6.9 C
Bratislava
streda, 17 apríla, 2024
Reklama

Trieda S i E získali ocenenie Auto Trophy 2013

Odporúčame

Čitatelia špecializovaného magazínu „Auto Zeitung“ zvolili Mercedes-Benz triedy S a triedy E za najlepšie autá luxusnej a najvyššej triedy. Oba prémiové modely najstaršej automobilky na svete za to získali „Auto Trophy 2013“. Pod šťastnou hviezdou stála aj reklama z dielne Mercedes-Benz, ktorej vysoká kvalita bola taktiež odmenená prvým miestom a cenou „Auto Trophy“.

Výzvu magazínu „Auto Zeitung“ na voľbu najlepších áut poslúchlo tento rok 103 074 čitateľov. Vybrať svojich obľúbencov mohli spomedzi 400 rôznych modelov. Výsledok tradičnej ankety, ktorá sa konala už po 26. krát, mimoriadne rozžiaril hviezdu značky Mercedes-Benz. V kategórii luxusnej triedy získala trieda S s prevahou prvé miesto. V najvyššej triede sa na čelo dostala trieda E z dielne Mercedes-Benz. Obe za to získali prestížnu cenu „Auto Trophy 2013“. Prof. Dr. Thomas Weber, člen predstavenstva Daimler AG, zodpovedný za výskum koncernu a vývoj divízie Mercedes-Benz Cars, ako aj Ola Källenius, člen úsekového predstavenstva Mercedes-Benz Cars zodpovedný za odbyt, okrem toho na Classic Remise v Düsseldorfe prevzali ďalšiu „Auto Trophy“ za najlepšiu reklamu.

Nová trieda S si prestížne vyznamenanie zaslúžila za to, že ju mnohí vnímajú ako najlepšie auto na svete a ako meradlo technologického pokroku a luxusného cestovania. Túto ambíciu potvrdzuje nezvyčajný sedan okrem iného aj mnohými inovatívnymi bezpečnostnými systémami, z ktorých jeden zvládne dokonca aj čiastočne autonómnu jazdu v kolóne vozidiel. Medzi jedinečné inovácie novej triedy S však patrí napríklad aj systém MAGIC BODY CONTROL, s ktorým tento sedan ako prvé auto na svete dokáže vopred zistiť nerovnosti na vozovke a nastaviť podvozok na doteraz nepoznaný komfort jazdy. Pri všetkej technickej jedinečnosti je trieda S zároveň najúspornejším sedanom v luxusnom segmente a hrdí sa hodnotami spotreby, ktoré sa pred niekoľkými rokmi javili ako utopické ešte aj v strednej triede. Pre svoje výnimočné postavenie získal Mercedes-Benz triedy S nedávno cenu „Zlatý volant“. Trieda S bola v októbri opäť najviac predávaným luxusným sedanom na svete.


Trieda E si získala priazeň čitateľov „Auto Zeitung“ po tom, ako ju automobilka Mercedes-Benz prepracovala tak komplexne ako nikdy predtým, aby načas uviedla do praxe najnovšie technické výdobytky. Medzi ne patria napríklad nové alebo optimalizované, inteligentné asistenčné systémy z novej triedy S. Okrem iného dokážu po prvý raz zabrániť nehodám s vozidlami idúcimi v priečnom smere, chodcami alebo protiidúcimi vozidlami. Platí to aj pre neúmyselnú jazdu v nesprávnom smere. Medzi technické vrcholy patrí okrem iných aj neoslňujúce trvalé diaľkové svetlo. Mercedes Benz tak potvrdzuje svoju rolu priekopníka v bezpečnostných systémoch. Nová trieda E okrem toho ponúka aj výrazne pútavejší dizajn s celkovým dojmom kultivovaného atléta, ako aj výrazný nárast komfortu, viac vysokokvalitnej výbavy, efektívnosti a potešenia z jazdy. Trieda E si tak upevnila svoje vedúce postavenie v najvyššej triede – a v hodnotení čitateľov. Nové modely triedy E majú u zákazníkov veľmi dobrú odozvu. Iba pre samotný sedan a kombi sa v októbri rozhodlo 21 996 zákazníkov (+21,5 %).

Zdroj: Mercedes-Benz

S-Klasse, W222, S 500
© Mercedes-Benz
Reklama
Predchádzajúci článok
Ďalší článok