/
/
/
Triedy A, B, CLA a GLA posilnia novinky

Triedy A, B, CLA a GLA posilnia novinky

Reklama

Značka Mercedes-Benz práve predstavila modernizovanú Triedu A, ktorá spája športové ambície so zvýšeným komfortom. Početné novinky ako DYNAMIC SELECT a podvozok s adaptívnym tlmením sú teraz dostupné aj pre Triedu B, CLA a GLA. Súčasne bol rozšírený modelový program týchto konštrukčných radov. Novinkou sú úsporné základné verzie a špičkové modely so zvýšeným výkonom. Nové vozidlá s kompaktnou karosériou už možno objednávať, prvé dodávky sa uskutočnia v septembri. Pre všetky kompaktné automobily je od začiatku roka 2016 k dispozícii aj Apple® CarPlay® a funkcia MirrorLink®.

Rodina kompaktných automobilov z dielne Mercedes-Benz pokračuje v úspešnom kurze: v júni sa celkovo 54 379 zákazníkov rozhodlo pre niektorý model Triedy A, B, CLA, CLA Shooting Brake a GLA (+29,8 %). Počas prvého polroka predala značka s hviezdou približne o štvrtinu viac kompaktných automobilov ako počas prvých šiestich mesiacov minulého roka (269 527 jednotiek, +25,2 %). Trieda CLA s podobne silným rastom dosiahla rekordný odbyt (+25,5%). Veľkej obľúbenosti sa v prvých mesiacoch po svojom uvedení na trh tešil aj model CLA Shooting Brake. Teraz je rodina kompaktných automobilov Mercedes-Benz ešte príťažlivejšia.

Nové pre všetky kompaktné automobily: DYNAMIC SELECT a adaptívne nastaviteľné tlmenie

 

Systém DYNAMIC SELECT je teraz k dispozícii pre všetky modely rodiny kompaktných automobilov. Takto možno stlačením tlačidla behom sekundy zmeniť charakteristiku vozidla, pretože systém na základe požiadavky vodiča zmení charakteristiku motora, prevodovky, podvozku, riadenia a klimatizácie. Štyri jazdné programy „Comfort“, „Sport“, „Eco“ a „Individual“ možno pohodlne nastaviť vypínačom v hornom ovládacom poli. Pre Triedu GLA je k dispozícii aj jazdný program „Offroad“. Mimoriadne veľa možností nastavenia umožňuje systém DYNAMIC SELECT v kombinácii s novým podvozkom s adaptívnym prestavením tlmenia (k dispozícii ako zvláštna výbava aj pre všetky kompaktné automobily). Pomocou prepínača DYNAMIC SELECT tu vodič môže zmeniť vlastnosti tlmenia vozidla.

V rámci zmien kompaktných automobilov zavádza Mercedes-Benz aj nové označovanie pohonu v týchto konštrukčných radoch. Zatiaľ čo benzínové modely ostávajú bez prídavku, malé písmeno „d“ nahrádza skratku „CDI“. Model Electric Drive Triedy B sa teraz nazýva B 250 e, variant s pohonom na zemný plyn B 200 c.

Špičkové dynamické modely konštrukčných radov budú odteraz k dispozícii aj s manuálnymi prevodovkami, týka sa to B 250, CLA 250 (kupé a Shooting Brake), CLA 250 Sport (kupé), ako aj GLA 250.

Trieda B: nová základná verzia, nový šampión efektívnosti, moderná trendová farba

Novým vstupom do modelového programu Triedy B je B 160 s výkonom 75 kW
(102 k). Novým šampiónom úspornosti je B 180 d BlueEFFICIENCY Edition s výkonom 80 kW (109 k), ktorému v cykle NEFZ stačí 3,6 l paliva na 100 km. Emisia CO2 predstavuje 94 g/km.

Od decembra 2015 je Trieda B k dispozícii v modernej trendovej farbe elbaitová zelená metalíza.

CLA: širší program, vyšší výkon

Paletu CLA Shooting Brake obohatili hneď tri nové modely: novinkou sú okrem dieselového CLA 180 d s výkonom 80 kW (109 k) obe verzie s pohonom všetkých kolies CLA 200 d 4MATIC a CLA 220 d 4MATIC.
Športové modely CLA 250 Sport a CLA 250 Sport 4MATIC sú teraz v podobe kupé ako Shooting Brake s výkonom 160 kW (218 k) namiesto 155 kW (211 k) trochu silnejšie.

GLA: viac výkonu, viac infotainmentu, väčší výber farieb

Špičkový diesel GLA 220 d s výkonom 130 kW (177 k) je trochu silnejší ako doteraz (+5 kW/7 k). Jazdné výkony: z 0 na 100 km/h za 7,7 sekundy a maximálna rýchlosť 223 km/h (údaje pre autá s predným náhonom).
GLA bude mať najnovšiu generáciu infotainmentu z dielne Mercedes Benz. Samostatne stojaci displej má sériovo väčšiu uhlopriečku 17,8 cm (7 palcov), vysokolesklý kryt vo farbe klavírna čierna a lícujúci obvodový rám v odtieni silvershadow. V kombinácii so systémom COMAND Online alebo na želanie pre Audio 20 bude mať displej ešte väčšiu uhlopriečku 20,3 cm (8 palcov). Najnovšia generácia systému COMAND Online (zvláštna výbava) obsahuje okrem iného používanie služieb Mercedes connect me vrátane služby Live Traffic Information, núdzového volania a aplikácií Mercedes-Benz.

„Služby Mercedes connect me“ spájajú Triedu GLA s jej okolím. Sériový komunikačný modul umožňuje využívanie služieb Mercedes connect me. Medzi dostupné základné služby patria napríklad nehodový, údržbový a poruchový manažment, okrem toho sú k dispozícii aj služby Remote Online, ktoré umožňujú zákazníkovi v ktoromkoľvek okamihu a odvšadiaľ prístup k jeho vozidlu.

V prípade integrácie smartfónu došlo taktiež k zmenám: pre všetky kompaktné automobily budú od začiatku roka 2016 k dispozícii Apple® CarPlay® a MirrorLink®. Napríklad v prípade Apple® CarPlay® sú podporované aplikácie telefónia, navigácia a počúvanie hudby, príjem a posielanie SMS a e-mailov, ako aj systém Siri na ovládanie hlasom. Kto používa smartfón kompatibilný s funkciou MirrorLink®, môže výstupy aplikácií optimalizované na používanie počas jazdy sledovať aj na svojom palubnom displeji a používať ich tak bezpečne a pohodlne.
Rovnako ako Trieda B aj GLA je od decembra 2015 k dispozícii v modernej trendovej farbe elbaitová zelená metalíza.

Zdroj: Mercedes-Benz

Prečítať celý text

Reklama