6.9 C
Bratislava
streda, 17 apríla, 2024
Reklama

Trieda B s miliónovým odbytom a novými pohonmi

Odporúčame

  • Trhový líder medzi minivanmi na domovskom trhu
  • Trieda B s jedinečným bezpečnostným komfortom v segmente
  • Electric Drive a Natural Gas Drive triedy B pripravené na uvedenie na trh

Od uvedenia na trh v roku 2005 odovzdal Mercedes-Benz zákazníkom na celom svete viac ako milión vozidiel triedy B. Sportstourer, mimoriadne úspešný na domovskom trhu, je trhovým lídrom segmentu minivanov. Približne 30 % zákazníkov triedy B využívalo v minulosti vozidlo inej značky. Najväčším trhom triedy B je Nemecko nasledované Čínou.

„Trieda B je dokonalá kombinácia športového dizajnu, pôsobivej dynamiky jazdy a neporovnateľného komfortu jazdy. Toto je dôvod, prečo je u našich zákazníkov taká obľúbená“, povedal Ola Källenius, člen vedenia divízie Mercedes-Benz Cars, zodpovedný za odbyt a marketing. „Obzvlášť pri aktuálnom modeli oslovujeme najrôznejšie skupiny zákazníkov, od rodín s deťmi až po aktívnych seniorov.“
Trieda B je veľmi obľúbená aj medzi zákazníkmi s vozovým parkom. V roku 2013 bola opäť zvolená za firemné auto roka. Celosvetovo najpredávanejšie motorizácie v triede B sú v súčasnosti benzínová a dieselová B 180 s podielom približne po 30 %. Každá druhá trieda B sa expeduje s navigáciou a informačným a zábavným systémom. Obzvlášť obľúbený je nočný balík a bixenónové svetlomety.

Mercedes-Benz uviedol triedu B v roku 2005. Priestranný sportstourer bol po triede A druhým modelom kompaktného vozidla značky Mercedes-Benz. Trieda B sa vyrába v závodoch v Rastatte a Kecskeméte (Maďarsko). Kompetenčným centrom výroby kompaktných vozidiel v globálnej výrobnej sieti značky Mercedes-Benz je závod v Rastatte.

V roku 2011 prišla na trh druhá generácia triedy B. Bol to prvý model novej generácie kompaktných vozidiel značky Mercedes-Benz. S novou triedou B vyšla na cesty ďalšia revolúcia v bezpečnostných technológiách: Po prvýkrát v kompaktnej triede obsahovala asistenčný systém COLLISION PREVENTION ASSIST sériovo. Výstraha pred kolíziami na báze radaru s adaptívnym asistentom brzdenia varuje vodiča pri príliš malom odstupe a v prípade potreby ho podporí pri plnom brzdení. Trieda B sa okrem toho ako jediné vozidlo vo svojej porovnateľnej triede vyznačuje verziou s pohonom všetkých kolies na želanie.

V roku 2014 príde trieda B na trh hneď s dvomi novými technológiami alternatívneho pohonu: B 200 Natural Gas Drive jazdí obzvlášť účinne a cenovo výhodne na zemný plyn a na európskych trhoch bude dostupná od februára 2014.

Mimoriadny zážitok z jazdy ponúka trieda B Electric Drive, ktorá bude debutovať v druhom štvrťroku 2014 v USA a koncom nadchádzajúceho roka aj v Európe. Ako „Mercedes medzi elektromobilmi“ nastavuje výrazné latky v otázke komfortu, kvality a bezpečnosti. Dosahuje vyslovene silné zrýchlenie, pritom sa po cestách kĺže takmer nehlučne a ponúka vysoký každodenný úžitok: S dojazdom na elektrinu približne 200 kilometrov, ako aj veľkou ponukou priestoru a sedadiel pre päť osôb. Trieda B Electric Drive tak kombinuje dynamiku a potešenie z jazdy s vysokou praktickou hodnotou a lokálne nulovými emisiami.

Zdroj: Mercedes-Benz

Reklama