/
/
/
Úplne nový Jeep® Wrangler

Úplne nový Jeep® Wrangler

Reklama

  • Úplne nový Jeep® Wrangler, nespochybniteľný vládca terénnych ciest, je teraz schopnejší než kedykoľvek predtým a pre každodenné využitie prichádza s najvyššou úrovňou komfortu a ovládateľnosti.
  • Na výber ponúka dva druhy aktívnych systémov stáleho pohonu všetkých kolies – Command-Trac a Rock-Trac, novú generáciu náprav Dana, elektronické uzávierky diferenciálov prednej aj zadnej nápravy Tru-Lock, samosvorný diferenciál Trac-Lok a elektronické odpájanie predného stabilizátora.
  • Moderný dizajn si udržiava všetky pôvodné štylistické prvky ikonického modelu Wrangler s viacerými novými špičkovými kombináciami, ktoré prinášajú viac slobody pod holým nebom.
  • V regióne EMEA (Európa, Blízky a Stredný východ a Afrika) bude dostupný od druhej polovice roka 2018 vo verziách Sport, Sahara a Rubicon v konfigurácii s dvoma alebo štyrmi dverami. Modely Sahara môže obohatiť exkluzívny balík výbavy Overland.

https://youtu.be/CYiqk6J2uuo

Nová generácia modelu Jeep Wrangler, nespochybniteľného vládcu terénnych ciest a výnimočného vozidla pre každodenné mestské dobrodružstvá, ponúka excelentný komfort a špičkovú dynamiku jazdy. Úplne nový Jeep Wrangler je jedinečné vozidlo, ktoré napíše novú a neslýchanú kapitolu do legendárnej histórie značky Jeep, ktorá sa začala písať už v roku 1941.

S týmto zámerom ikonický Jeep Wrangler kompletne prepracoval svoje legendárne terénne schopnosti, autentický dizajn značky Jeep a pridal technologicky najvyspelejšie prvky výbavy, pritom však stále zostal sám sebou.

Výsledkom je najschopnejší Wrangler všetkých čias vybavený viacerými technickými prvkami. V závislosti od úrovne výbavy môže byť vybavený dvoma druhmi aktívnych systémov stáleho pohonu všetkých kolies – Command-Trac a Rock-Trac, novou generáciou náprav Dana, elektronickými uzávierkami diferenciálov prednej aj zadnej nápravy Tru-Lock, samosvorným diferenciálom Trac-Lok a elektronickým odpájaním predného stabilizátora.

Od najdrsnejšieho terénu po najznámejšie mestské bulváre. Úplne nový Jeep Wrangler sa všade cíti pohodlne. Prichádza s modernejším dizajnom verným originálu, pričom prináša viac slobody pod holým nebom a pokročilé technologické prvky zamerané na bezpečnosť a konektivitu.

Štvrtá generácia modelu Jeep Wrangler ponúka tri rôzne verzie výbavy: Sport, Sahara a Rubicon. Všetky sú dostupné v konfigurácii s dvoma alebo štyrmi dverami. Úplne nový balík výbavy Overland môže doplniť verziu Sahara a posunúť ju na vyššiu úroveň.

U predajcov v regióne EMEA (Európa, Blízky a Stredný východ a Afrika) bude nový Wrangler dostupný od druhej polovice roka 2018.

https://youtu.be/yoeTyGQ0zyU

Vylepšený legendárny pohon Jeep 4×4 schopný dostať sa všade

Jeep Wrangler je skonštruovaný tak, aby zvládol najnáročnejšie terénne úseky. Je to výsledok 75 rokov vedúceho postavenia v oblasti vývoja systémov pohonu 4 × 4. K dispozícii sú dva systémy pohonu všetkých kolies: Command-Trac – pre verzie Sport a Sahara a Rock-Trac – štandardná výbava verzie Rubicon, najrobustnejšej a najlepšie pripravenej na jazdu v náročnom teréne. Oba systémy využívajú novú redukčnú prevodovku Selec-Trac, ktorá slúži na neustále monitorovanie a rozdeľovanie krútiaceho momentu k predným a zadným kolesám.

