6.9 C
Bratislava
pondelok, 5 júna, 2023
Reklama

V lete čaká GLE kupé premiéra v kinách aj na cestách

Odporúčame

Mnohé vozidlá značky Mercedes-Benz prichádzajú na scénu, keď sa dinosaury vracajú do kín. 22 rokov po originálnom filme produkuje Steven Spielberg dlho očakávané pokračovanie úspešnej trilógie „Jurského parku“ – „Jurský svet“. Pri svojich dobrodružstvách v džungli „Jurského sveta“ sa obaja hlavní predstavitelia Chris Pratt a Bryce Dallas Howard spoliehajú na terénne schopnosti rôznych vozidiel značky Mercedes-Benz – predovšetkým nové GLE kupé, ktoré sa po prvýkrát predstaví v sériovom dizajne.

Nový akčný dobrodružný film vznikol v réžii Colina Trevorrowa podľa filmového scenára, ktorý napísal spoločne s Derekom Connollym. Do tímu producentov patria Frank Marshall a Patrick Crowley. Universal Pictures prinesie „Jurský svet“ do kín 11. júna 2015 vo formáte 3D. Prostredníctvom nového filmu pokračujú Universal Pictures a Mercedes-Benz vo svojom dlhodobom partnerstve. Táto spolupráca sa začala v roku 1997 druhým filmom „Jurský park: Stratený svet“, v ktorom oslavovala svoju premiéru Trieda M. GLE kupé je už druhé vozidlo značky Mercedes-Benz, ktoré sa najprv predstaví ako filmová hviezda v Jurskom dobrodružstve ešte pred jeho premiérou na cestách.

Jurassic World
Mercedes-Benz GLE kupé

„Tešíme sa, že s našimi vozidlami môžeme podporiť nový akčný a dobrodružný film,“ hovorí Dr. Jens Thiemer, vedúci marketingovej komunikácie divízie Mercedes-Benz Cars. „Rozmanitosť našich modelov SUV sa perfektne hodí na rôzne požiadavky v ‚Jurskom svete‘ – predovšetkým nová ikona, GLE kupé.“

Najmä nové GLE kupé sa predstavuje vo svojom najlepšom svetle. Presne s uvedením na trh v polovici roka 2015 sa vo filme predstaví prvý, špeciálne pre nakrúcanie ručne vyrobený prototyp nového SUV. Model GLE 450 AMG kupé presviedča na bielom plátne v dynamických scénach v teréne pred tropickou kulisou sveta dinosaurov. Počas nakrúcania, ktoré sa začalo jeden a pol roka pred uvedením vozidla na trh, boli potrebné mimoriadne bezpečnostné opatrenia. Na vzdialených miestach nakrúcania na havajských ostrovoch Oahu a Kaua’i, ako aj v areáli NASA v New Orleans bolo nevyhnutné ochrániť nové SUV pred fotografmi.

„Odhaliť nové GLE kupé v ‚Jurskom svete‘ je logický krok, pretože pokračujeme v spolupráci so značkou Mercedes-Benz,“ hovorí producent Frank Marshall. „Publikum zistí, že vozidlá, ktoré sme vybrali pre film, sú perfektné dopravné prostriedky v medzinárodnom tematickom parku, ktorý sme vytvorili v ‚Jurskom svete‘.“

Okrem uvedenia vozidiel na trh sa súčasne so štartom v kinách plánuje rozsiahly balík propagačných akcií.

Mercedes-Benz GLE kupé
Mercedes-Benz GLE kupé

O Universal Pictures

Spoločnosť Universal Pictures je súčasťou spoločnosti Universal Studios, ktoré patria k spoločnosti NBCUniversal. NBCUniversal je jedna z vedúcich mediálnych spoločností vo vývoji, produkcii a marketingu zábavy, noviniek a informácií pre globálne publikum. NBCUniversal vlastní a prevádzkuje množstvo spravodajských a zábavných sietí, vedúce filmové štúdio, významné televízne produkčné spoločnosti, vedúcu televíznu skupinu a svetoznáme tematické parky. NBCUniversal je dcérska spoločnosť Comcast Corporation.

Zdroj: Mercedes-Benz

 

Reklama