6.9 C
Bratislava
streda, 17 apríla, 2024
Reklama

Trieda G je jedenásť rokov uznávaným suverénom v terénne

Odporúčame

63 089 čitateľov nemeckého odborného časopisu OFF ROAD odhlasovalo: už po jedenástykrát si Trieda G suverénne zabezpečila prvé miesto medzi „luxusnými terénnymi vozidlami“. Okrem toho vyhrala ako G 63 AMG 6×6 kategóriu „terénny tuning“. Multitalent Unimog si spomedzi „špeciálnych vozidiel“ zabezpečil prvé miesto na stupni víťazov. Toto hlasovanie čitateľov vyzdvihuje výnimočné postavenie prémiovej značky Mercedes-Benz medzi vozidlami s pohonom všetkých kolies.

Hviezda medzi terénnymi vozidlami schádza už 35 rokov nepretržite z montážnych liniek a už dávno sa etablovala ako ikona medzi terénnymi vozidlami. Vďaka nepretržitému dôslednému ďalšiemu vývoju je Trieda G aj dnes v každom ohľade mimoriadne aktuálna. Najnovšia generácia Triedy G presviedča najmodernejšou technikou pohonu a vysokohodnotnou vnútornou výbavou. Súčasne si zachováva svoje typické veľmi oceňované pôvodné vlastnosti ako vonkajšia robustnosť a výborné vlastnosti terénneho vozidla. Vďaka tomu sa môže v tomto roku už po jedenástykrát nazývať „terénnym vozidlom roka“.

S technikou pohonu všetkých kolies 6×6, výkonom 400 kW (544 k), špeciálnym podvozkom a stúpadlom, ktoré už na prvý pohľad vzbudzuje rešpekt, zvíťazil Mercedes-Benz G 63 AMG 6×6 v kategórii „terénny tuning“. Silné terénne vozidlo je neprekonateľné nielen mimo spevnených ciest, ale svojím vysokohodnotným zdokonaleným interiérom ponúka aj vynikajúci komfort.

V kategórii špeciálnych vozidiel sa na prvom mieste znova umiestnil Mercedes-Benz Unimog. S vynikajúcou prejazdnosťou terénu a najvyššou robustnosťou je ideálnym vozidlom na prepravu bremien a nákladov do odľahlých oblastí a ponúka vynikajúcu základňu pre špeciálne nadstavby.

Zdroj: Mercedes-Benz

Foto: Mercedes-Benz
Foto: Mercedes-Benz
Foto: Mercedes-Benz
Foto: Mercedes-Benz
Reklama