V praxi to znamená, že systém pohonu všetkých kolies Command-Trac využíva redukčnú prevodovku s redukčným prevodom v pomere 2,72 : 1 a najnovšie predné a zadné nápravy Dana.

Modely Jeep Wrangler Rubicon dostali vylepšené terénne schopnosti v podobe systému pohonu všetkých kolies Rock-Trac s redukčnou prevodovkou s redukčným prevodom v pomere 4,0 : 1, mimoriadne odolných najnovších náprav Dana 44 a elektronických uzávierok predného aj zadného diferenciálu Tru-Lok, s ktorými zvládnu aj najextrémnejšie terénne výzvy.

Modely Rubicon zvládajú aj väčšie kríženie náprav a dostali tlmiče s vyšším zdvihom, k čomu pomáha aj elektronické rozpínanie stabilizátora. Tento systém umožňuje odpojenie predného stabilizátora, čo pri prekonávaní náročnejších úsekov dovolí predným kolesám ešte vyšší zdvih.

Samosvorný zadný diferenciál Trac-Lok dodáva extra krútiaci moment a priľnavosť pri jazde na klzkých povrchoch ako sú piesok, štrk, sneh či ľad.

Každý model Wrangler dostane plaketu Trail Rated, ktorá potvrdzuje legendárne terénne schopnosti pohonu 4 × 4. Označenie Trail Rated je výsledkom absolvovania náročných testov v nasledovných oblastiach: Trakcia, Brodivosť, Ovládateľnosť, Kríženie náprav a Svetlá výška.

Moderný, autentický dizajn Wrangler

Úplne nový Jeep Wrangler vychádza z klasického dizajnu, na ktorom sa dajú na prvý pohľad rozpoznať tradičné prvky značky Jeep: okrúhle svetlomety, mriežka chladiča so siedmimi rebrami, lichobežníkové blatníky, viditeľné závesy dverí, sklápacie čelné sklo, nosný rám, odnímateľné dvere či možnosť voľby pevnej alebo mäkkej strechy alebo jazdenie pod holým nebom.

Nový vzhľad modelu Wrangler je výrazný a robustný so širokým postojom a zníženou líniou bokov. Nechýbajú ani väčšie plochy okien pre lepší výhľad, najmä na extrémnych úsekoch.

Dizajnérsky tím značky Jeep dodal legendárnej mriežke chladiča so siedmimi rebrami nový modernejší vzhľad, pričom svetlomety zasahujú do vonkajších lamiel. Je to dizajnový prvok, ktorý vzdáva hold legendárnemu modelu CJ. Vrchná časť klasicky tvarovanej mriežky chladiča sa pre lepšiu aerodynamiku jemne skláňa dozadu.

Predné svetlomety a LED hmlovky verzií Sahara a Rubicon vyžarujú ostré biele svetlo a umocňujú výrazný vzhľad modelu Wrangler. Denné svetlomety vytvárajú svojím umiestnením vo vnútornom prstenci hlavných svetlometov zaujímavý efekt zatiaľ čo štandardne dodávané predné LED smerovky majú svoje miesto v lichobežníkových blatníkoch. Vzadu sa nachádzajú tradičné štvoruholníkové LED svetlomety.

Výnimočnosť modelu Jeep Wrangler potvrdzuje aj množstvo kombinácií a možností, ako si užiť jazdu pod holým nebom doplnených o širokú ponuku rôznych čelných skiel a striech. Vďaka tomu má záujemca nekonečné množstvo možností, ako si zostaviť vlastné vozidlo.

Ako jediné autentické a pôvodné SUV s pohonom 4 × 4 a možnosťou jazdy pod holým nebom ponúka úplne nový Jeep Wrangler viaceré možnosti, ako si užiť tento nevšedný zážitok zo slobody.

