6.9 C
Bratislava
utorok, 5 marca, 2024
Reklama

Toyota bude vyrábať a predávať kópie ďalších náhradných dielov pre Supru A70 a A80

Odporúčame

Spoločnosť TOYOTA GAZOO Racing oznámila, že obnovuje výrobu kópií ďalších náhradných dielov pre modely Supra A701 a Supra A802 v rámci vlastného projektu GR Heritage Parts. Tieto komponenty bude predávať nielen na domácom japonskom trhu, ale aj v Severnej Amerike, Európe a ďalších krajinách.

V rámci tohto projektu sa obnoví produkcia už nevyrábaných náhradných dielov, ktoré sa znova budú predávať ako originálne diely. Zmyslom projektu je uspokojiť zákazníkov túžiacich jazdiť so svojimi staršími vozidlami, ktoré majú zo srdca radi a s ktorými spájajú svoje najcennejšie spomienky. V prípade modelov Supra A70 a A80 pôjde o prvý dodatok od oznámenia výroby náhradných dielov v roku 2020.

Od 1. júla (v závislosti od aktuálnej pripravenosti) bude Toyota postupne ponúkať kópie náhradných dielov na zakúpenie u predajcov Toyota, a to úplne rovnakým spôsobom ako v prípade bežných originálnych dielov.

Objem výroby kópií náhradných dielov však bude obmedzený v nadväznosti na špeciálnu formu spolupráce dodávateľov. Z tohto dôvodu bude po ukončení výroby možné tieto diely zakúpiť iba do vypredania zásob3 . Ďalšie podrobnosti, ako napr. čísla dielov a obdobie výroby, budú zverejňované na webových stránkach TOYOTA GAZOO Racing od 1. júla počínajúc dielmi, ktoré sú už k dispozícii.

1 Obdobie predaja: 1986 – 1993
2 Obdobie predaja: 1993 – 2002
3 Niektoré diely sú vylúčené
4 Diely, ktoré by sa mali predávať od júla 2021 a ďalej; dostupnosť kópií náhradných dielov sa bude líšiť v závislosti od regiónu (vyššie uvedené diely platia pre Japonsko)

Zdroj: Toyota

Reklama