/
/
/
Úplne nové Mitsubishi L200 (Európska premiéra)

Úplne nové Mitsubishi L200 (Európska premiéra)

Reklama

Po 9 rokoch a 1,3 milióna vyrobených vozidiel** sa 4. generácia pick-upu Mitsubishi L200 pomaly lúči so svojimi priaznivcami, aby prenechala miesto novej 5.generácii, ktorá bude v Európskej premiére predstavená na nadchádzajúcom 85. Medzinárodnom Autosalóne v Ženeve*.

Mitsubishi L200

L200, ktorá je pre Mitsubishi Motors Corporation strategickým modelom, bola vyvinutá ako ultimatívny športovo-úžitkový terénny pick-up tzv. Ultimate Sport Utility Truck, ktorý dosahuje ešte vyššiu úroveň spoľahlivosti, húževnatosti, pohodlia v interiéri a ovládateľnosti. L200 má spĺňať čoraz viac diverzifikujúce sa potreby zákazníkov terénnych pick-upov po celom svete (špecifikácia EÚ):

Výkon

Úplne nový celohliníkový turbodieselový motor s objemom 2,4 litra MIVEC (4N15) spolupracujúci s úplne novou 6-stupňovou manuálnou prevodovkou a nízke hodnoty jazdného odporu prispeli k zníženiu emisií CO2 o 17 percent. Oproti predchádzajúcej generácii L200 tak emisie CO2 klesli na úroveň 169 g g/km**** (minimálna hodnota).
Nový motor 4N15 s výkonom 133 kW / 113 kW (a krútiacim momentom 430 Nm / 380 Nm) pri nízkych otáčkach generuje vysoký výkon a to aj pri zaťažení korby vozidla nákladom. Turbodúchadlo s variabilnou geometriou a malou turbínou prináša ešte lepšiu odozvu a poskytuje maximálne potešenie z jazdy spolu s novou 6-stupňovou manuálnou prevodovkou a automatickou prevodovkou s radiacimi páčkami za volantom.

*www.salon-auto.ch,
** údaj k decembru 2014
*** Emisie CO2 od 199 do 233 g/km
**** Emisie CO2 od 169 do 193 g/km pri verzii Double Cab
Parametre dostupné v závislosti od trhu a modelu

Dizajn exteriéru

Dizajn exteriéru novej L200, ktorá si zachováva športové a elegantné línie svojho predchodcu, v sebe nesie dynamiku evokujúcu vyrysované svaly atléta. Nový dizajn exteriéru prispieva k zníženiu koeficientu aerodynamického odporu vzduchu 0,40 Cd a k väčšej úspore paliva.

Komfortný interiér

Vďaka úplne novému vznetovému motoru a úpravám vykonaným na karosérii vozidla majúcim za cieľ znížiť hluk, má nová L200 prekvapivo tichší interiér. Tento je dostatočne tichý na to, aby sa cestujúci na predných a zadných sedadlách navzájom pri rozhovore počuli a to aj počas jazdy na diaľnici či v teréne
Zväčšená dĺžka uloženia zadných listových pružín výrazne prispievajú k plynulej jazde a znižujú vibrácie tak ako nikdy predtým.

Výrazné zlepšenie vnímanej kvality v kombinácii s vylepšeným posedom vodiča a jeho polohy počas jazdy pre komfortnejšiu jazdu a zážitok z nej
Väčší vnútorný priestor a konkurencieschopná dĺžka korby

Agilné riadenie a vynikajúca ovládateľnosť

Nová L200 má ešte agilnejšie riadenie než jej predchodca vďaka strmšiemu prevodu riadenia, pričom si aj naďalej zachováva najmenší polomer otáčania v triede 5,9 m tak ako pri predchádzajúcej generácii.

Húževnatosť

Vďaka know-how získanému pri celosvetovo úspešnej predchádzajúcej generácii, je teraz nová L200 ešte spoľahlivejšia a odolnejšia, za čo vďačí pevnejšej karosérii a o 7% vyššej torznej tuhosti rámu podvozku, ktorý vydrží aj v náročných podmienkach prevádzky pick-upu v širokej škále terénov a situácií.
Jednoduchšia údržba pohonného ústrojenstva (interval výmeny oleja predĺžený z 15.000 km na 20.000 km, interval výmeny chladiacej kvapaliny zo 60 000 km na 180 000 km, bezúdržbová prevádzka automatickej prevodovky AT oproti pôvodnému servisnému intervalu 80 000 km, …)

Bezpečnosť

Vylepšená aktívna bezpečnosť:
Systém pohonu SS4-II (Super Select 4WD II (s redukciou a po novom s elektronickým priradením pohonu 4WD) prináša väčšiu stabilitu v zákrutách aj na spevnených povrchoch, pričom vodič si otočením voliča pohonu môže vybrať zo štyroch jazdných režimov.
Systém aktívnej regulácie stability a trakcie s asistentom stability pre jazdu s prívesom, Asistent rozjazdu do kopca a signalizácia vybočenia z jazdného pruhu prispievajú k väčšiemu jazdnému komfortu vodiča.

HID svetlomety (s integrovaným LED denným svietením a bi-xenónovými hlavnými svetlami) pre lepšie videnie počas zimných mesiacov a pri jazde v noci.

Vylepšená pasívna bezpečnosť:
Vylepšená bola aj pasívna bezpečnosť a to vďaka siedmym airbagom zahŕňajúcim bočné a hlavové airbagy pre pasažierov na predných sedadlách, a kolenný airbag vodiča.

Nové prvky výbavy (dostupné v závislosti od modelu a trhu):

  • Doplnenie zadných dverí pre väčšie pohodlie pri verzii Club Cab.
  • Inteligentný systém bezkľúčového ovládania centrálneho zamykania so spínačom START/STOP
  • Tempomat a nastaviteľný obmedzovač rýchlosti
  • Duálna automatická klimatizácia
  • Ovládacie páčky radenia prevodových stupňov pod volanom
  • Výškovo a pozdĺžne nastaviteľný volant
  • Zadná parkovacia kamera
  • Digitálny audiosystém s rádiom
  • a ďalšie…

Úplne nová L200 bola skonštruovaná spoločnosťou Mitsubishi Motors Thajsko a je určená pre všetky svetové trhy. V Európe bude uvedená v lete 2015 a to v oboch verziách karosérie Club Cab a Double Cab.

Zdroj: Mitsubishi

Prečítať celý text

Reklama