/
/
/
Uvedenie SUV GLA v marci 2014 ozvláštni exkluzívny Edition 1

Uvedenie SUV GLA v marci 2014 ozvláštni exkluzívny Edition 1

Reklama

Po úspešnej svetovej premiére triedy GLA na autosalóne vo Frankfurte už množstvo zákazníkov túžobne čaká na toto kompaktné SUV. Teraz sa ich radostné očakávanie ešte vystupňuje. Pretože pri príležitosti uvedenia na trh v marci 2014 bude dostupný aj exkluzívny model Edition 1. Bude sa dať objednať od konca novembra a dostupný bude približne rok od uvedenia na trh.

Novou triedou GLA otvárame pre značku Mercedes-Benz segment kompaktných SUV,

hovorí Ola Källenius, člen predstavenstva Mercedes-Benz Cars zodpovedný za odbyt.

S triedou GLA rozširujeme rozsiahlu ponuku SUV značky Mercedes Benz o dodatočný emocionálny variant, ktorým by sme chceli pre našu značku získať množstvo nových zákazníkov. Úplne mimoriadny podnet k uvedeniu na trh ponúka náš exkluzívny model Edition 1.

Model Edition 1 triedy GLA presviedča zvnútra aj zvonka exkluzívnymi detailmi. Exteriér je založený na línii Urban s vizuálnou ochranou proti podbehnutiu a pozdĺžnym držiakom na strešný nosič v chróme. Ďalšími pozoruhodnosťami sú bixenónové svetlomety, 19-palcové čierne leštené disky z ľahkej zliatiny AMG, čierna lamela masky chladiča s pochrómovanými vložkami, čierno lakované vonkajšie zrkadlá, čierne ozdobné spodné lišty okien a tmavo tónované sklo od druhého stĺpika. Model Edition 1 je dostupný výlučne s lakmi cirusová biela, orientálna hnedá metalíza, horská sivá metalíza a horská sivá designo magno (od jesene 2014). Špeciálny model sa dá rozoznať podľa nápisu Edition 1 na predných blatníkoch.

Prednosťou je interiér DESERT DUST, ku ktorému patria

  • sedadlá v koži orechová hnedá a látke Alvorada s výraznými mokasínovými stehmi, dostupné len vo variante Edition 1
  • multifunkčný športový volant v koži s trojramenným dizajnom, perforáciou v oblasti uchopenia, dolu sploštený
  • športová sústava pedálov z brúsenej ušľachtilej ocele s gumovými nopkami
  • ozdobný prvok z hliníka s trapézovým výbrusom
  • vzduchové výstupné dýzy s prstencom a krížom v striebornom chróme
  • veko odkladacieho priečinka v stredovej konzole
  • rohože z kordu s ozdobnými stehmi vo farbe výbavy
  • čierny strop a
  • balík osvetlenia a videnia (náladové osvetlenie jednofarebné; osvetlenie odkladacieho priečinka v stredovej konzole; osvetlené zrkadlá v clonách proti slnku pre vodiča a spolujazdca; prahové lišty vpredu osvetlené s nápisom Mercedes; osvetlenie priestoru na nohy vpredu aj vzadu; vnútorné zrkadlo s prídavným osvetlením; osvetlenie vzadu s integrovanými svietidlami na čítanie; stierače svetlometov s dažďovým snímačom, osvetlenie pri vystupovaní a výstražné svietidlo na dverách vodiča a spolujazdca.

Svojou exkluzívnou výbavou podčiarkuje trieda GLA Edition 1 silné stránky prvého kompaktného SUV značky Mercedes-Benz: progresívny v dizajne, suverénny v každodennom živote a mobilný aj mimo spevnených vozoviek – Mercedes-Benz GLA ako cestovateľ medzi automobilovými svetmi presvedčivo reinterpretuje segment kompaktných SUV. Obratne zvládne všetky prekážky každodenného života a zároveň je dostatočne robustný na malé príležitostné úniky.

Prvý Mercedes-Benz v rýchlo rastúcom segmente kompaktných SUV je šikovný v meste (dĺžka x šírka x výška: 4 417 x 1 804 x 1 494 milimetrov), rezký na cestách nižšej triedy a horských prechodoch a dynamický a účinný na diaľnici (hodnota cw 0,29).

Trieda GLA na želanie disponuje novou generáciou systému permanentného pohonu všetkých kolies 4MATIC s plne variabilným rozdelením krútiaceho momentu.

Ako suverénny sprievodca každodenným životom ponúka GLA flexibilný a variabilný interiér. Operadlá zadných sedadiel sa dajú nielen úplne sklopiť, ale na želanie môžu mať nastaviteľný sklon. Veľký priestor na batožinu (421 – 1 235 litrov) sa prezentuje v upravenom štýle a vďaka nízkej hrane ložnej plochy a širokej zadnej kapote s voliteľným automatickým otváraním sa dá naplniť bez najmenšieho problému.

Mimoriadne tuhá konštrukcia karosérie tvorí spoľahlivý základ pre široké výkonnostné spektrum. Rad benzínových motorov so zdvihovým objemom 1,6 a 2,0 litra siaha od 115 kW (156 k) v GLA 200 do 155 kW (211 k) v GLA 250.
Oba dieselové agregáty sa vyznačujú dynamickým ťahom skĺbeným s najvyššou účinnosťou: GLA 200 CDI dosahuje výkon 100 kW (136 k), má zdvihový objem 2,2 litra a maximálny krútiaci moment 300 Nm. Vypúšťa len 114 g CO2 na kilometer. GLA 220 CDI disponuje taktiež zdvihovým objemom 2,2 litra, poskytuje však výkon 125 kW (170 k) a krútiaci moment 350 Nm.

 

Zdroj: Mercedes

Prečítať celý text

Reklama