6.9 C
Bratislava
nedeľa, 24 septembra, 2023
Reklama

Úplne nové elektrické SUV AIRTREK predstavené na Autosalóne v Šanghaji 2021

Odporúčame

Spoločnosť MITSUBISHI MOTORS CORPORATION (MMC) oznámila, že firma GAC Mitsubishi Motors Co., Ltd. (GMMC), čínske joint-venture MMC zamerané na výrobu a predaj vozidiel značky1 na čínskom trhu, predstavila na šanghajskom autosalóne2 2021 prvý náhľad úplne nového elektrického SUV AIRTREK.

1 Podnik so spoločnou majetkovou účasťou firiem Guangzhou Automobile Group Co., Ltd. (GAC), Mitsubishi Corporation a MMC.

2 Oficiálne označenie “19. šanghajský medzinárodný veľtrh automobilového priemyslu”. Dni pre médiá: 19. a 20. apríla; dni pre firemných zákazníkov: 21.-23. apríla 2021. Akcia je otvorená verejnosti od 24. do 28. apríla 2021 a organizovaná je v Národnom výstavnom a konferenčnom centre v Šanghaji.

Úplne nový model AIRTREK vychádza z koncepcie „SUV pre e-cestovanie“, postavenej na troch kľúčových slovách: „Electric“ (elektrický, elektromobil), „Expanding“ (rozširujúci, obohacujúci – tj. obohacujúci život o ďalšie radosti prostredníctvom vozidla) a „Expressive“ (výrečný – vyjadrujúci jedinečnosť MITSUBISHI MOTORS). Vytvára obraz prepracovanej rafinovanosti prislúchajúcej elektromobilu, ale súčasne sa drží nemennej dizajnovej identity MMC, ktorú predstavuje dizajnová koncepcia prednej časti vozidla v tvare dynamického štítu (tzv. „Dynamic Shield“), v tomto prípade v štylistickom stvárnení vyjadrujúcom dynamické jazdné vlastnosti, ktoré sú od vozidla značky Mitsubishi očakávané.

„AIRTREK sme vyvíjali ako SUV, ktoré zákazníkom umožní vychutnať si bez obmedzení akékoľvek dobrodružstvo„, uviedol John Signoriello, výkonný riaditeľ zodpovedný za globálny marketing a predaj spoločnosti MMC. „Úplne nový AIRTREK, navrhnutý výlučne pre čínsky trh, bude koncom roka uvedený ako štvrtý zástupca modelového radu automobilky MITSUBISHI MOTORS v Číne. Prostredníctvom tohto ďalšieho člena rodiny elektromobilov chceme prispieť k rozvoju spoločnosti trvalo udržateľnej mobility.

Zdroj: Mitsubishi

Reklama