Úplne nové jednoduché elektrické ovládanie plátennej strechy Sky One-Touch umocňuje dobrodružné a úžitkové schopnosti modelu Wrangler a umožňuje posádke stlačením tlačidla jej odsunutie v celej dĺžke.

Úplne nový Wrangler okrem toho ponúka aj dve ďalšie konfigurácie strechy: novú plátennú strechu Sunrider a ľahko odnímateľnú trojdielnu pevnú strechu Freedom Top.

Najmä plátenná strecha Sunrider dostala vylepšenia v podobe dvoch ďalších prvkov na jednoduchšiu manipuláciu s látkou. Nové spracovanie prispieva k zníženiu aerodynamického hluku a uľahčuje čiastočné či úplné otváranie strechy.
Variabilná pevná strecha Freedom Top pozostáva z troch dielcov s jednoduchou manipuláciou. Ich nižšia hmotnosť a vylepšené úchyty výrazne zrýchlili montáž či odnímanie jednotlivých panelov strechy. V závislosti od verzie sa strecha Freedom Top dodáva vo farbe vozidla alebo v čiernej farbe.

Na vylepšenie vzhľadu verzie Sahara sa dodáva aj exkluzívny balík výbavy s označením Overland. Jeho súčasťou sú unikátne 18-palcové hliníkové disky kolies, mriežka chladiča vo farbe vozidla so žiarivými prvkami medzi rebrami a na rámčekoch svetlometov ako aj pevný kryt náhradného kolesa vo farbe vozidla a logo Overland. Výnimočný vzhľad exteriéru balíka výbavy Overland dopĺňa špeciálne kožené čalúnenie interiéru a LED svetlomety.

Nový praktický a komfortný interiér

Interiér nového modelu Jeep Wrangler spája tradičný vzhľad, praktické využitie, variabilitu a intuitívne používanie. Navyše pridáva prepracovanejší a komfortnejší kokpit, k čomu prispelo použitie vysoko kvalitných materiálov a spracovania.

Stredová konzola inšpirovaná tradíciou dostala čisté tvary, ktoré dopĺňajú horizontálnu palubnú dosku a poskytujú priestor na špeciálne prvky vyhradené jednotlivým verziám. Modely Wrangler Sahara majú ručne čalúnenú palubnú dosku s mäkkým povrchom ozdobenú kontrastným prešívaním.

Vinylom čalúnené výplne predných dverí sú mäkké na dotyk a pre lepší komfort dostali predĺžené lakťové opierky.

Jeep Wrangler sa vždy vyznačoval výnimočnou variabilitou a množstvom praktických riešení ako aj schopnosťou zaručiť posádke, aby si všetky výlety užila v maximálnom pohodlí. Úplne nový Wrangler v tom nerobí žiadne výnimky a ponúka mnoho premyslených odkladacích priestorov, odolné vrecká po celej dĺžke dverí, držiaky na poháre a viacero možností na odloženie mobilných telefónov.

Základom legendárnych schopností značky Jeep je osvedčená konštrukcia rámu integrovaného do karosérie

Wrangler dosahuje výnimočné a vzorové schopnosti pohonu 4 × 4 vďaka osvedčenej konštrukcii rámu integrovaného do karosérie a premyslenému päťprvkovému zaveseniu náprav. S tým sa spájajú vylepšené dynamické jazdné vlastnosti na cestách, vyššia bezpečnosť posádky a pohodlnejší pocit z jazdy.

Wrangler naďalej používa preverený systém päťprvkového zavesenia náprav. Predná náprava obsahuje jedno bočné vodiace rameno a štyri priečne vodiace ramená, zatiaľ čo päťprvkové zavesenie zadnej nápravy využíva na pozdĺžne ovládanie dve horné a dve spodné kované oceľové ramená. Priečny pohyb nápravy ovláda priečna panhardská tyč.

Zdroj: Jeep SK

Prečítať celý text

Reklama