriadeľ z vysokokvalitnej legovanej ocele
 • viac iskrové zapaľovanie s dvanástimi dvojsviečkovými zapaľovacími cievkami
 • chladenie plniaceho vzduchu vzduchom a vodou s nízkoteplotným okruhom
 • riadenie generátora
 • funkcia ECO štart – stop

Exkluzívny kryt motora z uhlíkových vláken a plaketou AMG

Kto otvorí kapotu motora, uvidí exkluzívny kryt motora z uhlíkových vlákien a hliníka – je to ďalšie synonymum výnimočného postavenia 6,0-litrového motora V12 AMG s dvoma turbodúchadlami. Dve logá AMG vľavo a vpravo a v strede umiestnená hviezda mercedes sa natrvalo vryjú do pamäti. Dvanásťvalcový motor sa montuje ručne v manufaktúre AMG na výrobu motorov za dodržiavania najprísnejších štandardov kvality v duchu filozofie „jeden technik, jeden motor“. Plaketa AMG na motore s podpisom technika pod hviezdou mercedes nielen potvrdzuje najvyššiu presnosť a kvalitu výroby, typické pre AMG, ale zároveň jednoznačne poukazuje na neporovnateľnú DNA tuningovej značky Mercedes-Benz.

AMG SPEEDSHIFT PLUS 7G-TRONIC

Rovnako ako na špičkovom výkonnom roadstri SL 65 AMG, AMG kombinuje 6,0-litrový motor V12 s dvoma turbodúchadlami s prevodovkou AMG SPEEDSHIFT PLUS 7G TRONIC. Inak ako v prípade priameho predchodcu S 65 AMG, v ktorom bola použitá päťstupňová automatická prevodovka AMG SPEEDSHIFT, sedemstupňová automatická prevodovka svojim veľkým rozpätím prevodových pomerov umožňuje výrazne nižšiu úroveň otáčok. To významne prispieva k zníženiu spotreby paliva. Menič Fuel Economy, ložiská so zníženým trením a riadenie teploty oleja prevodovky znovu výrazne zvyšujú efektívnosť prenosu sily.

Prevodovka AMG SPEEDSHIFT PLUS 7G TRONIC má tri individuálne jazdné programy, ktoré možno voliť stlačením tlačidla na stredovej konzole: Controlled Efficiency (C), Sport (S) a Manual (M). V režimoch S a M sú v popredí športové vlastnosti: najvyššiu emotívnosť a citeľnú dynamiku prináša krátkodobé a presne stanovené vypnutie zapaľovania a vstrekovania pri radení smerom hore pod plným zaťažením; to umožňuje kratšiu dobu preradenia a procesy radenia sú akusticky emotívnejšie. V jazdnom programe C je vždy aktívna funkcia ECO štart – stop.

Lítiovo-iónový akumulátor ušetrí viac ako 20 kilogramov hmotnosti

Rovnako ako v S 63 AMG je v S 65 AMG použitý lítiovo-iónový akumulátor. V porovnaní so zvyčajnou koncepciou akumulátora ponúka inovatívna technológia množstvo výhod: S kapacitou 78 Ah nahrádza lítiovo-iónový akumulátor tak štartovací, ako aj pomocný akumulátor – výsledkom je úspora hmotnosti viac ako 20 kilogramov. Výkonný akumulátor je pomerne necitlivý na chlad a má kompaktné rozmery. S 63 AMG a S 65 AMG sú prvé veľkosériové vozidlá na svete s takouto koncepciou akumulátora.

Športový podvozok AMG s MAGIC BODY CONTROL

S 65 AMG je sériovo vybavený športovým podvozkom AMG na báze systému MAGIC BODY CONTROL. Ako prvé auto na svete dokáže nová trieda S dopredu rozpoznať zvlnenú vozovku. Ak systém ROAD SURFACE SCAN pomocou stereokamery zistí takéto nerovnosti, systém MAGIC BODY CONTROL zavčasu pripraví podvozok na túto situáciu. Na osobné nastavenie podvozka sú na výber oba režimy podvozku „Comfort“ a „Sport“. Elastokinematika na prednej náprave so štvorprvkovým zavesením kolies a zadná náprava s nezávislým zavesením kolies, špecifická pre AMG, zabezpečuje vo všeobecnosti vyššiu priamosť pri dynamickom spôsobe jazdy – športový podvozok AMG na báze MAGIC BODY CONTROL napriek tomu poskytuje pohodlie pri cestovaní na dlhé vzdialenosti už príslovečné pre mercedesy.

