/
/
/
Toyota na Ženevskom autosalóne 2018

Toyota na Ženevskom autosalóne 2018

Reklama

Po 20 rokoch v úlohe lídra medzi hybridnými pohonmi je Toyota odhodlaná zvyšovať atraktivitu hybridných modelov z pohľadu zákazníkov. Nový Auris uvádza celkom nové hybridné ústrojenstvo 2,0 litra pre pôžitok z dynamickejšej jazdy. U novej Toyoty AYGO bolo naším cieľom dosiahnuť potešenie za volantom, s markantnejším spracovaním čelných partií a vylepšenými jazdnými schopnosťami v prospech agility v meste. Koncepčný model GR Supra Racing Concept je prísľubom návratu legendárnej Toyoty Supra.

Stretnite sa s nemožným

Na tohtoročnom ženevskom autosalóne potvrdzuje Toyota svoje odhodlanie stať sa spoločnosťou podporujúcou všetky formy pohybu človeka (Human Movement Company), v tesnej nadväznosti na naše partnerstvo v rámci Olympijských a Paralympijských hier v duchu sloganu „Stretnite sa s nemožným“. Náš cieľ zaistiť lepšiu mobilitu pre všetkých sa odráža v troch elektromobiloch na batérie: Concept-i, Concept-i RIDE a Concept-i WALK.Concept-i využíva umelú inteligenciu a prepracovanú konektivitu pre pochopenie zvykov a preferencií vodiča. Funkcie autonómneho riadenia tu prispievajú k jednoduchšiemu, príjemnejšiemu a bezpečnejšiemu cestovaniu. Concept-i RIDE je vozidlo plne dostupné osobám s obmedzenou pohyblivosťou, napr. užívateľom upútaných na vozík. Concept-i WALK je kompaktný a prispôsobiteľný prepravník s dobrými manévrovacími schopnosťami, čo z neho robí skvelý prostriedok pre pohyb v peších zónach.

Toyota okrem toho pracuje na ďalšej generácii vodíkových technológií, ktoré sa uplatnili aj v koncepte Fine-Comfort Ride. Toto vozidlo na palivové články ukazuje na budúci dizajn prémiových sedanov s dojazdom viac ako 1000 km, rýchlym tankovaním a nulovými emisiami.

Nová generácia hybridného pohonu

Toyota sa tradične pýši svojou schopnosťou počúvať zákazníkov a reagovať na ich názory. Po 20 rokoch v úlohe lídra medzi hybridnými pohonmi s 11 miliónmi predanými hybridnými vozidlami je Toyota odhodlaná pokračovať vo vylepšovaní svojich hybridov a zvyšovaní ich atraktivity pre nové skupiny zákazníkov. Pre tohtoročnú sezónu sa Toyota rozhodla ponúkať u svojich kľúčových modelov (počínajúc novým modelom Auris) dva typy hybridného pohonu. Štandardné hybridné ústrojenstvo 1,8 litra, resp. celkom nový systém 2,0 litra, ktorý v plnej miere využíva výhod vyššieho jazdného pohodlia, stability, ovládateľnosti a potešenia z jazdy, plynúcich z novo použitej podvozkovej architektúry TNGA (Toyota New Global Architecture).Nový Auris, ktorý je dlhší a nižší ako predchodca, vyznáva výrazne dynamickejší design a neprehliadnuteľné štylistické stvárnenie prednej časti vozidla. Celková dĺžka vozidla narástla o 40 mm a výška poklesla približne o 20 mm, čo sa odrazilo v elegantnejšom tvare karosérie a lepšom výhľade vodiča smerom dopredu.

Ešte vyššia zábava za volantom

Na Ženevskom autosalóne 2018 sa na svetovej premiére predstavuje nová Toyota AYGO s dôrazom na svieži image a vylepšenie jazdnej schopnosti, vďaka ktorým najmenší model z našej ponuky prináša ešte väčšie potešenie za volantom.Nové AYGO si zachovalo svoj charakteristický vzhľad v podobe písmena „X“ v prednej časti vozidla, avšak pôvodná dvojrozmerná grafika bola prepracovaná do výraznejšej priestorovej podoby. Usporiadanie stupňov výbavy pre nové AYGO má vďaka špeciálnemu zameraniu na najvyššiu časť segmentu za úlohu osloviť širšie skupiny záujemcov. Pre každý stupeň výbavy sú typické jedinečné dizajnové prvky, ktoré sú ľahko rozpoznateľné podľa vyhotovenia predného nárazníka, špecifických zliatinových diskov kolies a úpravy interiéru. Všetky stupne výbavy, od základného x cez prostredný x-play až po špeciálne edície x-cite a x-me svojím poňatím oslovujú vkus a potreby rôznych skupín zákazníkov.

Nové AYGO charakterizujú vylepšené jazdné schopnosti a lepšia jazdná dynamika pre ešte vyššiu agilitu v meste, avšak so zachovaním parametrov spotreby paliva na vrchole triedy.

TOYOTA GAZOO Racing: vyrábame stále lepšie automobily:

Toyota vlani uviedla značku TOYOTA GAZOO Racing s poslaním zúčastniť sa motoristických súťaží a usilovať o výrobu stále lepších automobilov pre bežnú prevádzku. Štúdia GR Supra Racing Concept od TOYOTA GAZOO Racing dokonale odráža filozofiu “potešenie za volantom”, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou záväzku Toyoty vyrábať stále lepšie automobily.Koncept GR, predstavovaný na tohtoročnom ženevskom autosalóne na svetovej premiére, prebúdza označenie a charakter najoslavovanejšieho modelu z celej bohatej histórie športových vozidiel Toyota na dôkaz zasadenia Toyoty vrátiť sa s modelom Supra späť na automobilový trh. Súčasne ukazuje budúce možnosti vozidla schopného ponúknuť prvotriedne výkony na bežných cestách i pretekárskych okruhoch. Kompaktný dvojdverový koncept GR Supra Racing Concept stavia na klasickom usporiadaní (motor vpredu, pohon zadných kolies) a využíva pokrokové ľahké materiály.

Zdroj: Toyota SK

Prečítať celý text

Reklama