/
/
/
Úplne nový Nissan JUKE mení pohľad na kompaktné crossovery vďaka väčšej osobitosti, lepšiemu výkonu a prelomovým technológiám.

Úplne nový Nissan JUKE mení pohľad na kompaktné crossovery vďaka väčšej osobitosti, lepšiemu výkonu a prelomovým technológiám.

Reklama

Takmer desaťročie po tom, ako nastavil latku medzi kompaktnými crossovermi vďaka svojej jedinečnej osobitosti a zameraniu na zábavu, prichádza nová generácia modelu Nissan JUKE, ktorá sa znova chystá pretvoriť tento segment. Jazdenie na novom JUKE nebolo nikdy zábavnejšie. Novinka ponúka nové úrovne výkonu a technológií v neobyčajnej, no zároveň priestrannej karosérii kupé crossovera.

Vďaka takmer 1 miliónu vozidiel Nissan JUKE na európskych cestách je zrejmé, že vďaka svojmu výnimočnému dizajnu u zákazníkov tohto svetadielu zarezonoval. Nová generácia modelov JUKE – ktorá bola dnes odhalená v Londýne, Paríži, Miláne, Barcelone a Kolíne –, bola vytvorená tak, aby oslovila vodičov v Európe, ktorí si v segmente crossoverov cenia dizajn, technológie a výkon spolu s praktickosťou.

 „Nissan JUKE je späť so svojou jedinečnou identitou, ešte výraznejším charakterom, výnimočným výkonom a pokročilými technológiami, ktoré sú odpoveďou na potreby vodičov,“ povedal Ponz Pandikuthira, viceprezident Nissan Europe, plánovanie výroby. „Nový dizajn a vzrušujúci zážitok z jazdy osloví rastúci počet zákazníkov, ktorí hľadajú kompaktné crossovery. JUKE dospel, no stále si zachováva svoje kvality, pre ktoré je jazdenie zábava a vďaka ktorým toto vozidlo vždy vynikalo.“

ŠPORTOVÝ DIZAJN

Nissan JUKE sa vracia s väčšími rozmermi, športovým dizajnom, úchvatnými 19-palcovými diskami kolies z ľahkých zliatin a „plávajúcou strechou“ v štýle kupé, aby v segmente B-crossoverov nastavil nové štandardy. V rámci štandardnej výbavy nájdete v najnovšom JUKE kompletnú technológiu LED, ktorý si však zachováva svoje ikonické okrúhle svetlomety. Nové logo v tvare Y dopĺňa prednú mriežku V-Motion značky Nissan. Do zostavy 11 farieb teraz pribudla exkluzívna farba karosérie, Fuji Sunset.

Nový JUKE sa zmenil aj vnútri. Je priestrannejší pre pasažierov aj ich osobné veci. Priestor na kolená sa vzadu zvýšil o 5,8 cm, priestor nad hlavou vzadu o 1,1 cm. Batožinový priestor ponúka 422 litrov, čo je o 20 % zväčšený úložný priestor. Pretvorený interiér ponúka štýl a komfort umocnený lepšou polohovateľnosťou sedadla vodiča, zvýšenou priestrannosťou vzadu, ešte väčším úložným priestorom a používateľsky prívetivým ovládaním. Nové jemné materiály na prístrojovej doske, obložení dverí a v priestore pod nohami ponúkajú prémiový vzhľad, ktorý dopĺňajú štandardné monoformné športové sedadlá a voliteľné čalúnenie vo vyhotovení Alcantara® alebo koža.

Úplne nový balík triedy N-Design ponúka nevídanú úroveň personalizácie. Vďaka nemu si zákazníci budú môcť skutočne JUKE prispôsobiť podľa seba. Dostupné sú viaceré farebné kombinácie karosérie, strechy a čalúnenia interiéru. Vďaka nim vynikne mestský, prémiový či športový charakter modelu JUKE. K dispozícii je tiež personalizácia exteriéru pomocou prispôsobiteľných nárazníkov, bočných prahov a 19-palcových diskov kolies z ľahkých zliatin.

SVIŽNÝ VÝKON

Športový JUKE je navrhnutý tak, jazdil svižne. Úplne nový model kupé crossoveru však trocha povyrástol. Rozmery teraz predstavujú 4 210 mm na dĺžku, 1 595 mm na výšku a 1 800 mm na šírku, vďaka čomu je priestrannejší, no zároveň zostáva naďalej kompaktný. Dokonca má aj o 23 kg nižšiu hmotnosť. Vďaka oceli s vysokou pevnosťou ponúka nový model odolnejšiu platformu zabezpečujúcu lepšiu stabilitu, výkon a možnosti pri odbočovaní. Zároveň prináša aj nové úrovne pohodlia a ovládateľnosti.