S 65 AMG je sériovo vybavený asistentom ESP® na dynamický prejazd zákrutami. Cielené pribrzdenie zadného kolesa na vnútornej strane zákruty vyvolá definované natočenia vozidla okolo zvislej osi a zabezpečí vyššiu agilnosť pri dynamickom prejazde zákrutou; čím sa zabráni rušivému nedotáčaniu pri zatáčaní.

Športové parametrické riadenie AMG s variabilným účinkom posilňovača

Dokonalým doplnkom je elektromechanické športové parametrické riadenie AMG s variabilným účinkom posilňovača: To výrazne zlepšuje ovládateľnosť a agilnosť vozidla, pri zachovaní bezpečnosti jazdy vysokou rýchlosťou. V režime podvozku „Comfort“ reaguje športové parametrické riadenie AMG komfortnejšie, čiže s vyšším podporným účinkom posilňovača. V režime podvozku „Sport“ zasa vodič pocíti športovo tuhý podporný účinok posilňovača riadenia. Pevne naprogramované charakteristiky pre podporný účinok posilňovača zlepšujú odozvu z vozovky a presnosť riadenia.

Dôslednejšia ľahká konštrukcia diskov AMG z ľahkej zliatiny

Na S 65 AMG boli prvý raz použité výlučne kované disky AMG z ľahkej zliatiny. Tento druh konštrukcie umožňuje úsporu hmotnosti pri súčasnom zvýšení pevnosti. Z toho vyplýva zníženie neodpružených hmotností, čo zlepšuje ovládateľnosť a dynamické vlastnosti pružiacich a tlmiacich prvkov. Sériovo je S 65 AMG vybavený diskami AMG z ľahkej zliatiny s mnoholúčovým dizajnom, keramickými granulami vyleštenými do vysokého lesku s rozmermi 8,5 x 20 vpredu a 9,5 x 20 vzadu s pneumatikami 255/40 R 20 resp. 285/35 R 20.

Disky z ľahkej zliatiny s mnoholúčovým dizajnom možno považovať za novú interpretáciu klasických vypletaných kolies z 30.tych rokov minulého storočia – aké boli použité napríklad na legendárnom vozidle snov mercedes 540 K. Exkluzívne kované disky S 65 AMG fascinujú svojim nezvyčajným dizajnom: Každý zo 16 lúčov je skrútený, čím sa svetelné hrany zbiehajú do stredu náboja. Výsledný efekt je ten, že koleso pôsobí vizuálne ešte väčšie. Ďalším detailom vysokej kvality je skrutkovaný a plne integrovaný kovaný kryt kolesových skrutiek. Jeho tvar pripomína centrálny záver, reminiscenciu na motoristický šport. A tento dizajn umožňuje vidieť vysokovýkonné brzdy AMG.

Nenapodobiteľne vysokokvalitný dojem kovaných diskov AMG má svoj pôvod v náročnom finišovacom procese: po prvom procese leštenia sú disky z ľahkej zliatiny brúsené manuálne. Dva procesy leštenia s odlišnými brúsnymi granulami zabezpečia požadovaný hĺbkový lesk. Po procese čistenia nasleduje konečná úprava vrátane zapečatenia čírym lakom.

Ako alternatívna výbava na želanie sú k dispozícii ďalšie tri dizajny kovaných diskov AMG rovnakých rozmerov. Variant v 10-lúčovom dizajne je buď nalakovaný titánovou sivou farbou a leštený alebo matnou čiernou farbou s lešteným lemom ráfika – a je tiež vybavený skrutkovaným, plne integrovaným krytom kolesových skrutiek z kovaného kovu. Alternatívne si možno vybrať kované disky AMG v dizajne 5 zdvojených lúčov, nalakované titánovou sivou farbou a leštené s čiernym krytom kolesových skrutiek.

Vysokovýkonné keramické kompozitné brzdy AMG na želanie

Najkratšie brzdné dráhy a spontánne spomalenie sú samozrejmosťou pre každý výkonnostne špičkový automobil AMG. Tak je to aj v prípade S 65 AMG, ktorý je vybavený odľahčenými vysokovýkonnými brzdami AMG. Na želanie sú k dispozícii aj vysokovýkonné keramicko-karbónovébrzdy AMG. Hmotnosť znížená o viac ako 20 percent znižuje neodpružené hmotnosti a zvyšuje dynamiku, agilnosť a komfort jazdy. Okrem toho sa vyznačujú vyššou životnosťou, vyššou odolnosťou voči korózii a lepšou termickou stabilitou. Vysokovýkonné keramicko-karbónové brzdy AMG poznať podľa predných brzdových kotúčov s priemerom 420 milimetrov a loga „AMG Carbon Ceramic“ na špeciálne nalakovaných brzdových strmeňoch.

