6.9 C
Bratislava
piatok, 19 apríla, 2024
Reklama

Toyota na tohtoročnom autosalóne v Bratislave: v znamení nových modelov Auris Touring Sports a RAV4

Odporúčame

  • Slovenská premiéra modelu Auris Touring Sports: ide o prvé kombi v segmente C, ktoré ponúka okrem klasického pohonu aj plne hybridnú technológiu, a to bez kompromisov z hľadiska objemu batožinového priestoru alebo ďalších úložných priestorov.
  • Debut štvrtej generácie RAV4, prvého modelu značky Toyota v kategórii kompaktných vozidiel typu SUV.
Toyota predstaví na autosalóne v Bratislave celý svoj modelový rad plne hybridných vozidiel, športový model GT86 a tiež štvrtú generáciu priekopníckeho vozidla typu SUV s označením RAV4. Najvýznamnejšou novinkou na autosalóne bude model Toyota Auris Touring Sports.
AURIS Touring Sport
Po premiére na autosalóne v Ženeve absolvuje Auris Touring Sports svoju slovenskú premiéru na bratislavskom autosalóne 2013, kde sa zverejnia aj jeho kompletné technické parametre, rozmery, údaje o výkone a ceny. Nová Toyota Auris Touring Sports dopĺňa komplexný výber pohonných jednotiek modelového radu o obľúbenú verziu kombi. Ide o prvé kombi v danej triede, ktoré je k dispozícii s plne hybridnou pohonnou jednotkou. Predstavuje tak ďalší možný spôsob uplatnenia hybridnej technológie Toyota Hybrid Synergy Drive. Nový Auris Touring Sport, ktorý v sebe spája všestrannosť a dynamický dizajn so špičkovým objemom batožinového priestoru a plne hybridnou technológiou, jedinečnou v tomto segmente, chce zvýšiť latku v triede stredne veľkých vozidiel vo verzii kombi.
RAV4
Začiatkom marca 2013 uviedla spoločnosť Toyota Motor Slovakia oficiálne na trh v Slovenskej republike novú generáciu modelu RAV4, ktorý reprezentuje túto japonskú značku v triede automobilov typu SUV. Nová 4. generácia modelu RAV4 teda zažije svoj slovenský autosalónový debut. Vychádza zo svojho priekopníckeho dedičstva, pričom kladie väčší dôraz na rodinné použitie zákazníkmi tohto segmentu. Zároveň však neobetuje ani jedinú zo základných hodnôt modelu. Nový model RAV4 ponúka charakteristický dizajn, prepracovaný interiér v špičkovej kvalite, lepšiu hospodárnosť a ďalšie zdokonalenia pohonu všetkých 4 kolies, ktoré prinášajú ešte vzrušujúcejší zážitok z jazdy.
Zdroj: Toyota
Fotogaléria
Reklama