JUKE poháňa efektívny 1-litrový trojvalcový benzínový motor DIG-T s turbodúchadlom a 117 koňmi, ktorý vodičom poskytuje zlepšený výkon, lepšiu spotrebu paliva a rafinovanosť. Vozidlo je dostupné so živou 6-stupňovou manuálnou prevodovkou alebo športovou 7-rýchlostnou prevodovkou s dvojitou spojkou (DCT) a radiacimi páčkami. K dispozícii je tiež volič režimov jazdy (Eco, Standard, Sport). Vodiči si dokážu bez problémov prispôsobiť štýl jazdy akýmkoľvek podmienkam a užiť si tak na ceste maximum zábavy.

VYSPELÉ TECHNOLÓGIE

Juke je vybavený informačným a zábavným systémom Nissan a asistenčnými technológiami. Obsahuje technológiu inteligentnej mobility Nissan. Práve preto ešte žiadny model Nissan nebol pripojený do takej miery ako práve tento. Vodičovi dáva do rúk vlastné riadiace stredisko.

Inteligentná mobilita Nissan

Pokročilá technológia ProPILOT spoločnosti Nissan, ktorá ponúka elektronicky asistované riadenie, zrýchľovanie a brzdenie, sa v modeli JUKE predstaví vôbec po prvýkrát. Vďaka tomu, že ProPILOT bol navrhnutý na použitie na diaľniciach pri jazde v jednom pruhu, budú vaše dlhé jazdy a šoférovanie pri hustej premávke jednoduchšími.

 Okrem toho JUKE ponúka celý balík bezpečnostných technológií vrátane inteligentného núdzového brzdenia s rozpoznávaním chodcov a cyklistov, rozpoznávania dopravných značiek, inteligentného upozornenia na vybočenie z jazdného pruhu, upozornenia na križujúcu prekážku pri cúvaní a prvýkrát v spoločnosti Nissan aj systému sledovania mŕtveho uhla, čo je v tomto segmente jedinečné. Systém sledovania mŕtveho uhla upozorní vodiča, keď sa mu do mŕtveho uhla dostane iné vozidlo a súčasne JUKE vráti späť do pruhu.

Konektivita, informačný a zábavný systém a zvukový systém BOSE® Personal® Plus

Vďaka novému informačnému a zábavnému systému NissanConnect môžu zákazníci využívať Apple CarPlay® a Android Auto na zrkadlenie svojich obľúbených aplikácií pre smartfóny na 8-palcovej dotykovej obrazovke. Vodiči tiež majú prístup k mapám TomTom a informáciám o doprave naživo, prípadne si môžu aktivovať zabudovaný Wi-Fi prístupový bod, vďaka ktorému si cestujúci budú môcť pripojiť svoje laptopy či tablety.

Aplikácia NissanConnect Services je dokonalým mobilným spoločníkom, keďže zákazníkom ponúka možnosti ovládania viacerých prvkov ich vozidla. Majitelia Nissan JUKE si odteraz môžu priamo cez smartfóny kontrolovať stav uzamknutia dverí svojho auta, prípadne si svoj Nissan môžu na diaľku aj zamykať či odomykať. Na zvýšenie bezpečnosti si pred cestou môžu vodiči skontrolovať aj tlak v pneumatikách a hladinu oleja.

Aby boli životy vodičov modelu JUKE ešte jednoduchšie, kompatibilita s nástrojom Google Assistant im dáva pomocou hlasových pokynov do svojho inteligentného zariadenia možnosť ovládať ešte viac funkcií, akými sú centrálne zamykanie, svetlomety vozidla a odosielanie cieľových miest do navigačného systému auta.

Celá posádka vozidla si môže užiť hlasnejšie tóny vďaka zvukovému systému Bose® Personal® Plus. Vďaka ôsmim výkonným reproduktorom vrátane dvoch jednotiek UltraNearfield integrovaných do obidvoch predných opierok hlavy si poslucháči môžu užívať dychberúcu hudbu v ultračistom rozlíšení.

Úplne nový Nissan JUKE sa bude aj naďalej vyrábať v oceňovanej továrni spoločnosti Nissan v anglickom Sunderlande. Prví zákazníci na európskom trhu svoje vozidlá dostanú koncom novembra.

Zdroj: Nissan

Prečítať celý text

Reklama