Dizajn: dynamika a exkluzívnosť sa spájajú do dráždivých kriviek

S 65 AMG má výnimočné postavenie nielen pre svoje technológie, ale aj pre svoj dizajn. Zmyselná čistota kriviek s klasickou architektúrou a plynulou siluetou, typická pre Mercedes-Benz, sa spája s výraznými špecifickými prvkami AMG. Luxusný a zdôrazňujúci svoj status, atletický a exkluzívny, dynamický a reprezentatívny – S 65 AMG priťahuje na seba všetky pohľady a demonštruje sebavedomú prítomnosť. Veľká, vzpriamená a výrazne trojdimenzionálne navrhnutá maska chladiča V12 so svojimi šiestimi dvojitými lamelami vo farbe chrómu s vysokým leskom zdôrazňuje osobitné postavenie. Pútavo s ňou kontrastuje spojler predného nárazníka s troma veľkými otvormi na prívod chladiaceho vzduchu. Čelná partia vytvára štylizované písmeno A, typické pre vozidlá AMG a zdôrazňuje atletickú exkluzívnosť S 65 AMG.

Pochrómovaný povrch s vysokým leskom – tento dizajnový prvok pôsobí na S 65 AMG exkluzívne. Vysokú pozornosť, najmä v kombinácii s tmavými odtieňmi laku, vzbudzujú mriežky a krídelká (prvky na usmernenie vzduchu) na bočných otvoroch na nasávanie vzduchu. Trojdimenzionálne tvarovaný predný rozdeľovač prúdenia vo farbe chrómu s vysokým leskom znižuje vztlak na prednej náprave, štrbina nad rozdeľovačom prúdenia zabezpečuje efektívny prívod vzduchu do chladiča motorového oleja, umiestneného za ním. Vo farbe chrómu s vysokým leskom sú vyhotovené aj vložky bočných krytov prahov a ozdobný prvok čiernej vložky difúzora s vysokým leskom vzadu. Zákazníci, ktorí kladú dôraz na nepreháňanie, budú mať na želanie mriežky a krídelká na usmernenie vzduchu v čiernej farbe s vysokým leskom.

Medzi ďalšie exkluzívne dizajnové znaky patria nápisy „V12 BITURBO“ na blatníkoch a označenie typu „S 65 AMG“ na zadnej kapote – oba vyhotovené podľa novej, modernej typografie. Športová výfuková sústava AMG s dvoma pochrómovanými, samostatnými dvojitými koncovkami fascinuje vizuálne aj akusticky.

Fascinujúca výbava a najvyššia kvalita v interiéri

Exkluzívnosť a luxus, kombinované s výrazne športovými dizajnovými prvkami – interiér S 65 AMG fascinuje nezvyčajnou atmosférou, najvyššou akosťou materiálov a vyberanou kvalitou. Dominuje mu čalúnenie v koži napa Exklusiv s grafickým motívom v exkluzívnom kosoštvorcovom dizajne. Osobitnosťou je takzvaná selektívna perforácia v koženom vankúši športových sedadiel AMG: Všade tam, kde prebiehajú kontrastné ozdobné stehy, je koža napa cielene bez perforácie. Výsledkom je mimoriadne čistý priebeh stehov a jedinečný vzhľad vysokej kvality. Súčasťou balíka Exklusiv sú aj čalúnenie stropu v koži napa, prístrojová doska potiahnutá kožou, stredové výplne dverí s kosoštvorcovým dizajnom, stropné držadlá potiahnuté kožou, ďalšie drevené ozdobné prvky a prahové lišty AMG z ušľachtilej ocele osvetlené bielym svetlom. V prípade čalúnenia v koži napa Exklusiv si záujemca môže vybrať z farieb čierna, hodvábna béžová/hnedá espresso, orechová hnedá/čierna, porcelánová/čierna a krištáľová sivá/mušľová sivá.

Exkluzívne vyvinuté športové sedadlá AMG zabezpečujú optimálne pohodlie pri cestovaní na dlhé vzdialenosti. Elektrické nastavovanie, pamäťová funkcia, vyhrievanie a klimatizovanie sedadiel sú sériové. To však nie je všetko: Sedacie plochy a chrbtové operadlá s novými obrysovými líniami zlepšujú bočné držanie v rýchlo prechádzaných zákrutách. Plakety AMG vysokej hodnoty na všetkých štyroch operadlách sú sériové, reliéfne erby AMG možno nájsť na prednej a – v prípade samostatných sedadiel v zadnej časti – aj na zadnej stredovej konzole. Ďalšie erby AMG sú na ozdobných prvkoch na zadnej strane operadiel.

Športový volant AMG s dvojramenným dizajnom umožňuje dokonalú kontrolu nad vozidlom. Veniec volantu s výraznými obrysovými čiarami je potiahnutý kožou napa, v oblasti uchopenia je koža perforovaná. Na kryte volantu je charakteristický nápis AMG. Hliníkové radiace páčky umožňujú manuálnu voľbu prevodových stupňov. Napravo od športového volantu AMG sú medzi vetracími dýzami umiestnené analógové hodiny vysokej hodnoty v dizajne IWC: majú trojdimenzionálne, frézované kovové ručičky a na ciferníku aplikácie z pravého kovu. Pochrómované zaisťovacie kolíky na dverách vysokej hodnoty s logom AMG završujú vyberaný interiér S 65 AMG.

Združený prístroj AMG s animovanými okrúhlymi prístrojmi

Združený prístroj AMG s dvoma animovanými okrúhlymi prístrojmi sa zobrazuje na farebnom displeji TFT s vysokým rozlíšením. Typickým vzhľadom AMG sa vyznačuje nielen špecifická grafika písma AMG a ručičky v kombinácii farieb červená/strieborná, ale aj logo AMG v tachometri so stupnicou siahajúcou až po 360 km/h (vľavo) a nápis V12 BITURBO v otáčkomere (vpravo). Animované štartovacie zobrazenie AMG sa zobrazuje na pravom displeji. V hlavnej ponuke AMG sa v hornej časti displeja nachádza digitálny ukazovateľ rýchlosti a stály ukazovateľ zaradeného rýchlostného stupňa. V jazdnom programe manuálneho radenia sa krátko pred dosiahnutím konca dovolených otáčok zobrazí aj výzva na preradenie na vyšší stupeň. Dva ďalšie okrúhle prístroje informujú o teplote motorového a prevodového oleja, ak vodič v ponuke AMG zvolí položku Warm Up (zohriatie). V časti Set Up sa zobrazuje režim prevodovky a podvozka, ako aj aktivovaný režim ESP®. Animovaný obrázok S 65 AMG na displeji TFT medzi tachometrom a otáčkomerom poskytuje vodičovi vizuálnu spätnú väzbu.

Projekčný displej zvyšuje komfort a bezpečnosť

S 65 AMG má v sériovej výbave dve inovatívne novinky: projekčný displej a dotykové pole. V prípade projekčného displeja sa dôležité informácie ako rýchlosť vozidla, obmedzenia rýchlosti, navigačné pokyny, dopravné značky a upozornenia systému DISTRONIC PLUS premietajú na čelné sklo. Virtuálny, farebný obraz s veľkosťou 21 x 7 centimetrov akoby sa vznášal nad kapotou motora vo vzdialenosti približne dva metre. Projekčný displej je tak dokonale v zornom poli vodiča: dokáže zaznamenať relevantné informácie bez toho, aby musel odvrátiť zrak od dopravného diania. Okrem toho sa digitálne zobrazujú rýchlosť vozidla, otáčky motora a aktuálny rýchlostný stupeň. V jazdnom programe manuálneho radenia sa na čelné sklo premietajú farebný stĺpcový indikátor preradenia na vyšší stupeň a možné stupne pre manuálne preradenie.

Jas kontrastného obrázka sa automaticky prispôsobí jasu okolia. Vodič si však môže jas nastaviť aj individuálne. Výšku polohy obrazu projekčného displeja na čelnom skle možno upraviť a uložiť ju pomocou pamäťovej funkcie.

Inovatívne dotykové pole značne uľahčuje obsluhu

Nový, inovatívny dotykový panel z dielne Mercedes-Benz značne uľahčuje obsluhu rádia, telefónu a navigácie. Dotykový panel umožňuje, na rozdiel od zvyčajných systémov, obsluhu všetkých funkcií informačného a zábavného systému. Ovládacia plocha veľká približne 6,5 x 4,5 centimetrov je integrovaná do opierky dlane s krytom klávesnice. Obsluha dotykového panela je rovnaká, ako ju poznáme zo smartfónov a tabletov: Systém rozpoznáva pohyby jedným prstom a dvoma prstami, stieracie pohyby a pohyby na zmenu priblíženia intuitívnym oddialením a priblížením prstov. Okrem toho možno prstom písať písmená, čísla a špeciálne znaky. Systém pritom podporuje každý z jazykov dostupných v COMAND Online. Dotykový panel je vyhotovený s kvalitnými povrchmi vo farbách čierna s vysokým leskom a strieborná Silver shadow.

Ovládacia plocha nového dotykového panela z materiálu odolného voči poškrabaniu je súčasťou opierky ruky centrálnej ovládacej jednotky, čo umožňuje bezpečné a komfortné zadávanie. Za dotykovým panelom sú usporiadané tri tlačidlá citlivé na dotyk, pomocou ktorých možno rýchlo a priamo ovládať dôležité funkcie: funkcia späť, ponuka obľúbených položiek, stručná ponuka audio. Pri dotyku ovládacej plochy dotykového poľa a tlačidiel systém potvrdí dotyk hmatovou spätnou väzbou. Medzi ďalšie špičkové funkcie patrí nový systém snímania opierky dlane: vyhodnocovaním signálu trojdimenzionálneho snímača systém zisťuje, či dlaň iba spočíva na opierke dlane alebo obsluha skutočne zadáva povely jedným alebo dvoma prstami. Tým sa zabráni neúmyselnému ovládaniu a zvýši sa tak spoľahlivosť obsluhy. Vodič si vždy môže vybrať obľúbený spôsob obsluhy: alternatívne k dotykovému panelu má na obsluhu rádia, telefónu a navigácie k dispozícii aj ovládač systému COMAND a systém ovládania hlasom LINGUATRONIC.

Ďalšia sériová výbava S 65 AMG (výber):

 • balík AIR-BALANCE
 • rohože AMG s vysokým vlasom, s lemovaním v koži napa a plaketou AMG z pravého kovu
 • športová sústava pedálov AMG z brúsenej ušľachtilej ocele s gumovými nopkami
 • náladové osvetlenie
 • ATTENTION ASSIST
 • ozvučovací systém Burmester®-High-End s priestorovým zvukom
 • balík vodiča
 • COMAND Online
 • balík Exklusiv
 • balík jazdných asistenčných systémov Plus
 • balík KEYLESS-GO
 • komfortná telefónia
 • reproduktory s technológiou zosilnenia basov v prednej časti, 10-krát
 • systém Intelligent Light System s LED
 • MAGIC VISION CONTROL
 • multimediálne rozhranie
 • metalíza
 • posuvná panoramatická strecha
 • parkovací balík
 • PRE-SAFE® PLUS
 • výstražný systém na indikáciu zníženia tlaku v pneumatikách
 • elektricky nastaviteľné sedadlá vzadu
 • balík komfortných sedadiel vrátane masážnej funkcie ENERGIZING
 • SPLITVIEW
 • balík ochrany proti slnku
 • balík ozdobných prvkov Exklusiv

Na individualizáciu je na výber výbava na želanie z AMG Performance Studio (výber):

 • exteriérový balík AMG Carbon
 • vysokovýkonná keramicko-karbónová brzdová sústava AMG
 • volant AMG Performance v kombinácii koža napa/DINAMICA čierna
 • ozdobné prvky AMG, uhlíkové vlákna/klavírový lak čierne
 • brzdové strmene s červeným lakom

Ďalšia výbava na želanie (výber):

 • 360-stupňová kamera
 • biznis telefónia v zadnej časti
 • balíky výbavy designo
 • riaditeľské sedadlo
 • zadná časť prvej triedy
 • individuálna zábava v zadnej časti
 • sklápacie stolíky v zadnej časti
 • balík tepelného komfortu

Filozofia Intelligent Drive: nové obzory bezpečnosti

S 65 AMG posúva obzory aj v oblasti aktívnej a pasívnej bezpečnosti: čo sa pred desiatimi rokmi začalo s PRE-SAFE® a pokračovalo s DISTRONIC PLUS, vyústilo v súčasnosti do novej dimenzie automobilizmu. Komfort a bezpečnosť sa navzájom zlučujú. Mercedes-Benz to nazýva Intelligent Drive. Nové systémy robia novú triedu S ešte komfortnejšou a ešte bezpečnejšou:

 • balík PRE-SAFE® pre zadnú časť
 • asistent nočného videnia Plus

Svetová premiéra v novembri, uvedenie na trh v roku 2014

Rovnako ako jeho predchodca je nový S 65 AMG dodávaný výlučne s dlhým rázvorom. Sedan AMG V12 oslávi svoju dvojnásobnú svetovú premiéru súčasne na autosalóne Los Angeles International Auto Show a na Tokyo Motor Show (obe sa konajú od 20. novembra do 1. decembra 2013). Uvedenie na trh sa začne v marci 2014.

Zdroj: Mercedes-Benz

Prečítať celý text

Reklama